Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, marcin_pesel napisał:

Właściwie ustawiony tzn?

Integrated Peripherals lub Chipset Features. (różnie jest ta opcja opisana w różnych biosach i laptopach, niektóre opcje mogą występować a inne nie, lub się inaczej nazywać)

Port(y) COM na enabled

Przerywania

Com1= irq4

com2 = irq3

Adresy

COM1 = 3fg

COM2 = 2fg

UART MODE

Disabled - wyłącza tryb UART dla urządzeń pracujących w podczerwieni (Tryb IrDA)

 

Można też spróbować przywrócić ustawienia fabryczne biosu, wtedy wszystkie te opcje powinny się ustawić w trybie domyślnym czyli normalnie działającym.

Warto też sprawdzić działanie portu jako tzw Null Modem z programem pod DOS monitorującym działanie portu pod kątem Tx/Rx czyli czy port działa prawidłowo  -> znajdziesz to w google

 

Inną kwestią jest odpowiedni kabel

Moja wersja kabla KKL od Viakena ze starej serii zalanej glutem i ze zdrapanymi oznaczeniami na elementach.

 

IMAG0298.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomożecie?

Potrzebuje rozpis pinów modułu komfortu.

Nie działa mi oświetlenie kabiny i muszę prześledzić przewody czy nie są walnięte. Miałem problem z wodą w aucie i podejrzewam ze gdzieś coś prześniedziało i szlag trafil.

 z góry dzięki 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest możliwość zrobienia domykania szyb z pilota w module 1J0959799AJ  za pomocą vcds ? czy zostaje zewnętrzny moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję instrukcji, w jaki sposób programem VagCom 311-2 wyłączyć automatyczne zamykanie drzwi po 30 sekundach.
Pasaat B5 Fl 2001r. - nie chodzi mi o zamykanie po przekroczeniu danej prędkości.
Mam uszkodzone mikrostyki w dwóch zamkach i chciałbym to wyłączyć zamiast wymieniać zamki.
Da się?
I jeszcze włączyć opcję domykania szyb z kluczyka.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności