Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

przempas, dwumasa z atd nie podejdzie do twojego avb . Do 101km jest model dwumasy tylko pod silniki 101konne i inne nie podejda pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Pytam bo słyszałem że ze 115 i 130 passata do 101 passata wkładają sprzęgła z kołem. Miałem z golfa ale skoro nie pasuje to szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przempas, dwumasa z atd nie podejdzie do twojego avb . Do 101km jest model dwumasy tylko pod silniki 101konne i inne nie podejda pozdrawiam

 

Tu chyba kolega nie ma racji bo AVB ma te samo sprzeglo co 130 AWX dopiero AVF ma inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym przypadku będzie dwumasa...

raczej nie słyszę drgań przy ruszaniu, drgania pojawiają się dopiero centralnie przy obrotach w okolicy 2000, przechodzą jak dodam gazu, natomiast przy obrotach powyżej 3 tys pojawiają się drgania kierownicy i przy wciskaniu sprzęgła czuć również drgania, sprzęgło ogólnie drga przy delikatnym wciśnięciu... słychać dosyć mocne buczenie silnika przy skręcie w prawo i przy dodawaniu gazu, w lewo nic się nie dzieje, czy to będzie dwumasa, sprzęgło, czy może poduszki silnika, który niedawno wymieniałem, samochód ma przejechane ponad 215 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Szukałem po necie dwumasy do swojej bryczki. Szukałem Sachs-a.

Wszedzie podawalo mi z do 101KM powinien byc dwumas 2294 002 156 i sprzegło do niego 3000 846 101.

 

Połtora roku temu wymieniałem sprzęgło.

Mechanior wspominał coś że coś mu tam nie grało. Zalożone sprzęgło to Sachs 3000 815 001. Wg znalezionych danych to sprzegło od 110KM.

 

Dla jednego i drugiego numeru sprzegla srednica jest 228mm. Kolo dwumasowe tez 228 i 6srub dla jednego i drugiego.

1. Czy mozna je zastosowac zamiennie?

2. Czy moze jednak lepiej sparowac numery tzn. da sprzegla 3000 815 001 zalozyc dwymas 2294 000 453?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stanley132

Witam

 

potrzebuję kpl sprzęgła i dwumasy do passata 110 km AFN, ponieważ na wolnych obrotach już drga a, przy gaszeniu wali. Pytanie moje odnosi sie do podpiętej wypowiedzi: "Ludzie skad wy bierzecie te ceny tych czesci przeciez to mozna kupis połowe taniej sprzegło kompletne za około 600zł a dwumasa około 1000zł luka oryginał .No ale jak ktoś lubi wydawac pieniadze to juz jego sprawa .pozdrawiam"

pozdrawiam

S. K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A co myślicie o zestawie Valeo 4 KIT ze sztywnym kołem zamiast dwumasy? Właśnie jestem przed wyborem czy szukać dalej dwumasy czy zastosować zestaw valeo ze sztywnym kołem? Czy ktoś ma u siebie taki zestaw założony? Jak to się ma do skrzyni czy wału? Dzięki za odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanko czy podejdzie dwumas ze skody suberb 130 km ze skrzynia 5 do paska 130 tylko ze skrzynia 6. czy skrzynia nie ma nic do tego. słyszalem ze sa 2 rodzaje ze srednica 228mm i 240. ,pasek ma oznaczenia silnikia avf.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynie 6 biegowe mają większe sprzęgła - 240mm. Nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzynie 6 biegowe mają większe sprzęgła

 

Fabrycznie owszem :P inne... nie koniecznie ;)

 

 

słyszalem ze sa 2 rodzaje ze srednica 228mm i 240. ,pasek ma oznaczenia silnikia avf

 

 

Twoje sprzęgło to 240mm... i takiego szukaj, ponieważ wsadzanie 228mm niesie ze sobą trochę "komplikacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja sie podepne pod temat. bo pada mi dwumasa i chciałbym ją wymienić na sztywne. czytałem trochę o tym na forum ale sam się zbytnio na tym nie znam i boję się że kupie nie to. może mi ktoś z szanownych kolegów pomóc i powklejać linki z allegro jakie sztywne koło i sprzęgło mam zakupić do mojego paska?? mój paske to 98 rok 110 koni afn. z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valeo kit p4

poszukaj na forum, bo duuuuż o tym było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ja chce kupić używane koło i i nowe sprzęgło. czytałem już o tym na forum ale sam boję się że kupie nie to koło i sprzęgło. dlatego prosiłbym o linki. a jak kupie nowy komplet valeo to w sumie dużej różnicy nie ma czy zwykłe czy dwumas. prawie ta sama kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.szukam porady odnosnie mojego paska.na 1,2 biegu gdy jade na wolnych obrotach okolo 1200-1500 i puszczam gwaltownie gaz slyszalne jest jedno pojedyncze stukniecie oraz przy wciskaniu sprzegla tez 1,2 bieg czasem jest szarpniecie.Czy to objawy kola dwumasowego?dodam ze przod wahacze przeguby itd sa 100 % sprawne a typowych stukuw dla dwumasy na jalowym biegu tez nie ma.prosze o porade pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej ja sie podepne pod temat. bo pada mi dwumasa i chciałbym ją wymienić na sztywne. czytałem trochę o tym na forum ale sam się zbytnio na tym nie znam i boję się że kupie nie to. może mi ktoś z szanownych kolegów pomóc i powklejać linki z allegro jakie sztywne koło i sprzęgło mam zakupić do mojego paska?? mój paske to 98 rok 110 koni afn. z góry dziękuje za pomoc

 

Minęło już trochę czasu od twojego postu ale podzielę się moim doświadczeniem z wymianą koła dwu-masowego na sztywne koło (zestaw 4P z valeo) . Jako że przebieg już 265tyś kilometrów i sprzęgło brało dosyć wysoko postanowiłem je wymienić,dwumasa była ok ale postanowiłem pozbyć się problemu zanim się pojawi i zastosowałem powyższy zestaw. Okazało się to najgorszą decyzją jaką mogłem podjąć, auto stało się dużo głośniejsze przy przyspieszaniu z niskich obrotów oraz dużo mniej komfortowe, na pewno nigdy więcej nie zastosuję takiej modyfikacji w żadnym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj mam następujący problem. Jadąc na 4 i 5 biegu po dodaniu gazu obroty wzrastają a auto jedzie z tą samą prędkością. Na 1,2 i 3 biegu takiej reakcji nie zauważyłem. Dodam jeszcze, że na wolnych obrotach po wciśnięciu sprzęgła słychać takie jakby klekotanie, po puszczeniu efekt mija. Sprzęgło bierze mi przy samej górze, ale czytałem posty i dużo ludzi tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Ci sie ślizga. Szukaj tarczy, docisku i zastanów się co zrobić z dwumasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzychmax, dlaczego mam się zastanowić co zrobić z dwumasą ? Narazie nic nie wskazuje na jej zużycie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego mam się zastanowić co zrobić z dwumasą

Bo jak sprzęgło już jest zmęczone, to tylko wypatrywać końca żywota dm.

A że wymiania nie trwa 5 minut, a co za tym idzie nie kosztuje 5zł, to warto przemyśleć temat wrzucenia za jednym zamachem nowej dm. :)

Ot taka polityka. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności