Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś ściągnąć taki plik: VDC_PRO_CD-Image.rar. Rozpakowujesz go i z paczki wychodzi taki plik: image.iso. Wypalasz płytę CD z tego obrazu płyty: image.iso. Płyta sama startuje, a ty musisz ustawić, za każdym razem, parametry pracy programu, wg instrukcji z forum.

dzieki a mam jeszcze takie jedno pytanie czy moge zamiast plyty uzyc pendriva ponoiewaz w laptopie na ktorym mam vaga nie mam cd-rom czy odpali mi to z pendriva????

 

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

 

Powinieneś ściągnąć taki plik: VDC_PRO_CD-Image.rar. Rozpakowujesz go i z paczki wychodzi taki plik: image.iso. Wypalasz płytę CD z tego obrazu płyty: image.iso. Płyta sama startuje, a ty musisz ustawić, za każdym razem, parametry pracy programu, wg instrukcji z forum.

witam ponownie dzieki za info w sprawie tego programu ale mam jeszcze jedno pytanie nie mam w laptopie cd-room czy jezeli wypale ten program na plytce a pozniej zgram go na pendrive to czy odpali mi ten programik na laptopie tam gdzie mam zainstalowanego VAGA????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kabel vag obd2 i chciał bym zdobyć program do niego najlepiej dwu liniowy bo chciał bym ustawić domykanie szyb z pilota w passacie b5fl cy ktoś mogł by podesłać jakiś link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Polski VAG 4.9 szukaj na google.pl lub peb.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1128&highlight=domykanie+szyb

Tu masz wszystko opisane

http://www.motordiag.cz/mkm

Tu masz program do pobrania, rejestrujesz i działa

Edytowane przez darekj61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ta strona nie jest w jezyku Polskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie dzieki za info w sprawie tego programu ale mam jeszcze jedno pytanie nie mam w laptopie cd-room czy jezeli wypale ten program na plytce a pozniej zgram go na pendrive to czy odpali mi ten programik na laptopie tam gdzie mam zainstalowanego VAGA????

 

Ten program działa tylko w DOS, ewentualnie mając Windows 95/98, trzeba wystartować kompa bez Windowsa. Standardowo VDC_PRO startuje się go z płyty CD. Nie można go przenieść na "pena".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten program działa tylko w DOS, ewentualnie mając Windows 95/98, trzeba wystartować kompa bez Windowsa. Standardowo VDC_PRO startuje się go z płyty CD. Nie można go przenieść na "pena".
po co tyle sie rozpisywać, wystarczy zajrzeć na pierwszą stronę tego wątku, post 3:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=54921&postcount=3

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwieranie/zamykanie szyb można zaprogramowac czeskim programikiem (w moim pasku 2002 zadziałało) spod windowsa przez kabel usb> Program trzeba tylko za darmo zarejestrować, a ściągnąć go można stąd http://www.motordiag.cz/mkm. Za opłatą można kupić wersję działająca z rżnymi modułami komfortu

--- scalone ---

Darmowy programik (wymaga tylko rejestracji) do pobrania stąd http://www.motordiag.cz/mkm - działa!!!!

Witam serdecznie

 

Działa, działa i to jak !!! Komfort 1C0 959 799 B

Edytowane przez SirPawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem z moim modułem komfortu, nie działają mi elektryczne szyby, nie mogę otworzyć samochodu z pilota, lampki w środku ledwo co świecą a czasem wcale, jak to się dzieje to nie mogę podłączyć VAG do modułu komfortu tak jak by go nie było,jak udało nam się podłączyć to pokazał takie błędy 00956, 00912, 00913, 00929, 00930 (oczywiście w tym momencie wszystko wróciło do normy wszystko działało) skasowaliśmy błędy po skasowaniu błędów następna próba podłączenia do modułu i nie dało rady wraz z tym wszystko znowu przestało działać. Miałem takie objawy jak podłączyłem radio i zamieniłem kable tu jest link do tematu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=267 ale potem zmieniłem tak jak były oryginalnie i wszystko było ok aż do wczoraj.

 

Co się mogło stać czy moduł już pada czasem wszytko wraca do normy ale tylko na chwile ok minuty ??

Czy mogę wyjąć moduł komfortu i jeździć chwile bez niego zanim kupie drugi pytam się bo za każdym razem kiedy otwieram samochód z kluczyka to wyje ??

Czy przez to że przedtem przez chwile miałem zamienione kable to mógł się popsuć moduł komfortu, pytam się bo wczoraj wróciły objawy takie jakie były przy zamienionych kablach i nawet radio całkiem wyciągnąłem ale dalej nic nie działa ????

Czy miał ktoś podobne problemy ??

Moj passat to anglik czy moduł będzie pod siedzeniem kierowcy czy pasażera ??

 

Czy ogrzewanie tylnej szyby jest podpięte pod moduł komfortu pytam się bo nie działa mi od momentu kupna samochodu ale ogrzewanie lusterek działa ??

Edytowane przez majorr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj robilem domykanie szyb z pilota w module konfortu 1J0 959 799 J 00E.Wszystko wedlug opisu zamieszczonego na forum,zadzialaly tylko 3 szyby,po przeszukaniu forum okazalo sie ze zakradl sie blad w opisie.

Zamiast

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

ma byc

16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

Zmienilem w 16280 wartosc, prosze o orginalna wartosc!

I zmiane tego bledu w opisie

 

 

 

Jest tu ktos?

Edytowane przez polan23
brak pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procedura kodowania poprzez VAGa modułu komfortu (nie sprawdzona na passacie) w Audi A4 B5:

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 12865

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

tymsamym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone - patrz lista kodowania poniżej.

4) dodajemy funkcję zamykania zamków po przekroczeniu 15km/h i odblowowywania ich po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. W tym celu musimy dodat wartość kodu:

+ 000032

nowa Suma = 12897

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

próbował ktoś?działa w pasku 1998 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbował ktoś?działa w pasku 1998 ?

Ale po co ?Ryglowanie zamka po przekroczeniu 15km i odryglowanie po wyjęciu kluczyka można zrobić VAGiem bezpośrednio bez tej matematyki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co ?Ryglowanie zamka po przekroczeniu 15km i odryglowanie po wyjęciu kluczyka można zrobić VAGiem bezpośrednio bez tej matematyki

ale chodzi mi o pierwszą czesc która dotyczy domykania szybek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co ?Ryglowanie zamka po przekroczeniu 15km i odryglowanie po wyjęciu kluczyka można zrobić VAGiem bezpośrednio bez tej matematyki
Mozesz napisac jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz napisac jak ?

Przecież jest już napisane.

 

Warianty działania zdalnego sterowania radiowego - madele >05.98

Podane w tabeli warianty działania mogą być wywoływane poprzez wybór numerów kanałów 03 do 10 i dopasowywanie do każdego kluczyka w dowolnym wariancie.

 

wariantydziaeniezdalnegosterow.jpg

*1 System nadzoru wnętrza samochodu.

*2 Samochód zostanie zamknięty przy prędkości 15 km/h.

*3 Samochód zostanie zamknięty przy prędkości 15 km/h, a otwarty po wyciągnięciu kluczyka zapłonu.

 

Warianty działania zdalnego sterowania radiowego - modele 05.98>

Podane w tabeli warianty działania mogą być wywoływane poprzez wybór numerów kanałów 03 do 10 i dopasowywanie do każdego kluczyka w dowolnym wariancie.

wariantydziaeniezdalnegosterow2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luk2254

Miałby ktoś jakiś działający VAG do passat b5 po lifcie na meila ? [email protected] sciągnełem kilka i żaden mi niechciał się połączyć z kompem w aucie;/

 

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

 

Ja mogę kilka programików na meila podrzucić :) prawie każdego Vaga, vw tol, VAG 409, VAG COM311, 409, VDSPRO , VWTOL + PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałby ktoś jakiś działający VAG do passat b5 po lifcie na meila ? [email protected] sciągnełem kilka i żaden mi niechciał się połączyć z kompem w aucie;/

 

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

 

Ja mogę kilka programików na meila podrzucić :) prawie każdego Vaga, vw tol, VAG 409, VAG COM311, 409, VDSPRO , VWTOL + PL

311 masz w pełnej wersji i nie chciał ci się połączyć?Czy masz niepełną wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

ma byc

16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

Zmienilem w 16280 wartosc, prosze o orginalna wartosc!

 

czy jest osoba co zna ta wartosc

Edytowane przez polan23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności