Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arci

Witam wszystkich Mam mały problem w sumie dwa z centralnym zamkiem po pierwsze nie otwierają się tylne prawe drzwi ani mechanicznie ani z pilota rozebrałem drzwi odłączyłem wszystko i ako dla pewności też ale nic to nie dało drzwi nadal nie idzie otworzyć tak jak by cały czas trzymał centralny zamek, a druga sprawa to ze auto mam dopiero 3 tygodnie i po tygodniu przestał otwierać drzwi z pilota i zgasło całe podświetlenie wnętrza oraz nie działają szyby z tego co wiem to jest MODUŁ KOMFORTU i pidłączyłem drugi i bez zmian a tamten koleś mówił ze działa na 100% Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy wymianie komfortu sprawdziłeś w jakim stanie są kable idące do niego, Te kable lubią zmieniać się w zielony proszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arci

Wyglądały na OK

 

Widze że nikt nie Jest mi w stanie pomóc

Edytowane przez lukisio
Scalenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pisałem tego posta w innym temacie ale nikt nie udzielił odpowiedzi więc przenoszę go w to miejsce "cześć koledzy chciałbym przedstawić mój problem ;/ latem ubiegłego roku przestał mi działać pilot od centralnego zamka, (oryginalny VW alarm) tzn. bardzo słabo chwytał aż w końcu przestał wogóle działać, pierwsze co przyszło mi do głowy to wymiana baterii no i zadowolony poszedłem do sklepu wymieniłem wracam do auta no ale cóż wymiana nie pomogła, zaznaczę ze alarm ładnie uzbraja się z kluczyka i działa prawidłowo, no więc pojechałem na kontrolę VAG kolega powiedział że pilot się nie rozkodował nawet zaprogramował drugi aby wykluczyć ewentualnie zepsuty pilot ale to również nic nie dało naprawdę rozkładam ręce, ostatnio nawet wymontowałem ten cały moduł komfortu okazało się że pod dywanikiem była wilgoć ale moduł był suchy i styki czyściutkie wysuszyłem zatem podłogę ale to i tak nic nie pomogło ;/ jeśli koś wie co może być przyczyną niedziałającego pilota to proszę o pomoc. ps mam zdjęcia mojego komfortu" dziś próbowałem zaprogramować pilota manualnie ale to nic nie dało ;/

 

to zdjęcie mojego komfortu img0257b.th.jpgimg0250ofv.th.jpg

wymienilem komfort i pomoglo moze u ciebie jest to samo zaden klucz u mnie nie chcial sie wpisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zakupiłem nowy komfort ale okazało się ze różnił się od mojego ostatnimi cyferkami i nie obsługiwał pilota ale na szczęście kolega rozebrał mój moduł i powiedział że mam antenę zepsutą po niedzieli ma wszystko już śmigać o efektach napiszę jak już będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie wielkie podziekowania w strone Marka za zrobienie opisu. U mnie w pasku dziala 1.8t 2000r apu modul komf. 1J0 959 799 AH u kumpla w pasku rowniez zadzialalo ale niestety nie do konca: dzialaja poprawnie 3 szyby niestety tylnia po stronie kierowcy nie dziala ani w gore ani w dol.

1.9tdi 110km 1998r modul komf. 1J0 959 799 J

 

1J0 959 799 J 00E

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04286 / 8 / 2

04291 / 8 / 2

04296 / 8 / 2

08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno

12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno

 

Wie ktos moze czym to jest spowodowane? Dodam ze wszystkie zmiany wprowadzone poprawnie (sprawdzalem 3 razy ;) ) i z kluczyka domykanie tez dziala na wszystkie szyby.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,

Edytowane przez machu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

:confused:Witam. A może mi ktoś napisać co oznacza takie oznakowanie modułu komfortu? spotkał się ktoś z czymś takim: 1J0 959 799 A ?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie to dokladnie wpisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś wytłumaczyłby mi ustawienie domykania szyb z pilota w moim passacie z 98r. Podejrzewam że ten sposób opisany w pierwszym poście by zadziałał jednak posiadam kabel pod złącze USB. Czeski programik u mnie nie działa.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Udało się to komuś zrobić kablem USB w pasku 98r.?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak przeprowadzić adaptację aby ustawić otwieranie tylnej klapy z pilota?

 

Który kanał i na jaką wartość należy ustawić?

 

Prosiłbym tez o opis jak przeprowadzić adaptację programem VAG-COM...

Edytowane przez yaneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. W golfiku szwagra padł moduł komfortu bo nie chciał gasic lampek wewnątrz.

Moduł został wymieniony na moduł z takim samym symbolem.

Po zakodowaniu kluczyka wszystko prawie gra, prawie.. bo wywala ciagle 2 błędy:

01334 - Door Control Module: Rear Right (J398)

49-00 - No Communications

01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)

49-00 - No Communications

 

Wydaje mi sie ze modul pochodzil od wersji 5 drzwiowej a a on ma 3 drzwiową. Po zamknięciu drzwi nie miga dioda, a wszystkie mikrostyki i zamki sprawne. Na starym migała. Czyli nie rygluje bo moduł chyba widzi jeszcze dodatkowe 2 drzwi których nie ma

Czy można jakoś przekodować na wersje 3 drzwiową ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mam mały problem w sumie dwa z centralnym zamkiem po pierwsze nie otwierają się tylne prawe drzwi ani mechanicznie ani z pilota rozebrałem drzwi odłączyłem wszystko i ako dla pewności też ale nic to nie dało drzwi nadal nie idzie otworzyć tak jak by cały czas trzymał centralny zamek, a druga sprawa to ze auto mam dopiero 3 tygodnie i po tygodniu przestał otwierać drzwi z pilota i zgasło całe podświetlenie wnętrza oraz nie działają szyby z tego co wiem to jest MODUŁ KOMFORTU i pidłączyłem drugi i bez zmian a tamten koleś mówił ze działa na 100% Dzięki z góry za pomoc

 

 

Zadam głupie pytanie choć podobno takich nie ma a są tylko głupie odpowiedzi:

 

Sprawdziłeś bezpieczniki???

 

Pytam bo mnie czasami wywala jeden z małych bezpieczników 5A odpowiadający właśnie za ten cały komplet, nie powiem dokładnie na którym miejscu on siedzi w skrzynce bezpieczników. Jak mnie wywali to nie mam ani centralnego, ani szyb ani oświetlenia kabiny.

Też za pierwszym razem prułem pół kabiny żeby sprawdzić ile to wody mam pod siedzeniem i wymieniać moduł, ale sucho jak pieprz. Bezpiecznik wywala jak mu się chce raz trzy dni z rzędu a następnym razem pół roku nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szybami???

Pomocy same mi się otwierają

Gdy zamykam samochud z pilota to po jakimś czasie same mi sie otwierają (szyby) oraz drzwi wszystkie.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę działa koledzy!!! Właśnie aktywowałem domykanie szyb w moim pasku z 2002 AVF 131PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

byłem w ASO na "sprawdzenie przed sprzedażą"

diagnoza VAS wykazała:0.jpg

powiedziano mi że są tylko 2 błędy climatronica

kupiłem samochód - IGŁA

wróciłem do domu i dopiero zauważyłem że nie ma sygnalizacji otwarcia drzwi kierowcy, pasażera i tylnych prawych

tylne lewe działają - włącza się oświetlenie i świeci się na desce dioda niezamkniętych drzwi

alarm też chyba nie działa - zamknąłem samochód siedząc wewnątrz i po ok 1min odpaliłem kluczem bez problemu - nie zawyła syren

i teraz pytanie

czy mogę żądać od ASO jakiegoś zadośćuczynienia za przeoczenia w wykonaniu usługi za którą zapłaciłem, która była wyznacznikiem do negocjacji ceny?

czy mogę żądać od ASO naprawy tych usterek na ich koszt?

 

poza tym jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale pozostaje niesmak ..... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się podzielić moimi problemami z modułem komfortu.

Otóż mam wiele wolnego czasu, i z nudów czytam to forum, jest naprawdę dobrą pomocą w serwisowaniu paska.

Wyczytałem ze w okolicy modułu komfortu, może znajdować się woda, a wiec zajrzałem tam, i co się okazało ze sucho a wiec tylko go odłączyłem, popsikałem jakimś śprejem do czyszczenia styków poskładałem i….:

- Sterowanie lusterka pasażera nie działa (mam wersje angielską)

- otwieranie szyb z drzwi kierowcy nie działa oprócz szyby kierowcy (w każdych z osobna drzwi szyby uruchamiane indywidualnymi włącznikami działało)

- zamykanie się i otwieranie „w środku” (włącznik na d. kierowcy) zamykały się tylko drzwi kierowcy

- zamykanie i otwieranie szyb z kluczyka też tylko szyba kierowcy działała, lecz z jakimiś dziwnymi przerwami

- i to co najbardziej było wkurzające, to lampki sufitowe przy włączonym zapłonie jak na disco migały przemiennie z sygnałem dźwiękowym takim jak zapomnisz wyłączyć światła.

Oszaleć można, ale już naprawione vag troche pomógł.

Okazało się ze 5 przewodów (wszystkie kolor żółty i chyba siwy albo pomarańczowy siwy) które łączyły się w jeden (zawinięte parcianą taśmą wyglądały sucho i schludnie) łączenie zamieniło się w zielony proszek tak jak kolega „darekj61” pisał dziękuje mu za inspiracje. Tak że najpierw sprawdźcie kable, ja tez o mały włos już bym nie kupił nowego modułu.

a na vagu było razem 17 błędów

Te informacje to tak dla ogólnej wiadomości .

 

A mam pytanie bo zostały 2 błędy na vagu:

Adres 08: Klimatyzacja

01341 - Sterownik w zestawie wskaźników na CAN komfortu (J285) 79-00 - Odczytaæ pamiêæ usterek

Adres 46: Moduł komfortu

01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu 80-00 - W jednoprzewodowym trybie pracy

Czy te błędy mogą być spowodowane jeszcze jakimś kabelkiem przerwanym koło modułu komfortu czy to raczej coś innego???? i gdzie tego szukać

Serdecznie dziękuje za pomoc i szerokiej drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu 80-00 - W jednoprzewodowym trybie pracy
eh mam ten sam błąd tyle że ja jeszcze nie zaglądałem do modułu komfortu, z tego co czytałem jeden z kabelków szyny can (są dwa kabelki low i high) jest przerwany, i komputer pracuje w trybie jednoprzewodowym (nie może sam siebie sprawdzać za pomocą drugiego kabelka bo ten jest uszkodzony). U mnie to jest błąd sporadyczny i o dziwo wszystko działa (tylko w vagu pojawia się błąd który można usunąć).

Z tego co czytałem kabelki od cana (jeden z nich mamy najprawdopodobniej uszkodzony) są ze sobą skręcone i mają kolory: pomarańczowo-brązowy-(can low) oraz pomarańczowo-purpurowe [niektóre źródła mówią że pomarańczowo-zielony]-(can high) do modułu komfortu są podłączone do tej większej kostki (kostka t23 - 23pinowa) odpowiednio:

can low-6kabelek

can high-9kabelek

Te dwa kabelki się rozdzielają i idą do każdych drzwi oraz łączą się z szyną can z zegarami. Więc jak znajdę czas mam zamiar dobrać się do komfortu i posprawdzać te kabelki (do tego miałem błąd: 01332 czyli brak komunikacji ze stroną pasażera, domyślam się że gdzieś na tym odcinku mam problem, ty też to posprawdzaj). Ok tyle na ten temat.

 

Wracając do głównego wątku, ktoś za pomocą Vag 704.1 robił już domykanie szyb? nie uwalę sobie kabelka przez to?

Edytowane przez michael_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiChaeL_13 Dzięki za wyczerpującą podpowiedź, będe musial sie tam dokopać, poraz chyba już 5ty :-) i jeszcze raz wszystko uważnie sprawdzić. A bład 01332 tez miałem przed tym lutowaniem tych 5 przewodów+1 ale koloru to ci nie powiem, bo jestem daltonistą hahah, napewno były takiego samego chyba żułty i jakiś ciemniejszy pasek. mam zamiar tam zajżeć niedługo to napisze dokładnie jaki kolor i do jakiego pinu on wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkop

Niewiem tego nieznam sie na tym tak bardzo.

 

A powracajac do mojege pierwszego postu, Sprawdziłem (otworzyłem moduł jeszcze raz)z informacji jakie mi dał MiChaeL_13 te 6 przewodów jakie wcześniej lutowałem to kolory pomarańczowo brazowy i jest to przewud wchodzacy do modułu komfortu do dużej kostki 23 do pinu 6 sprawdziłem też pin 9 kolor przewodu pomarańczowy- purpurowy też sie rozdziela on na 5 przewodów sprawdziłem to połączenie przelutowałem z nadzieja ze pozbęde sie błedu;

 

01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu

80-00 - W jednoprzewodowym trybie pracy

 

 

ale nie pomogło :-(

 

Wniosek wyciągam z tego taki jeżeli niema błędów spowodowanym brakiem połączenia z jakimikolwiek drzwiami to te połączenia są dobre( sprawdziłem miernikiem z miejsc gdzie lutowałem kabelki przewodzą "prąd" odpowiednio do pinu 9 i pinu 6.) W miejscu łączenia przewodów do modułu k. pin 6 dohcodzi 5 przewodów i pin 9 tez 5 przewodów czyli razem 10.

A więc wydaje mi sie, że skoro do każdych Dżwi, z pinu 9 i 6 wychodzi po 1 przewodzie dodając będzie to 8 przewodów. zostają jeszcze 2 które jak MiChaeL_13 pisał łączą sie z zegarami a więc to może tam tkwi problem.

 

Ah dość tego, detektywistycznego wywodu, potrzebuje schemat sieci Can lub namiary gdzie go moge znalezc???

 

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności