Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Traffic Jam Assist składa się z dwóch funkcji - ACC i Lane Assist. ACC jest odpowiedzialne za ruszanie i zatrzymanie auta w korku, a Lane Assit koryguje ruchy kierownicą żeby jechać po pasie ruchu.

 

W takim razie zarówno w pakiecie Drogowym jak i Drogowym Plus mamy Traffic Jam Assist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zarówno w pakiecie Drogowym jak i Drogowym Plus mamy Traffic Jam Assist?

 

"Zwykłe" Lane Assist działa od prędkości 60 km/h w górę. Dopiero przy Traffic Jam Assist działa rownież na mniejszych prędkościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zwykłe" Lane Assist działa od prędkości 60 km/h w górę. Dopiero przy Traffic Jam Assist działa rownież na mniejszych prędkościach.

 

Ok. teraz wszystko jasne :)

To jeszcze zostaje kwestia asystenta rozpoznawania pieszych :)

 

Dodatkowo już wiem, że bez jakiegoś wytłumienia drzwi, Dynaudio nie spełnia zupełnie moich oczekiwać, strasznie rezonuje :(

Czytałem na forum, że warto zainteresować się ofertą Bariera Dźwięku - może zna ktoś kogoś w Poznaniu, kto dobrze zrobi taką usługę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezonanse tapicerki to nie wina Dynaudio tylko wykonania tych elementów auta. Dynaudio jedynie skuteczniej porusza te elementy, bo po prostu może zagrać trochę głośniej od serii i przy okazji generuje więcej basowego i zamulonego syfu, bo prawdziwym basem tego nigdy nie nazwę. A już na pewno nie sub-basem, gdyż ten system nawet nie ogarnia tego zakresu pasma częstotliwości. Ogólnie mówiąc - dla mnie to całe Dynaudio generuje dźwięk mocno wykastrowany cyfrowo o brzmieniu jak z koziej du...y. I tyle w tym temacie.

 

Wytłumienie drzwi to standardowa robota, którą zrobi Ci przyzwoicie każda firma car audio, która funkcjonuje na rynku przynajmniej od kilku lat i zajmuje się dobrej jakości nagłośnieniem SQ (a nie tylko basową rąbanką z bagażnika). Przy okazji prawdopodobnie wszędzie zrobią Ci to poprawnie i w cenie "nie warszawskiej". Częściowo na cenę ma też wpływ ilość i jakość użytych materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze zostaje kwestia asystenta rozpoznawania pieszych

 

Ta funkcja jest identyczna w obu pakietach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta funkcja jest identyczna w obu pakietach.

 

No właśnie. A z tego co widzę w moim aucie jej nie mam, mimo, iż mam pakiet Drogowy Plus...

Wg instrukcji, w konfiguracji asystentów, powinienem mieć możliwość aktywacji / dezaktywacji asystenta, ale niestety nie mam takiej opcji :/

Jutro dzwonię do dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tego co widzę w moim aucie jej nie mam, mimo, iż mam pakiet Drogowy Plus...

Wg instrukcji, w konfiguracji asystentów, powinienem mieć możliwość aktywacji / dezaktywacji asystenta, ale niestety nie mam takiej opcji :/

 

W którym menu sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAR --> ustawienia --> Asystenci (chyba taka kolejność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam "z głowy" ale wykrywanie pieszych jest chyba funkcją standardową dla Front Assist, który jest w każdym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam "z głowy" ale wykrywanie pieszych jest chyba funkcją standardową dla Front Assist, który jest w każdym aucie.

No właśnie sęk w tym, że wg instrukcji powinno się to aktywować/ dezaktywować / regulować z poziomu menu "Asystenci"

Ja w ogóle nie mam tej opcji. Chyba zapomnieli o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w ASO- wszystko OK -wklejono naklejkę w bagażniku że odbyła się akcja fabryczna.Naklejka po to że dotyczy to bezpieczeństwa. Akcj a fabryczna dotyczy określonej grupy samochodów dislowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie sęk w tym, że wg instrukcji powinno się to aktywować/ dezaktywować / regulować z poziomu menu "Asystenci"

Ja w ogóle nie mam tej opcji. Chyba zapomnieli o tym :)

 

 

 

Znalazłem takie coś i wynika z tego że pieszych ogarnia Front Assist.

http://www.passat.com/pl/pl/home.html?page=features&section=areaContent-Bezpieczeństwo&modal=3.0.1-Pedestrian-Recognition.html

tutaj podobnie piszą:

http://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-passat/cechy-i-funkcje.fallback.s7_layer.suffix.html/features~2Fholzauto_highlights~2Fpassat~2Fpromosite~2Fassistance_systems.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“Front Assist” (tempomat), ma wbudowaną funkcję awaryjnego hamowania w mieście i czujnik wykrywania pieszych - ostrzega kierowcę o obecności pieszych i pojazdów, a w razie konieczności, może nawet całkowicie zatrzymać pojazd. System dostępny jest standardowo we wszystkich wersjach wyposażenia Nowego Passata. No i ciągle mnie nurtuje kwestia tego awaryjnego hamowania ... Czy to hamowanie nastąpi tylko jak jadę na ACC ? Boję się tego sprawdzać - ostatnio musiłem taką sytuację drogową gdzie zbliżałem się ze stałą prędkością do auta zwalniającego przede mną.. Samochód zasygnalizował dźwiękiem i obrazkiem i kazał hamować .. nie mogłem dłużej czekać aż auto zacznie hamować za mnie bo bym wjechał komuś do tyłka... Kilka krotnie to powtórzyłem i scenariusz zawsze wyglądał tak samo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja wykrywania pieszych jest dodatkową opcją, która standardowo powinna występować w pakiecie drogowym. Moim zdaniem jest to oczywiście funkcjonalność Front Assist ale standardowo po prostu nie aktywowana. Zapewne jest z nią podobnie jak z lane assist - żeby go aktywować wystarczy jedynie ingerencja w oprogramowanie bez konieczności montażu jakichkolwiek dodatkowych kamer czy modułów. Zapewne podobnie jest z wykrywaniem pieszych - większość z nas nie ma tej opcji ale pewnie można ją jakoś włączyć programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
“Front Assist” (tempomat), ma wbudowaną funkcję awaryjnego hamowania w mieście i czujnik wykrywania pieszych - ostrzega kierowcę o obecności pieszych i pojazdów, a w razie konieczności, może nawet całkowicie zatrzymać pojazd. System dostępny jest standardowo we wszystkich wersjach wyposażenia Nowego Passata. No i ciągle mnie nurtuje kwestia tego awaryjnego hamowania ... Czy to hamowanie nastąpi tylko jak jadę na ACC ? Boję się tego sprawdzać - ostatnio musiłem taką sytuację drogową gdzie zbliżałem się ze stałą prędkością do auta zwalniającego przede mną.. Samochód zasygnalizował dźwiękiem i obrazkiem i kazał hamować .. nie mogłem dłużej czekać aż auto zacznie hamować za mnie bo bym wjechał komuś do tyłka... Kilka krotnie to powtórzyłem i scenariusz zawsze wyglądał tak samo ..

 

Bo generalnie ten system nie ma za zadania zapobiec kolizji a zmniejszyc jej skutki.

Co do ACC to z 2 tygodnie temu jechalem autostrada w czasie deszczu (140km/h). przedemna za ciezarowka (100km/h) jechala biala skoda octavia bez wlaczonych swiatel tylnych (w deszczu jechala na dziennych!) i passat jej wogole nie 'zauwazyl'. czyli do acc potrzebny jest radar i kamera (ktora nie zauwazyla bialej skody bez swiatel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piesi na pewno są wykrywani kamerą od Line Assist. Montujemy podobne systemy wczesnego ostrzegania przed kolizją firmy Mobileye do samochodów, które nie posiadały tego fabrycznie. Jest bardzo prawdopodobne, że fabryczny Line Assist jest na komponentach tej firmy, bo jest to kluczowy dostawca OEM do wielu producentów samochodów. Jeżeli kogoś ciekawi ten temat, to może sobie zobaczyć na filmach jak działa i co potrafi taki dodatkowo domontowany system (wybrać Mobileye i później podkategorie w lewym menu): http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=302&kid=302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piesi na pewno są wykrywani kamerą od Line Assist. Montujemy podobne systemy wczesnego ostrzegania przed kolizją firmy Mobileye do samochodów, które nie posiadały tego fabrycznie. Jest bardzo prawdopodobne, że fabryczny Line Assist jest na komponentach tej firmy, bo jest to kluczowy dostawca OEM do wielu producentów samochodów. Jeżeli kogoś ciekawi ten temat, to może sobie zobaczyć na filmach jak działa i co potrafi taki dodatkowo domontowany system (wybrać Mobileye i później podkategorie w lewym menu): http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=302&kid=302

 

Ok.

Wszystko wiem co i jak.

Dzwoniłem do dealera i sprawa wygląda następująco:

 

Pakiet Drogowy Plus uległ zmianie. W grudniu - czyli kiedy zamawiałem auto Pakiet Drogowy Plus był bez opcji rozpoznawania pieszych. Teraz ta opcja doszła i cena też się zwiększyła.

Zapytałem czy mogą tą opcję zaprogramować, ale oczywiście nikt nic nie wie - wysłali jakieś zapytanie.

Sądzę, że to tylko kwestia software`owa i technicznie jest to możliwe - jak sądzicie?

 

Zobaczymy co odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.

Wszystko wiem co i jak.

Dzwoniłem do dealera i sprawa wygląda następująco:

 

Pakiet Drogowy Plus uległ zmianie. W grudniu - czyli kiedy zamawiałem auto Pakiet Drogowy Plus był bez opcji rozpoznawania pieszych. Teraz ta opcja doszła i cena też się zwiększyła.

Zapytałem czy mogą tą opcję zaprogramować, ale oczywiście nikt nic nie wie - wysłali jakieś zapytanie.

Sądzę, że to tylko kwestia software`owa i technicznie jest to możliwe - jak sądzicie?

 

Zobaczymy co odpowiedzą.

 

 

Bardzo dziwne to tłumaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.

Pakiet Drogowy Plus uległ zmianie. W grudniu - czyli kiedy zamawiałem auto Pakiet Drogowy Plus był bez opcji rozpoznawania pieszych. Teraz ta opcja doszła i cena też się zwiększyła.

Zapytałem czy mogą tą opcję zaprogramować, ale oczywiście nikt nic nie wie - wysłali jakieś zapytanie.

Sądzę, że to tylko kwestia software`owa i technicznie jest to możliwe - jak sądzicie?

 

Zobaczymy co odpowiedzą.

 

Jeśli zamawiałeś pakiet Drogowy plus, a on w między czasie uległ rozszerzeniu to moim zdaniem dostaniesz rozszerzony z fabryki bez dopłaty.

Ja jak zamawiałem to Car-net był na 1 rok i nie było w standardzie w HL funkcji Mode, a po jakimś czasie cena auta wzrosła i Car-net był na 3 lata i funkcja Mode w standardzie. I dostałem to bez zamawiania i żadnych dopłat, podobnie jak wielu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ACC to z 2 tygodnie temu jechalem autostrada w czasie deszczu (140km/h). przedemna za ciezarowka (100km/h) jechala biala skoda octavia bez wlaczonych swiatel tylnych (w deszczu jechala na dziennych!) i passat jej wogole nie 'zauwazyl'. czyli do acc potrzebny jest radar i kamera (ktora nie zauwazyla bialej skody bez swiatel).

 

ciekawe... ja kontrastowo jechałem na ACC w mlecznej mgle i czułem się bardzo pewnie bo mimo bardzo kiepskej widoczności auto utrzymywało zadany dystans. ACC nie używa Kamery, to tylko radar. Nie wiem jak wytłumaczyć Twój przypadek. Ja natomiast podczas opadów śniegu przy zalepionym znaczku VW (za którym jest radar) dostawałem komunikat o nieaktywności ACC, być może też miałeś czymś pokryty radar?? Albo może ACC miał jeszcze czas na reakcję bo nie dojechałeś wystarczająco blisko... Jestem jednak pewny że samo ACC i utrzymywanie prędkości/odległości nie ma nic wspólnego z kamerą :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności