Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko silnikiem? chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno używa hamulców, wręcz głównie wg. moich doświadczeń. Czuć jak pedał "twardnieje" w sytuacjach kiedy chce się samemu przejąć kontrolę. Zależy to wszytko pewnie też od wybranego Trybu jazdy. Na Comforcie reakcje ACC są bardziej ospałe, delikatne, na Sport - zdecydowanie bardziej dynamiczne. Ciężko to też wg. mnie nazwać hamowaniem silnikiem, bardziej odpuszczaniem gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie (wrażenia z działania ACC) to jeśli różnice w prędkości nie są duże to hamuje silnikiem, bo wtedy praktycznie nawet nie czuć jak wyhamowuje. Ale przy dużych różnicach w prędkości to po hamulcach potrafi dać ostro. Nie wiem tylko czy przy tym delikatnym przyhamowaniu silnikiem włącza stopy bo nie zawsze da się to zaobserwować (dzień).

A co do twardości hamulców - przy hamowaniu sinikiem - to może być to efekt zwiększania ciśnienia w układzie w procedurze gotowości do hamowania. Wydaje mi się, że hamulec jest twardszy także wtedy gdy wyświetla się ikona zbyt bliskiej odległości od poprzedzającego auta, nawet jak ACC jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Szymi muszę Cie zmartwić że wszelkie imprezy zainstalowania dodatkowych systemów aż tak bardzo nie będą się cenowo różnic od tych fabrycznych .

Rozglądam się sam i szukam gdzie mogę zaoszczędzić przed zakupem samochodu i co najwyżej później domontować i mam złe wieści .

 

za te 2-3 lata to będę pewnie celował w części z rozbitka, pewnie będzie sporo taniej, ale nie napalam się. Ogólnie bez problemu radzę sobie bez tych systemów, AreaView robi naprawdę dobrą robotę. W moim przypadku i tak zwiększyłem zakładany wcześniej budżet na auto o prawie 20% więcej już nie chciałem dokładać więc najłatwiej było mi zrezygnować z Pakietu Drogowego, haka nie używam :)

Oczywiście to moje subiektywne zdanie, w sumie nie wiele osób odpowiedziało na Twój post, a też jestem ciekaw jak z perspektywy czasu ludzie oceniają ten Pakiet Drogowy. Jak pytałem w salonie to mówili, że bardzo mało aut się z tym sprzedaje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wg mnie (wrażenia z działania ACC) to jeśli różnice w prędkości nie są duże to hamuje silnikiem, bo wtedy praktycznie nawet nie czuć jak wyhamowuje. Ale przy dużych różnicach w prędkości to po hamulcach potrafi dać ostro.

mam dokładnie takie odczucia :) Sądzę też, że jak odpuszcza gaz to nie świecą mu się stopy. To przecież nie jest takie hamowanie, że nagle zrzuca 1-2 biegi obroty idą do 5tyś. To hamowanie silnikiem jest delikatne, jak wspomina MM_VW przy bardzo niewielkich różnicach prędkości.

Więc ACC zachowuje się jak normalny kierowca - puszcza gaz, (stopy się wtedy przecież nie świecą) a auto powili wytraca prędkość, jeśli odległość zaczyna się znacząco zmniejszać odpowiednio dozuje hamulce i stopy się siłą rzeczy uruchamiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet drogowy i z lane assist korzystam tylko i wyłączeni na autostradach i Skach. Mieście ani na trasie, na DK -> nie da się tego używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pakiet drogowy i z lane assist korzystam tylko i wyłączeni na autostradach i Skach. Mieście ani na trasie, na DK -> nie da się tego używać

 

dokładnie do tego jest przeznaczony pakiet drogowy na dłuższe trasy ( autostrady i S) aby odciążyć kierowce .

Szymi pisze że w polskich salonach tego klienci nie biorą zgadzam się - widać jak często podróżujemy po drogach szybkiego ruchu :)

 

Radek powiedz mi czy z perspektywy czasu domawiałbyś pakiet drogowy czy jednak w długich trasach naprawdę odciążają cie te systemy np lane asist?

Edytowane przez vwpicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie parujących przednich lamp, maja prawo trochę parować czy nie? Zadałem to pytanie kilka dni temu w dziale serwis i dostałem odpowiedź - maja prawo gdyż posiadają membrany oddychające, dziś salon odpowiedział mi, że parują w co drugim aucie, wiec chyba jednak parować nie powinny, jak jest w waszych autach, zachodzą trochę od dołu na powierzchni ledów, czy jest czysto?

Uprzejmie proszę o kilka waszych opinii, czy czekać, czy reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pakiet drogowy i z lane assist korzystam tylko i wyłączeni na autostradach i Skach. Mieście ani na trasie, na DK -> nie da się tego używać

 

Radek, ale mówiąc, że korzystasz z systemu na autostradach i ekspresówkach, to masz na myśli że czujesz się spokojniejszy jakbyś np. się zagapił, albo zasnął i ręce opadły z kierownicy to system pomoże? Czy puszczasz kierownicę i auto samo jedzie?? Bo ja obcując z tym systemem przy puszczeniu kierownicy po paru sekundach miałem komunikat żeby ją złapać, a jeśli tego się nie zrobi to auto przychamowuje, a za kolejnym ostrzeżeniem się zatrzymuje.

Mam na myśli, że bardziej korzystasz z niego prewencyjnie niż z wygody??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, mam pytanie odnośnie parujących przednich lamp, maja prawo trochę parować czy nie? Zadałem to pytanie kilka dni temu w dziale serwis i dostałem odpowiedź - maja prawo gdyż posiadają membrany oddychające, dziś salon odpowiedział mi, że parują w co drugim aucie, wiec chyba jednak parować nie powinny, jak jest w waszych autach, zachodzą trochę od dołu na powierzchni ledów, czy jest czysto?

Uprzejmie proszę o kilka waszych opinii, czy czekać, czy reklamować?

 

ja nigdy nie uświadczyłem w moim egzemplarzu zaparowanych lamp, ani przód ani tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie nie zmienił bym swojego zamówienia, ALE! ALE! ja jeżdżę dużo po A i S, plus dużo po Niemczech. Dlatego to faktycznie się przydaje, i tak faktycznie rozleniwia. Jeśli dałoby się ustawić LaneAssist na dłuższy okres czasu (żeby nie przypominał o kręceniu kierownicą), to byłoby to rozwiązanie idealne :)

 

Mnie denerwują 2 rzeczy:

- brak ACC do 210

- LA przypomina się zdecydowanie za wcześnie. Często reaguje na prostych odcinkach autostrad, że nie ma ruchów kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dałoby się ustawić LaneAssist na dłuższy okres czasu (żeby nie przypominał o kręceniu kierownicą), to byłoby to rozwiązanie idealne

 

Da się ustawić - wystarczy włożyć w kierownicę butelkę Sprite'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek, ale mówiąc, że korzystasz z systemu na autostradach i ekspresówkach, to masz na myśli że czujesz się spokojniejszy jakbyś np. się zagapił, albo zasnął i ręce opadły z kierownicy to system pomoże? Czy puszczasz kierownicę i auto samo jedzie?? Bo ja obcując z tym systemem przy puszczeniu kierownicy po paru sekundach miałem komunikat żeby ją złapać, a jeśli tego się nie zrobi to auto przychamowuje, a za kolejnym ostrzeżeniem się zatrzymuje.

Mam na myśli, że bardziej korzystasz z niego prewencyjnie niż z wygody??

To jest wygodne :) Raczej nie traktuje tego jako ochrony przed zaśnięciem, bo to jest u mnie taki mega wyznacznik: Zmęczony -> Zatrzymaj się.

Ale już z działającym LA kilka razy byłem mocno zrelaksowany podczas jazdy i znalazłem pozycję do trzymania ręki na kierownicy, którą łatwo się pobudza LA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie odnośnie parujących przednich lamp, maja prawo trochę parować czy nie? Zadałem to pytanie kilka dni temu w dziale serwis i dostałem odpowiedź - maja prawo gdyż posiadają membrany oddychające, dziś salon odpowiedział mi, że parują w co drugim aucie, wiec chyba jednak parować nie powinny, jak jest w waszych autach, zachodzą trochę od dołu na powierzchni ledów, czy jest czysto?

Uprzejmie proszę o kilka waszych opinii, czy czekać, czy reklamować?

 

U mnie nie parują. A w sumie parkuję w garażu gdzie panuje temp. ok. 12 st. c więc teoretycznie byłaby okazja by zaparowały od zmiany temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie lamp, czeka mnie serwis, wprawdzie prosili, żeby obserwować tydzień ale pewnie jak parowały to parować bedą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie odnośnie parujących przednich lamp, maja prawo trochę parować czy nie? Zadałem to pytanie kilka dni temu w dziale serwis i dostałem odpowiedź - maja prawo gdyż posiadają membrany oddychające, dziś salon odpowiedział mi, że parują w co drugim aucie, wiec chyba jednak parować nie powinny, jak jest w waszych autach, zachodzą trochę od dołu na powierzchni ledów, czy jest czysto?

Uprzejmie proszę o kilka waszych opinii, czy czekać, czy reklamować?

 

Jest lipa z tymi lampami. Generalnie jak odebralem auto (grudzien) to byly po pierwszej godzinie cale zaparowane. kilka dni w garazu i wygrzewania farelka i bylo czysto do dzisiaj gdy bylo strasznie wilgotno i lalo caly dzien. znowu u dolu troche zaparowaly. ale w garazu po godzinie zeszlo samo. troche biednie to wyglada. na 18-ste urodziny dostalem kiedys od dziadka 25-letniego fiata 125p i tam mi lampy nie parowaly. potem mialem 2 nowe seicento, nowa pande, nowe bravo (mialem go 8 lat i tam raz zaparowaly tylne lampy i od razu wymienili na gwarancji), zona ma fiata 500 na fabrycznych xenonach i tez nic nie paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Passata B8 i też nic nie paruje. Jedź niech Ci wymienią, trudno, zdarza się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum ! , zamówiłem HL/TDI190/4M nie wystarczyło firmowego budżetu na Dynaudio. Czy ktoś domówił subwoofer Helix ? jeśli tak to proszę info nt poprawy dzwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamujesz? Ja teraz wróciłem z krótkiego kursu i już miałem zaparowane od dołu, kiepsko to wygląda i auto sporo traci, jutro dzwonię do serwisu ustalić coś w sprawie wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wygodne :) Raczej nie traktuje tego jako ochrony przed zaśnięciem, bo to jest u mnie taki mega wyznacznik: Zmęczony -> Zatrzymaj się.

Ale już z działającym LA kilka razy byłem mocno zrelaksowany podczas jazdy i znalazłem pozycję do trzymania ręki na kierownicy, którą łatwo się pobudza LA :)

 

Radek

mówiłeś ze odzywa się żeby przejąc co jakiś czas kierownice , tzn rozumiem ze trzymasz ja delikatnie jednym palcem na spodzie wieńca i to nie powoduje ze krzyczy żeby przejąc ster?

widziałeś ten filmik ? jak zwykle nasi w akcji - tutaj nie ma sygnału ze musi przejąc kierownice ? o co tutaj biega ?

https://www.youtube.com/watch?v=DKmp820whWw

 

druga sprawa czy mijające samochody na autostradzie nie powodują twojego zobojętnienia na system side assist bo pewnie non stop się zapala ? nie jest to denerwujące ?

 

pzdr piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelam, że on chyba stawiał opór nogą dla kierowcy, dlatego system wykrywal że niby ręce są na kole :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - to chodzi o minimalne ruchy, nie o trzymanie ręki na kierownicy. Już kilka razy nogami wywoływałem ruchy, jak akurat ręce były zajęte ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

druga sprawa czy mijające samochody na autostradzie nie powodują twojego zobojętnienia na system side assist bo pewnie non stop się zapala ? nie jest to denerwujące ?

Faktycznie zapala się, zapala się czasem nawet na barierki na autostradzie ;) Ale, nie zapala się jeśli różnica prędkości jest wystarczająco duża. Natężenie światła można ustawić, więc nie jest to denerwujace. A przy zmianie pasa zawsze patrzę w lusterka, więc od razu zauważam że miga :) Raz mnie uratowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności