Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

x-wojtas-x sprawdz maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz zarejestrować, ewentualnie na inny adres-ten kod przychodzi od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge zdiagnozować problem braku otwierania tylnej klapy z pilota?

Problem mam taki, że klapa się nie otwiera z pilota natomaist z kluczyka i ze środka samochodu bez problemu i nie wiem jak zabrać się za diagnoze VAG-COM'em...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-wojtas-x

GURAL wielkie dzięki. Program jest już aktywny:), ale po naciśnięciu aktywacji okien wczytuje coś, nagle przestaje i wyświetla jakiś błąd:(.

Czy wie ktoś jak zrobić to w vagu? I czy u mnie to zadziała mam paska z 99. Na forum audi znalazłem coś takiego:

 

Potrzebujemy:

- interfejs

- komputer z oprogramowaniem (VAG-COM)

Procedura kodowania:

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. 12865

Dodajemy do tej liczby 000064- kod funkcji domykania szyb z pilota

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

 

Czy to zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Program jest już aktywny, ale po naciśnięciu aktywacji okien wczytuje coś, nagle przestaje i wyświetla jakiś błąd

Ten programik niestety działa tylko na moduły od 2001-go roku.

Potrzebujemy:

- interfejs

- komputer z oprogramowaniem (VAG-COM)

Procedura kodowania:

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. 12865

Dodajemy do tej liczby 000064- kod funkcji domykania szyb z pilota

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

 

Czy to zadziała?

Tego nie sprawdzałem. Ale spróbuj sam, będziesz wiedział (zapisz sobie obecne kodowanie, tak na wszelki wypadek) jak coś nie wypali, będziesz wiedział jak zakodować "po staremu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

Witam. U mnie w vw passacie B5 2005r 100KM jest moduł komfortu 1C0 959 799 A. Proszę o podpowiedź na temat tego modułu. Nie działa mi całe oświetlenie wnętrza auta oraz alarm(alarm działa tylko gdy otworzę tylną klapę z kluczyka) czy może być w związku z tym zepsuty ten moduł? czy można go zastąpić innym modułem i wówczas trzeba to w jakiś sposób programować od nowa? Interesuje mnie też czy można zaprogramować u mnie w samochodzie np domykanie szyb z kluczyka (mam tylko 2 przednie elektryczne) oraz takie coś jak zamykanie się auta np po przekroczeniu 15km oraz wiele innych funkcji... Czy może mi ktoś opisać jak to jest z tym modułem. Jestem laikiem i wogóle się na tym nie znam a passata mam od 1 miesiąca. Proszę o pomoc...

 

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

 

Zapomnialem dodac moje gg 4409542 lub e-mail [email protected]. Aha czy ewentualnie można naprawić taki moduł i jakie to są koszty...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozesz otworzyc auto z pilota???,czy dzialaja szyby i lusterka???Bo jesli nie to albo masz przepalony bezpiecznik od modulu,albo modul dostal wody i sie spalil.Nie wydaje mi sie zeby mozna bylo to naprawic lub zeby ktos chcial sie w to bawic.Po wymianie na nowy bedzie trzeba dopasowac kluczyki do modulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

Do Omni81

Nie wszystko działa wszystko się otwiera i zamyka brakuje tylko całego oświetlenia wnętrza oraz alarmu po otwarciu dzwi:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie to dziwne,ale masz na mysli lampke sufitowa czy podswietlenie deski(co do tego to od 2003 roku juz nie wsadzali) czy tez podswietlenie zegarow????A co do sygnalu po zamknieciu drzwi to trzeba go po prostu uruchomic w adaptacji modulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulon

Panowie potrzebujemy pomocy z aktywacją czujników kontroli wnętrza w MK4 Variant 2004 rok AXR - moduł komfortu: 1C0 959 799 B - kodowanie: 00259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

Do Omni81

 

Nie. Chodzi mi o lampki sufitowe i te przy drzwiach tylnych oraz w schowku, wszelkie inne podświetlanie działa (zegary itp)... nie działa również sygnalizacja otwarcia dzwi oraz tak jak pisałem alarm fabryczny( alarm dziala tylko przy otwarciu tylnej klapy z kluczyka...) w komputerze tym przy zegarach pokazuje które dzwi otwarte tylko nie zapalają się lampki

 

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

 

Ten mój moduł komfortu to jakiś nietypowy jest??? wogóle czym się róznią te ostatnie literki??? u mnie jest A, a są też z E??? co w sobie kryją te literki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pisałem tego posta w innym temacie ale nikt nie udzielił odpowiedzi więc przenoszę go w to miejsce "cześć koledzy chciałbym przedstawić mój problem ;/ latem ubiegłego roku przestał mi działać pilot od centralnego zamka, (oryginalny VW alarm) tzn. bardzo słabo chwytał aż w końcu przestał wogóle działać, pierwsze co przyszło mi do głowy to wymiana baterii no i zadowolony poszedłem do sklepu wymieniłem wracam do auta no ale cóż wymiana nie pomogła, zaznaczę ze alarm ładnie uzbraja się z kluczyka i działa prawidłowo, no więc pojechałem na kontrolę VAG kolega powiedział że pilot się nie rozkodował nawet zaprogramował drugi aby wykluczyć ewentualnie zepsuty pilot ale to również nic nie dało naprawdę rozkładam ręce, ostatnio nawet wymontowałem ten cały moduł komfortu okazało się że pod dywanikiem była wilgoć ale moduł był suchy i styki czyściutkie wysuszyłem zatem podłogę ale to i tak nic nie pomogło ;/ jeśli koś wie co może być przyczyną niedziałającego pilota to proszę o pomoc. ps mam zdjęcia mojego komfortu" dziś próbowałem zaprogramować pilota manualnie ale to nic nie dało ;/

 

to zdjęcie mojego komfortu img0257b.th.jpgimg0250ofv.th.jpg

Edytowane przez sławek_wrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kzaw

Panowie mam pytanie dotyczące sygnalizacji otwarcie drzwi.Mianowicie mam passata b5 2003 r sprowadzonego z anglii.wszystko w nim działa prawidłowo poza sygnalizacją otwarcia drzwi na wyświetlaczu, tzn. gdy otwieram prawe drzwi na wyświetlaczu pokazuje mi że mam otwarte lewe, gdy otwieram lewe pokazuje że prawe.dotyczy to tylko drzwi przednich.czy można to przeprogramować, ewentualnie jak.posiadam vaga 311 oraz 2.08 pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może kolejne moje pyt. czy wymiana komfortu pomoże w wyżej przedstawionym przeze mnie problemie?? zamówiłem już moduł o tym samym numerze czy będzie trzeba go jakoś programować czy też wystarczy samo jego podłączenie w miejsce starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów dzisiaj zabrałem się za uszczelnienie przedostającej się wody do wnętrza, przy okazji wyjołem modó komfortu był suchy, prysnołem kontaktem i poskładałem wszystko do kupy, i tu problem bo szyby już nie działają ani dach elektryczny lampka wewnątrz działa szyby otwierają się tylko po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w zamku, a i nie łączy się z vag-comem, przed tą operacją łączył się co mu jest???

 

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

 

dodam że mam passata B5 99r. moduł komfortu nr 1 JO 959 799 S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko naprawione okazało się że dwa przewody od modułu komfortu we wiązce były przerwane, przylutowałem i wszystko wróciło do poprzedniego stanu,a nawet lepiej bo lampki we wnętrzu przestały świrować:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za tabelke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfort oznaczony 1J0 959 799AH - opis "awarii"

Zamykacie auto kluczykiem lub pilotem a otwieracie kluczykiem lub złodziej łamakiem. W większości przypadków odblokowanie kluczykiem powoduje wyłączenie alarmu a więc i złodziej ma pełne pole do popisu. W większości ale.. w module komfort który ja posiadam i mój szwagier po otwarciu kluczykiem po 15 sekundach lub też po przekręceniu stacyjki załącza się alarm i wyje do upadłego- po zamontowaniu syrenki z własnym zasilaniem (też VW - złodziej ma mało czasu na odblokowanie). Czemu to opisuję - bo wmawiano mi że to wada tego alarmu lub źle zamontowałem - ok ale u szwagra jest oryginał a tylko ja dokładałem szyby i central z komfortem - więc raczej nie.

Siedząc a raczej dłubiąc w epromie doszedłem do wniosku, że można to aktywować w module komfort za pomocą programu VDC - należy zmienić 3 wartości w epromie

wartość 4537 - z 255 przestawiamy na 8 (włączenie wycia po otwarciu kluczykiem)

wartość 4543 - z 255 przestawiamy na 8

wartość 4549 - z 255 przestawiamy na 8

 

Mam prośbę jak ktoś ma czas i ochotę niech sprawdzi - ja to sprawdziłem na 2 modułach komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję aby ktoś z Was "łopatologicznie" wytłumaczył mi dwie sprawy:

 

1. Jak w moim pasacie zmienić język niemiecki na angielski pomiędzy zegarami (wiem, że to już było, np: "vag>instruments 17> adaptacja 10> kanał 04> i zmieniasz na co chcesz") - potrzebuję, oczywiście jeżeli się da "prościej", również jaki program i wersję, VAG, VAG - COM?

 

2. Kolejna sprawa, doczytałem się na forum, że jest możliwość zmiany otwierania pilotem drzwi, na 1 włączenie otwierają się drzwi kierowcy, na 2 cały samochód. (w tej chwili otwiera się cały samochód niezależnie czy nacisnę na pilocie 1 czy 2 razy).

 

Aha, kabel i laptopa mam :)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Potrzebuję aby ktoś z Was "łopatologicznie" wytłumaczył mi dwie sprawy:

 

1. Jak w moim pasacie zmienić język niemiecki na angielski pomiędzy zegarami (wiem, że to już było, np: "vag>instruments 17> adaptacja 10> kanał 04> i zmieniasz na co chcesz") - potrzebuję, oczywiście jeżeli się da "prościej", również jaki program i wersję, VAG, VAG - COM?

 

 

[17] "Instruments" (Zestaw wskaźników)

[10 – Dopasowanie]

 

Podać numer kanału - [Kanał 04]

Kanał 4 - Dopasowanie 1

Podać wartość dopasowania "00002"

Kanał 4 - Dopasowanie 2

(wyświetli się monit?) Czy zapamietać zmienioną wartość? - "potwierdzić" TAK

- Zmieniona wartość została zapamietana

 

W celu wprowadzenia angielskiej wersji językowej, tzn. kodowanie 2.

Podać 00002.

 

Tabela kodów

00001 niemiecka

00002 angielska

00003 francuska

00004 włoska

00005 hiszpańska

00006 portugalska

00008 czeska

 

Wskazówki:

- Na wyświetlaczu pojawi się tylko ostatnia cyfra pięciocyfrowego oznaczenia kodowego aktualnej wersji językowej (np. 1 dla języka niemieckiego).

 

 

2. Kolejna sprawa, doczytałem się na forum, że jest możliwość zmiany otwierania pilotem drzwi, na 1 włączenie otwierają się drzwi kierowcy, na 2 cały samochód. (w tej chwili otwiera się cały samochód niezależnie czy nacisnę na pilocie 1 czy 2 razy).

 

(komputer sterujący jest w momencie dostarczenia wstępnie zakodowany odpowiednio do wyposażenia samochodu.)

 

Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00256

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00257

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00258

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00259

z pamięcią

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097

Centralny zamek ................. Otwieranie jednych drzwi ...... 04098

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04099

z pamięcią

 

(Jeżeli podany numer kodu nie zostanie zaakceptowany przez komputer sterujący, na wyświetlaczu pojawi się dotychczasowe kodowanie.)

(Sprawdzić, czy został zamontowany odpowiedni dla danego samochodu komputer sterujący (porównać numer części zamiennej i indeks literowy) lub czy został wprowadzony prawidłowy numer kodu.)

 

jesli chcesz dokladniej to wchodzisz w modol komfortu klikasz w recode i tam jesli masz 00258 to piszesz 00259 czy tam jesli masz ktorys z powyzszych to zmieniasz ostatnia cyfre na o 1 wieksza

 

Podaj mi maila.

Pozdrawiam

Edytowane przez jachim8584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności