Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

riccardoa dzięki za info. Nie znalazłem tego nigdzie na forum i nie mam etki.

Chciałbym mieć pilota bo to wygodne i zastanawiam się czy wymienić moduł i dopasować pilota, czy kupić gotowe np. coś takiego: http://moto.allegro.pl/item682511663_alarm_vw_golf_passat_bora_polo_2x_scyzoryk_logo.html[/url]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być kodowanie m. komfortu o nr 1CO959799B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orinoko

witajcie, wczoraj bawiłem sie w moim wv modułem komfortu a mianowice zmieniłem wartości tak:

1J0 959 799 AH (odnośnik) 1J0 959 799 S 03B

 

Memory Address / old value / new value

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04283 / 8 / 2

04289 / 8 / 2

08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno

12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno

16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno

 

Tylko gdy zmieniłem wartości w tylnich oknach to po odłączeniu kompa i próbie otworzenia z pilota okien , przednie okna dobrze reagowały na pilota a tylne odwrotnie (naciskam zamykanie to sie otwierały) ?

 

Postanowiłem zamienić wartości tylnich okien i jest ok, ale....

dzisiaj zauważyłem że gdy samochód jest otwarty i gdy wciskam przycisk otwarcia bagażnika to samochód sie zamyka.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy moduł komfortu 1J0 959 799 H, umożliwia dopasowanie kluczyka z pilotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MotorDiagiem da sie wlaczyc domykanie szyb w Polo?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić vag 5053?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy MotorDiagiem da sie wlaczyc domykanie szyb w Polo?

Powinno dac rade, sprubowac niezaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam pytanie i dość szybko muszę znać odpowiedź.Muszę kupić moduł komfortu o nr. 1J0 959 799 F nigdzie znaleźć nie mogę ale kolega mi podpowiedział,że mogę kupić o nr.1J0 959 799S.Czy aby napewno,śmiało mogę go kupić,będzie pasować?Proszę o szybką odpowiedź,dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały problem.

 

Otóż chciałem za pomocą złącza OBDII KKL USB i programu od pepiczków pod nazwą "Motordiag Komfort Manager Lite 1.20" odblokować otwieranie / zamykanie drzwi z kluczyka.

 

Podłączyłem się pod złącze ustawiłem port. Następnie nacisnąłem NAćTI ID - szczytało dane z modułu komfortu oto one:

 

1C0959799B 7X Komfortgerát HLO 0004

 

1C1959801 7X Tursteuer.FS KLO 0202

1C1959802 7X Tursteuer.BF KLO 0202

1C0959811 7X Turstep

 

Potem wcisnąłem AKTIVACE OKEN i pojawił się napis modół NE ODPOVADA

 

I od tego momentu nie mogę się połączyć z modułem ani przez ten program ani przez VAGa kanał 46.

 

Mało tego zauważyłem że jak wyciągne kluczyk ze stacyjki radio się wyłączy. Jeśli włożę kluczyk spowrotem po kilku sek. radio się włącza czyli ok, natomiast jak włożę po dłuższej chwili to dusza - radio już się z automata nie włącza muszę sam je włączać.

 

Co się mogło stanąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I od tego momentu nie mogę się połączyć z modułem ani przez ten program ani przez VAGa kanał 46.

Sciagni na chwile kleme i po paru minutach ja zaloz, tez tak raz mialem i to pomoglo.

Co się mogło stanąć?

Moze dlatego "Motor diag" nie odpowiadal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie tego czeskiego programiku! Nie za bardzo wiem jak go uruchomić na kompie, oczywiście zarejestrowałem sie za darmo otrzymując meila z kluczem no i ściągnąlem ten program ale co dalej( no chyba że czegoś jeszcze nie zrobiłem:638: No i teraz nasuwa mi sie pytanie że może aby uruchomić ten program potrzebuje interfejs VAG??? pytam bo takowego jeszcze nie posiadam będe miał go w piątek ale chciałby już wiedzieć bo do piątku w razie czego mógłym coś jeszcze wymyśleć(choć nie wydaje mi sie:() jeśli by sie okazało ze interfejs nie jest potrzebny do uruchomienia tego programu, no i jeszcze jedno, czy kabel który zamówiłem(Oryginalny Interfejs diagnostyczny VAG KKL OBD2 na usb (PEŁEN WTYK)) będzie wystarczający do przeprowadzenia zabiegu jakim będzie: OTWIERANIE I ZAMYKANIE SZYB Z PILOTA!!! PROSZE OŚWIEĆCIE MNIE!!!

Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek program mozna otworzyc z tego co pamietam, ale nic wiecej nieda sie zrobic dopuki niepodlaczysz kompa z autem, a aktywowales juz ten program kluczem ktory otrzymales w mejlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i teraz nasuwa mi sie pytanie że może aby uruchomić ten program potrzebuje interfejs VAG???

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie aktywowałem tego programu bo nie mam pojęcia jak. Wchodze w ten program i nic nie moge zrobić tak jakby nic nie było aktywne, tylko jeżdze po tych fotkach i ani klucza nie moge wpisać ani nic jedynie moge wejść w trzy strony internetowe które podane są w tym programie i tak w koło macieja od kilku godzin:mad:Kolega riccardoa napisał że VAG jest niezbędny i to wszystko by wyjaśniało, no nic sprawdze to w piątek bo już nie mam pomysłów. Mimo to dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam paska 1.8 98r sedan i mam takie cudo ze..

W drzwiach od kierowcy nie mam zamka na kluczyk,tylko jest zaślepiony,ale gdy przekręce kluczyk w zamku od bagaznika to;

-gdy zamykam auto i przytrzymam dluzej kluczyk przekrecony w zamku to szyby sie otwieraja,niestety w druga strone juz nic nie działa

 

Teraz moje pytanie;

 

Czy moge ustawic moduł komfortu tak,aby szyby domykały się z kluczyka??

Niestety nie znam nr modulu komfortu bo nie mam dostepu do Vag'a jak narazie..a rozkrecac fury nie chce.

Prosze o wasze opinie na ten temat.Bo jak wiadomo..jestescie najlepsi.

 

Jakiego programu do tego uzyc?

Tego czeskiego? czy vag'a??

 

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

 

Witam..teraz zauwazyłem ze gdy zamykam auto zamkiem przy klapie i przytrzymam dluzej to szyby sie otwieraja,a jak otwieram to szyby sie zamykaja.Czy jak aktywuje w module komfortu zamykanie z pilota kluczyka to czy wszystko bedzie dobrze smigalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie. U mnie w pasku szyby otwierają i zamykaja sie gdy przekręce zamek w drzwiach i chwilę przytrzymam (tak pewnie jest u was wszystkich), ale mam też opcje, ze jak mam otwarte okna i zamykam samochód to automatycznie sie zamykają. Czy ta opcja jest nabyta wraz z niefabrycznym alarmem, czy passaty miały coś takiego? Pozatym interesuje mnie też czy jak włącze zamykanie i otwieranie szyb pilotem to nic sie nie pokiełbasi...

Wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie aktywowałem tego programu bo nie mam pojęcia jak. Wchodze w ten program i nic nie moge zrobić tak jakby nic nie było aktywne, tylko jeżdze po tych fotkach i ani klucza nie moge wpisać ani nic jedynie moge wejść w trzy strony internetowe które podane są w tym programie i tak w koło macieja od kilku godzinKolega riccardoa napisał że VAG jest niezbędny i to wszystko by wyjaśniało, no nic sprawdze to w piątek bo już nie mam pomysłów. Mimo to dzięki.

Zeby aktywowac program lub zobaczyc jego funkcje wcale nie musisz miec podlaczonego interfejsu do kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maridnm

Witam! U mnie w B3 też mam jakiś tam moduł komfortu... (pradawny ale jest). W czym rzecz... Mam założony alarm który domyka szyby z pilota w momencie włączenia alarmu. Niestety nie domyka szyberdachu a okna jeżeli są opuszczone do połowy nie domkną się również! Cztery okna domknie mi tylko jeśli są takie kilku centymetrowe lufciki takie jak otwiera się w czasie jazdy żeby był ruch powietrza... Z kluczyka (po włożeniu do zamka i trzymaniu przekręconego) podczas zamykania zamknie wszystkie okna odrazu. Orientuje się ktoś czy jest jakaś prosta przyczyna takiego zachowania? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydluz czas zamykania zamka na 30s. Wszystko jak to zrobic bedziesz mial w instrukcji od alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności