Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

tak zupełnie z innej beczki - zauważyłem że żaden z użytkowników nie zamienił listew aluminium na brilliant pine...wychodzi z tego że dała chyba znać o sobie moja metryka. Zamówiłem bo zawsze miałem - nawet w obecnym superbie (choć to plastik udający drewno) - powodowany pewnie obawą objawów odstawiennych.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kolejny irracjonalny wybór - to lakier biała perła...w zamian którego możnaby dorzucić dynaudio lub elektrykę foteli...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i bezcenna opinia mojego sprzedawcy - jak prezentuje się biała perła na żywo - on: nie wiem bo nikt jeszcze

nie dokonał takiego bezsensownego wyboru....

 

Baaardzo chciałem to matowe drewno, niestety nie dało się go zamówić w PL. Koszt w ASO dla Ambiente ponad 2k....

 

Też miałem ten ból co Ty, tj. chciałem matowe. Ale teraz jak widzę brilant pine to nie wiem czy jednak połysk do piano black nie komponuje się lepiej. Obawiam się, że matowe dekory i piano mogłyby się lekko nie składać.

 

WIdizałem tą kombinację na żywo w salonie w DE. Wyglądało super! W dotyku czuć było też fakturę tego "drewna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktos gdzieś "plecy" DP czy aby na pewno nie ma Tunera TV wbudowanego, Ew dostawka z niemca i kodowanie?

 

W polskiej instrukcji DP jest nawet rozdział TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie mogłem wybrać opcji bez oznaczeń, konfig był zatwierdzony i po ptokach :P wszystko łącznie z "passat" idzie out.

 

Co do obrotów to dzisiaj przyglądałem sie i u mnie w 220 ok 2300-2400 przy 140 nie pamietam dokładnie, ale bałem sie ze bd pod 3000 jak w Cuprze czy ORS

 

 

Czyli stosunkowo mało prawda? Zachar w Superbie TSI 280KM 4x4 (analogicznie w Passacie będzie tak samo) miał przy 140km/h 3200 obrotów (link poniżej).

Dżizas to 800 obrotów więcej niż w wersji 220KM!!!

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Baaardzo chciałem to matowe drewno, niestety nie dało się go zamówić w PL. Koszt w ASO dla Ambiente ponad 2k....

 

 

 

WIdizałem tą kombinację na żywo w salonie w DE. Wyglądało super! W dotyku czuć było też fakturę tego "drewna"

 

 

 

też bym to wziął zamiast aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 to przy 110-120 jest jak dobrze pamietam, a tu niecałe 100 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetnie wygląda. Chyba do białego te fele pasują najbardziej.

 

Też tak mi się wydaje na początku chciałem matowe dartfordy ale jednak zdecydowałem się na marseille i wygląda super

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy ktoś ma alcantarę z elektryką? czy tam jest wysuwane podparcie podudzia dla kierowcy? Instrukcja o tym nie mówi, a dealer raz twierdzi, że jest, a raz, że nie ma...

 

Ja mam i jest wysuwane manualnie podudzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak mi się wydaje na początku chciałem matowe dartfordy ale jednak zdecydowałem się na marseille i wygląda super ��

 

Obie te felgi podobają mi się tak samo. Ale po wielu obserwacjach stwierdziłem, że do Tungstena bardziej pasują mi Dartforfy a to białego Marseille. Co nie znaczy, że odwrotnie byłoby źle.

Za to Verona 19" wygląda świetnie do każdego koloru. Niesamowita felga za niesamowitą dopłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widział ktos gdzieś "plecy" DP czy aby na pewno nie ma Tunera TV wbudowanego, Ew dostawka z niemca i kodowanie?

 

W polskiej instrukcji DP jest nawet rozdział TV

 

http://allegro.pl/vw-passat-b8-tuner-tv-dvb-dtv-8v0919191-i5792102204.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
........Ja dzisiaj swojego odstawiłem na zrobienie powłoki i zabezpieczenie przodu foliami no i pierwszy delikatny wizualny modzik......

 

Jakie są orientacyjne koszty powłoki + folii na przód?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wreszcie się doczekałem �� Zamówiony 25.09.2015 dzisiaj odebrałem

 

Nakładki na pedały i podstopnicę masz z salonu? Do diaska, podoba mi się i zaczynam nad tym dumać:ok

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla przykładu do białego zamówiłem monterey - takie jak sa w r-linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są orientacyjne koszty powłoki

 

zależy od powłoki oraz od tego, czy dajesz auto do zrobienia od razu (prosto od dealera) czy po jakimś czasie (droższe bo trzeba już zmywać pierwszy syf). Sama chemia 400~800 pln, usługa (już z chemią) od 1000 do blisko 3000 (ceny Wawa). Według mnie warto. Auto rewelacyjnie wygląda, a i umyć jest o wiele łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy od powłoki oraz od tego, czy dajesz auto do zrobienia od razu (prosto od dealera) czy po jakimś czasie (droższe bo trzeba już zmywać pierwszy syf). Sama chemia 400~800 pln, usługa (już z chemią) od 1000 do blisko 3000 (ceny Wawa). Według mnie warto. Auto rewelacyjnie wygląda, a i umyć jest o wiele łatwiej.

 

A Ty gdzie robiłeś? Możesz podać jakiś namiar?

 

Na ile musisz oddać auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dla przykładu do białego zamówiłem monterey - takie jak sa w r-linie.

 

Też niezłe, ale do wybranych kolorów w tym akurat białego. W sumie od 17" w górę wszystkie felgi do B8 są ok. Tu się akurat postarali.

 

Ostatnio miałem okazję porównać dwa białe Pure i Oryx. Z ponad 3m nie widziałem już przewagi perły. Gdybym postawił na biały kolor to miałbym niezły orzech do zgryzienia, który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Łodzi, za te elementy które napisałem - 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy od powłoki oraz od tego, czy dajesz auto do zrobienia od razu (prosto od dealera) czy po jakimś czasie (droższe bo trzeba już zmywać pierwszy syf). Sama chemia 400~800 pln, usługa (już z chemią) od 1000 do blisko 3000 (ceny Wawa). Według mnie warto. Auto rewelacyjnie wygląda, a i umyć jest o wiele łatwiej.

 

To faktycznie może być dobra inwestycja. Po dłuższym czasie użytkowania auta (poprzedniego naturalnie) jak już do lakieru przylgną różne cuda to jadąc na myjnię bezdotykową (jak nie mam czasu) osiągam mizerny efekt.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja robiłem w Łodzi, za te elementy które napisałem - 1700

 

Napisz proszę krótko: jak dłuższym czasie to się sprawuje? Jaka jest trwałość takiej powłoki, tak mniej więcej.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szare dartfordy na lato, ale passat b8 jest tak napompowany, że trochę giną. Wyglądają jak 17' w poprzedniej generacji passata. Ostatnio wymarzyłem sobie verony ale CZARNE i zastanawiam sie, czy da sie tak zrobić, żeby je porządnie przelakierować. Ma ktoś z tym doświadczenie, czy taka operacja byłaby trwała a srebrny lakier nie wychodził na tym czarnym ? Passat deep black na czarnych 19' to by było coś!

Edytowane przez PawełWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam szare dartfordy na lato, ale passat b8 jest tak napompowany, że trochę giną. Wyglądają jak 17' w poprzedniej generacji passata. Ostatnio wymarzyłem sobie verony ale CZARNE i zastanawiam sie, czy da sie tak zrobić, żeby je porządnie przefarbować. Ma ktoś z tym doświadczenie, czy taka operacja byłaby trwała a srebrny lakier nie wychodził na tym czarnym ? Passat deep black na czarnych 19' to by było coś!

 

Kolego - lakierowanie jakiekolwiek byś nie zrobił po czasie wyjdzie. Pamiętaj że felgi możesz szukać dowolnej firmy na tych samych parametrach ;) Np. Skoda i Audi mają już trochę czarnych. Później wstawiasz oryginalny dekielek na VW i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz proszę krótko: jak dłuższym czasie to się sprawuje? Jaka jest trwałość takiej powłoki, tak mniej więcej.

Faktycznie, nie jest to błysk jak lakieru, ale z odległości jakiś 2m nie zauważysz różnicy. Do tej pory nie zauważyłem żadnych ubytków czy uszkodzeń, a niestety na masce dorobiłem się przed założeniem folii 2 dziurek. Także chroni na pewno.

Konieczne będą malutkie poprawki, bo na zagięciach folia minimalnie odstaje (na długości 4-5mm).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego - lakierowanie jakiekolwiek byś nie zrobił po czasie wyjdzie. Pamiętaj że felgi możesz szukać dowolnej firmy na tych samych parametrach ;) Np. Skoda i Audi mają już trochę czarnych. Później wstawiasz oryginalny dekielek na VW i tyle.

 

ZObacz felge Lakeville - takie mam na zime :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za odpowiedź. Dla mnie przepiękne są verony, ale może rzeczywiście to kiepski pomysł tak kombinować. r1u0d2y gratulacje, piękne felgi, chyba sie zakochałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są orientacyjne koszty powłoki + folii na przód?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Nakładki na pedały i podstopnicę masz z salonu? Do diaska, podoba mi się i zaczynam nad tym dumać:ok

 

Tak z salonu ? dostałem gratis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Macmaciek

zależy od powłoki oraz od tego, czy dajesz auto do zrobienia od razu (prosto od dealera) czy po jakimś czasie (droższe bo trzeba już zmywać pierwszy syf). Sama chemia 400~800 pln, usługa (już z chemią) od 1000 do blisko 3000 (ceny Wawa). Według mnie warto. Auto rewelacyjnie wygląda, a i umyć jest o wiele łatwiej.

 

A Ty gdzie robiłeś? Możesz podać jakiś namiar?

 

Na ile musisz oddać auto?

 

Robiłem w http://shinefactory.pl Bardzo sensowni ludzie. Zostawiłem auto na 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności