Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalar

Nie orientujecie się panowie czy istnieje jakiś sposób aby aktywować opuszczanie i podnoszenie szyb w pasacie poniżej 2000 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie orientujecie się panowie czy istnieje jakiś sposób aby aktywować opuszczanie i podnoszenie szyb w pasacie poniżej 2000 roku?

Mozna sprubowac sposobem, ktory jest opisany w 3 poscie, MotorDiagiem chyba nieda rady, osobiscie tego jeszcze nieprubowalem, ale kolega w Pasku z 98r. ma szybki aktywne, moze zalezy to od modulu komfortu i wyposazenia, bo wersje ma dosyc bogata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie orientujecie się panowie czy istnieje jakiś sposób aby aktywować opuszczanie i podnoszenie szyb w pasacie poniżej 2000 roku?

 

Tak jak pisze Hudzior, robiłem u siebie (99r), śmigało bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalar

tylko problem jest w tym że nie mam w laptopie podłączenia COM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko problem jest w tym że nie mam w laptopie podłączenia COM.

To potrzebowalbys kabelek na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalar

a ten program zadziała z kablem pod usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten program zadziała z kablem pod usb?

Powinien dzialac, sprobuj.

Jak niezadziala to sprawdze u kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstepie wielkie podziekowania w strone Marka za zrobienie opisu. U mnie w pasku dziala 1.8t 2000r apu modul komf. 1J0 959 799 AH u kumpla w pasku rowniez zadzialalo ale niestety nie do konca: dzialaja poprawnie 3 szyby niestety tylnia po stronie kierowcy nie dziala ani w gore ani w dol.

1.9tdi 110km 1998r modul komf. 1J0 959 799 J

 

1J0 959 799 J 00E

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04286 / 8 / 2

04291 / 8 / 2

04296 / 8 / 2

08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno

12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno

 

Wie ktos moze czym to jest spowodowane? Dodam ze wszystkie zmiany wprowadzone poprawnie (sprawdzalem 3 razy ;) ) i z kluczyka domykanie tez dziala na wszystkie szyby.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,

maciej - czy dobrze zrozumiałem? w twoim module przekodowałeś zamykanie i otwieranie szyb z pilota? bo ja mam identyczny moduł a nie dałem rady go zakodować... podpowiesz na prv jak to zrobić bo już nie mam pomysłów...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja posiadam ten sam model modułu co kolega wyżej:

 

ml159.jpg

po podłączeniu VAGA i sprawdzeniu błędów mam takie:

ml281.jpg

korzystając z programu vdc nie mogę uzyskać komunikacji a postępuję zgodnie z instrukcją.

Udało może się komuś włączyć domykanie szybek w tym module?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie programu VDC udostępnionego na pierwszej stronie postu. Zastanawiam się nad dorobieniem kluczyka z pilotem do B5 i stąd moje pytanie. Czy za pomocą tego programu można odczytać kod pin z immo?

Edytowane przez murawpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy za pomocą tego programu można odczytać kod pin z immo?

Podstawowe pytanie. Czy masz taki kabelek który współpracuje z tym programem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy za pomocą tego programu można odczytać kod pin z immo?

Na 100% sie ne da.Jesli chcesz odczytac immo musisz miec nin Vag tacho kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się połączyć za pomocą kabla, którego wcześniej używałem tylko do vaga. Używając VDC zmieniłem ustawienia dotyczące domykania szyb pilotem. Jeżeli jest możliwość odczytania pinu z immo proszę o podpowiedz jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zabrałem sie za grzebanie w autku celem ustawienia automatycznego zamykania i otwierania centrala podczas jazdy i po zatrzymaniu sie. Wszedłem w adaptacje w module i niestety zaden kanal (3-10) nie byl dostepny :/ cos mam skopane w aucie badz jest mozliwosc ze moj modul nie ma tych opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ze po prostu masz tańsze wyposażenie i dlatego nie masz dostepnych niektorych opcji.Mozesz sprobowac zamienic moduly na innny,ale do tego bedziesz musil dopasowac piloty do nowego modulu jesli je posiadasz oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kodowania m.komfortu.

Przy diagnozie kumpla paska komfort wyświetlił jeden błąd "moduł błędnie zaprogramowany"

domyślam się że chodzi o kodowanie bo w polu tam gdzie jest soft. coding jest 2.

Komfort ma nr 1CO959799B. Zacząłem sprawdzać i wydaje mi się że wszystko działa. Nie mrugają kierunki przy zamykaniu/otwieraniu auta ale nie jestem pewien czy ten komfort ma tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedział ze po prostu masz tańsze wyposażenie i dlatego nie masz dostepnych niektorych opcji.Mozesz sprobowac zamienic moduly na innny,ale do tego bedziesz musil dopasowac piloty do nowego modulu jesli je posiadasz oczywiscie

 

a da rade po numerze modulu zobaczyc co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tyle zeby po nr ci poradzic,Ja bym probowal tzw metoda prob i bledow to znaczy jechac gdzies na shrot poszukac passata w tym samym roku zobaczyc jakie ma wyposazenie i wtedy probowac.wydaje mi sie ze powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój moduł komfortu ma oznaczenie 1J0 959 799 Q, (Zentral 3G, Komf. 0001): chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się czy obsługuje on zdalne sterowanie pilota? Kupiłem samochód ze szwecji przez pośrednika i mam tylko zwykły kluczyk z immo. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój moduł komfortu ma oznaczenie 1J0 959 799 Q, (Zentral 3G, Komf. 0001): chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się czy obsługuje on zdalne sterowanie pilota? Kupiłem samochód ze szwecji przez pośrednika i mam tylko zwykły kluczyk z immo. Z góry dzięki.

Wg Etki wychodzi że nie obsługuje sterowania falami radiowymi.Musiał byś podmienić na 1J0 959 799AH lub AJ

 

---------- Post added at 08:20 ---------- Previous post was at 07:37 ----------

 

Witam. Dzisiaj zabrałem sie za grzebanie w autku celem ustawienia automatycznego zamykania i otwierania centrala podczas jazdy i po zatrzymaniu sie. Wszedłem w adaptacje w module i niestety zaden kanal (3-10) nie byl dostepny :/ cos mam skopane w aucie badz jest mozliwosc ze moj modul nie ma tych opcji?

 

Wchodzisz w 46-cent.conv ,następnie Adaptation-10,Następnie kanał 3 zmieniasz wartość na 1-save następnie kanał 4 zmieniasz wartość na 1 -save i musi działać.

Sądząc po silniku masz model c najmniej 2000 więc napewno moduł to obsługuje.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności