Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest. Crimson inaczej wygląda w słońcu - mieni się.. :)IMAG0294.jpg

3.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crimson wyglada pieknie, ale pasuje tylko z jasnym lub czarnym wnetrzem.

Jasne odpadlo ze wzgledu na utrzymanie, natomiast czarne jest dla mnie zbyt pounre.

 

Dlatego do wyboru zostal braz "st. tropez" i takie auto znalazlem na placu z lakierem black oak. Tez ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek i jeszcze ta piękna -SCI - ;)) pięknie się prezentuje ten kolor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wnętrze Cronosika to wygląda pięknie i faktycznie z crimsonem dobrze kontrastuje. Przy czym, ja już miałem w swojej karierze jasne wnętrze i permanentnie zabrudzone podłokietniki, chwyty drzwiowe czy widoczne otarcia podeszwy butów o plastiki drzwi ... już nie wspomnę o tapicerce, szybko pociemniała :) . Oczywiście, czarne też się brudzi tak samo, ale już nie kłuje tak w oczy.. :)_6287042.jpg Klimat w aucie jest stonowany, nie nazwałbym go ponurym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytanie bo zamawiam nowego Passata i nie rozumiem różnic i połączeń pomiędzy różnymi systemami audio/media

 

Jakie są różnice:

 

Instalacja telefoniczna comfort vs premium?

Czy discover media lub pro zawierają już instalacje telefoniczne comfort lub premium?

 

W jakichś ogłoszeniach na otomoto wyczytałem że bez instalacji telefonicznej bluetooth działa tylko z podstawowymi funkcjami. Więc streaming muzyki z telefonu nie działa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

Mam pytanie bo zamawiam nowego Passata i nie rozumiem różnic i połączeń pomiędzy różnymi systemami audio/media

 

Jakie są różnice:

 

Instalacja telefoniczna comfort vs premium?

Czy discover media lub pro zawierają już instalacje telefoniczne comfort lub premium?

 

W jakichś ogłoszeniach na otomoto wyczytałem że bez instalacji telefonicznej bluetooth działa tylko z podstawowymi funkcjami. Więc streaming muzyki z telefonu nie działa itp.

 

W Discovery Media oraz Pro jest nazwijmy go podstawowy zestaw głośnomówiący bluetooth. Zestawy Comfort lub Premium wyłącznie jako płatna opcja. Obowiązkowe są przy wyborze szyby grzanej.

 

Instalacja Comfort (taką mam u siebie)

Pracuje tylko w tzw. trybie handsfree jako zestaw głośnomówiący tzn. połączenia możesz wybierać zarówno z poziomu samochodu (ekran nawigacji, kierownica, komendy głosowe) jak i z samego telefonu. W tej sytuacji historia połączeń zostaje w telefonie. Również SMSy przychodzą do telefonu. Można je odczytać, a nawet odsłuchać na DP, ale nie wiem czy tak samo z SMSami jest w zwykłym standardowym zestawie.

 

Nie licząc w/w niewiadomej z SMSami czym się różni od standardowej instalacji?

W miejscu popielniczki jest wyłożona gumą półeczka/schowek przeznaczona na smartfona i w tym miejscu jest wzmocnienie sygnału GSM. W tym miejscu jest też gniazdo USB. Z kolei gniazdo 12V jest umieszczone na końcu podłużnej szczeliny za przyciskiem auto-hold (dokładnie przed samym podłokietnikiem).

Jeżeli nie mam pełnego zasięgu to faktycznie kładąc telefon na tej półeczce łapię jedną kreskę więcej. Nie sprawdzałem jeszcze jakości rozmowy w zależności gdzie leży telefon. Zapewne przy kiepskim zasięgu położenie smartfona na półeczce coś poprawia. Samo miejsce jest jednak bardziej przydatne niż plastikowa mała popielniczka hałasująca gdy cokolwiek się do niej włoży.

 

Instalacja Premium

Jak to pisali użytkownicy może działać w zwykłym trybie handsfree, ale również w trybie rSAP (remote SIM access profile) czyli zdalnej karty SIM. To oznacza, że jeżeli smartfon pracuje w trybie rSAP to cała historia połączeń i SMSy pozostają w samochodzie. Wybór połączeń tylko z poziomu samochodu (ekran nawigacji, kierownica, komendy głosowe), zaś ekran telefonu jest nieużyteczny. W takiej sytuacji telefon korzysta z anteny samochodowej gdziekolwiek go umieścimy w samochodzie i zapewnia maksymalnie najlepszy zasięg. Tym samym zapewne dlatego producent nie zastosował tu dodatkowej półeczki wzmacniającej sygnał (jest standardowa popielniczka z gniazdem 12V).

 

Jest za to gniazdo na kartę SIM umieszczone przy gniazdach SD. W skrócie - wkładając kartę SIM z pakietem danych auto cały czas będzie on-line (kolejny temat rzeka: aktualizacje, wszystkie usługi Car-Net, sieć WLAN dla pasażerów). Czyli w Premium modem jest już na pokładzie, a w przypadku instalacji Comfort można podpiąć modem z kartą SIM pod jedno z gniazd USB.

 

 

Tyle że zawsze można skorzystać z pakietu danych z karty w smartfonie.

Osobiście wolę półeczkę w Comfort niż dodatkowe gniazdo SIM w Premium

 

 

Streaming. Tu nie pomogę bo nie zgłębiałem jeszcze tematu -€“ dodam tylko, że przy wyborze źródeł dźwięku w DP mam opcję bluetooth, ale nie wiem czy mam to z powodu posiadania instalacji Comfort czy np. taka opcja jest również przy zwykłym zestawie głośnomówiącym. Nie wiem również jakie opcje są w Premium.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest biały, przynajmniej zacieków nie będzie widać :P

 

no właśnie będzie widać :). biały jest b. ciężki do utrzymania ( ale czarny również ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei bardzo cenię sobie srebro ze względu na świetnie wyglądające załamania karoserii ;)image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny + St. Tropez + grafitowe Dartfordy ? ....i basta ☺

 

67336156fb4f29c667907f2d42ef42e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarny + St. Tropez + grafitowe Dartfordy ....i basta ☺

 

67336156fb4f29c667907f2d42ef42e7.jpg

 

Dokładnie czarny najbardziej elegancki a w połączeniu z jasnym środkiem mistrz :respect

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale musi byc skóra z wentylacja sam jej wyglad jest duzo ładniejszy i nie wiem czemu ale w dotyku tez jest przyjemniejsza od szorstkiej pełnej skory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarny, piękny ale tylko po ręcznej myjni. Tak zawsze niedomyty, jak by go na bezdotykowej nie polewać to szary nalot zostaje :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majonezzz: "Zestawy Comfort lub Premium wyłącznie jako płatna opcja. Obowiązkowe są przy wyborze szyby grzanej."

 

Może ktoś z kolegów wie dlaczego te zestawy są/były (jak zamawiałem swoją konfigurację w styczniu to faktycznie musiałem do szyby dodać zestaw comfort - sprawdzałem dzisiaj w konfiguratorze i już tak nie jest) obowiązkowe przy szybie grzanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzewana szyba podobno ogranicza zasięg telefonu w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale nie jest to jakieś drastyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Comfort i tak Ci nie pomoże jak masz telefon wiekszy niż 4,5 ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód gotowy do odbioru, tylko czekam na blachy z leasingu i zaksięgowanie przelewu :)

Miła niespodzianka to bezkluczykowy dostęp, przy konfiguracji i zamawianiu nie było wiadomo co tak naprawdę bd. Jest szansa ze jeszcze dzisiaj go ubrudzę :D

dc707f257b1a74d43d781bb8e516ec5e.jpg

40f872dffc9f6604129d6484b837d804.jpgb96e672ac8a02adfdf0bfcf6db04ff24.jpg

ff8454ec539eeff5f54510e6fc13ac0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy moze ktos zmierzyć mi wyswietlacz discovery pro chodzi o ekran szerokość i wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merci_94 - Gratulacje super wygląda!!! Daj znać jak wrażenia z jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale nie jest to jakieś drastyczne :)

 

Potwierdzam. Tak jak pisałem kilka postów wyżej - mam grzaną szybę i w moim zestawie Comfort niezależnie od tego w który miejscu w aucie leży telefon ani ja ani mój rozmówca nie narzekamy na jakość rozmowy.

Półeczka wzmacniająca sygnał GSM spełni swoje zadanie zapewne dopiero w przypadku faktycznie słabego zasięgu dla anteny wbudowanej w smartfonie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

majonezzz: "Zestawy Comfort lub Premium wyłącznie jako płatna opcja. Obowiązkowe są przy wyborze szyby grzanej."

 

Może ktoś z kolegów wie dlaczego te zestawy są/były (jak zamawiałem swoją konfigurację w styczniu to faktycznie musiałem do szyby dodać zestaw comfort - sprawdzałem dzisiaj w konfiguratorze i już tak nie jest) obowiązkowe przy szybie grzanej?

 

Wciąż są obowiązkowe jak bierzesz pakiet Business (bardziej chodzi o nawigację jako element tego pakietu).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja z kolei bardzo cenię sobie srebro ze względu na świetnie wyglądające załamania karoserii ;)[ATTACH=CONFIG]141464[/ATTACH]

 

Zgadzam się. Srebry Reflex podobnie jak Tungsten ładnie uwypuklają wszelkie przetłoczenia szczególnie przy słonecznej pogodzie i dobrze kontrastują z ciemnym wnętrzem (tu też biały się sprawdzi). Trochę gorzej z chromami w przeciwieństwie do ciemnych lakierów. Ale coś za coś.

Plusem tego Reflexa jest jego rzadkość na ulicach.

Co za czasy - jeszcze kilkanaście lat temu srebrny rządził na za czasów pierwszych Octavii i Fabii :D

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten Reflex Silver w VW. Ładny Pastuszek. Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności