Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to będzie koszt?

 

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

 

Czy jest jakiś sposób na programowanie kluczyka bez uniknięcia kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym kosztem jest twój czas tj:

Wkładasz jeden kluczyk do stacyjki i włączasz zapłon. Zamykasz drzwi i drugi kluczyk wkładasz do zamka (drzwi kierowcy) przekręcasz w prawo czyli zamykasz następnie naciskasz dwa razy guzik na pilocie od zamykania.

Potwierdzeniem prawidłowo zaprogramowania pilota jest krótkie odezwanie się syreny od alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pewien problem ,jeden z kluczyków jest bez pilota.

Czy jak kluczyk bez pilota włożę do stacyjki i przekręce zapłon to coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, ja programowałem używając kluczyka serwisowego (ten plastikowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak kluczyk bez pilota włożę do stacyjki i przekręce zapłon to coś pomoże?

Nie jest ważne który kluczyk będzie w stacyjce. Musi być włączony zapłon i zamknięty mechanicznie (kluczykiem) zamek drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Program:

http://www.motordiag.cz/download/MKMSetup.exe

Rejestracja (tu podajemy kod do aktywacji i naszego maila)

http://www.motordiag.cz/mkm/aktivace.php

 

potwierdzam program działa, zrobiłem to w golfie IV 2002r. jedno kliknięcie i chodzi... jakby co to priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będe prubował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do mojego powyższego pytania dot. kierunków przy włączaniu/wyłączaniu alarmu. Co może być przyczyną że nie mrugają??

Witam. U mnie jest to samo z kierunkami - nie migaja, chociaż mam tą funkcję włączoną

Edytowane przez masa77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wszystko działa to nie masz czym się przejmować. Ja mam taki sam m.komfortu ale nie wiem czemu nie chcą mi działać kierunki przy włączaniu/wyłączaniu alarmu (kanał 8 i 9 ustawione na 1). Jak masz VAG-a to nie ma problemu włączenie dźwięku (syreny) przy załączaniu/wyłączaniu alarmu. Wchodzisz do m.komfortu(46), kanał 6 i tu pewnie masz ustawione 0 więc zmieniasz na 1 wciskasz test później zapisz i to samo robisz w kanale 7 czyli z 0 zmieniasz na 1.

Mechanik mi powiedział że nic nie da się zrobić - bo moduł jest uszkodzony. Powiedział również że te moduły to zmora VW,oraz że może pomóc wysuszenie modułu, ale nie musi. Bo może być z nim mechanicznie wszystko OK. Tak czy inaczej obserwuję aukcję na alledrogo z modułem (o tym samym nr), kupię, wymienię i wtedy sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo...

Wszystko działa jak wcześniej.

Wielkie dzięki dla GURALA i darekj61

Edytowane przez yad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podpowie ktory bajt i bit musze odfajkowac w module komfortu zeby aktywowac pikniecia przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 Adaptacja kanał 06 i 07 zmienić wartość na 1 jeżeli chodzi ci o dźwięk włączenia i wyłączenia alarmu.Oczywiście trzeba najpierw wejść w moduł komfortu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w adaptacjach tego nie zrobie niema takiej mozliwosci ,musze zrobic dlugie kodowanie i tutaj jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w adaptacjach tego nie zrobie niema takiej mozliwosci ,musze zrobic dlugie kodowanie i tutaj jest problem

No a ten czeski programik ? Tam też można zaznaczyć opcję sygnału przy włączaniu/wyłączaniu alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ten czeski programik ? Tam też można zaznaczyć opcję sygnału przy włączaniu/wyłączaniu alarmu.

Tak, ale w wrsji FULL 2.0, w Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 tego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale w wrsji FULL 2.0, w Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 tego niema.

Sorki, moja pomyłka. Widziałem tam aktywną funkcję sygnału, a to nie jest syrena :D Niestety Motordiag odpada. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie po roznych kombinacjach ulozylem klucz13 bajtowy tak ze wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin-1111

Cześć. Chciałem zmienić otwieranie jednych drzwi na wszystkie z pilota po pierwszym naciśnienicu przycisku. Zmieniłem Vagiem kodowanie z 00258 na 00259. Drzwi otwierają sie wszystkie ale nie moge sie teraz połaczyć z sterowniekim komfortu. Z pozostałymi sie łacze bez problemu. Nie zauważyłem jak narazie żadnych problemów z zamsym działaniem modułu. Ma ktoś jakiś pomysł co sie mogło stać i co zrobić aby znów sie łaczyć z modułem? Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

Mała poprawka.

Wszystko działa po odpieciu na chwile akumulatora :)

Edytowane przez marcin-1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz akumulator i po ok 5 minutach podlacz jeszcze raz powinno byc ok czasami tak sie dzieje ze modul komfortu sie zawiesi.

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-wojtas-x
Program:

http://www.motordiag.cz/download/MKMSetup.exe

Rejestracja (tu podajemy kod do aktywacji i naszego maila)

http://www.motordiag.cz/mkm/aktivace.php

czy ma ktoś kod aktywacyjny do tego programu bo czekam na tego maila już tydzień i po woli mnie trafia a nie mam stałego dostępu do neta a do tej pory nie mogłem znaleźć żadnego seriala.

Jeśli ktoś ma proszę o przesłanie na [email protected]

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności