Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest normalne, wskaźnik w liczniku jest tak zaprogramowany że w pewnym zakresie temperatury stoi w miejscu. Jest na forum opis jak to zmienić jeśli chce się oglądać wahania wskazówki temperatury.

Stare analogowe zegary miały normalnie, teraz żeby klient się nie burzył, że ma 100 stopni zrobili taki myk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 76C na VAGu na desce pokazuje juz rowne 90C.

 

Czego dotyczy temp. w 17-instruments w 3 kolumnie - 83C??

4306525b949b90be.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest normalne?

 

Jak najbardziej :) VAG to jest miernik powiedzmy że w połowie profesjonalny a na desce to jest tylko wskazówka i nic więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego dotyczy temp. w 17-instruments w 3 kolumnie - 83C??

W 2 kolumnie powinna być temp. oleju, u Ciebie może występuje w 3 kolumnie. Jeżeli temp. w tamtej kolumnie dochodzi do 130 to prawdopodobnie będzie to temp. oleju, a jeżeli nie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego dotyczy temp. w 17-instruments w 3 kolumnie - 83C??

To jest wartość jaka mierzona jest przez zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na forum opis jak to zmienić jeśli chce się oglądać wahania wskazówki temperatury.

Możesz podrzucić link, bo nie mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wartość jaka mierzona jest przez zegary.

No to co pokazuje 1sza kolumna 89C, ktora mniej wiecej pokrywa mi sie z temp silnika w 8-engine??

Poza tym na forum pisza, ze wslasnie pierwsza kolumna pokazuje temp na zegarach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym na forum pisza, ze wslasnie pierwsza kolumna pokazuje temp na zegarach

To może mi się coś pomyliło, jedna napewno jest tym co zegary dostają. Może to są z dwóch czujników, lewa z tego co zegary dostają, druga z tego co ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to są z dwóch czujników, lewa z tego co zegary dostają, druga z tego co ECU.

Zamieszales kolego. Temp. na ecu sprawdzisz w 8-engine, a na zegary w 17-instruments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszales kolego. Temp. na ecu sprawdzisz w 8-engine

To pierwsze to wiem, moja wypowiedź była domysłem i nie musi być słuszna, ale nie przychodzi mi nic innego do głowy co by miało 83 stopnie w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sorbi

witam od jakiegos juz czasu jestem posiadaczem passata z 2001 roku z silnikiem 2.3 20v 170km nigdy nie mialem z nim problemow az do ostatniego czasu kiedy przyszlo do wymiany zielonego czujnika temperatury....po prostu nie mam zielonego pojecia gdzie sie on znajduje prosilbym o pilna pomoc w znalezieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam od jakiegos juz czasu jestem posiadaczem passata z 2001 roku z silnikiem 2.3 20v 170km nigdy nie mialem z nim problemow az do ostatniego czasu kiedy przyszlo do wymiany zielonego czujnika temperatury....po prostu nie mam zielonego pojecia gdzie sie on znajduje prosilbym o pilna pomoc w znalezieniu

A na pewno zielony? ETKA podaje ze V5 ma czarny czujnik, oczywiście musisz go szukać za silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany,czujnik lubie sobie zasniedziec, warto go najpierw wyczyscic i po ponownym zlozeniu sprawdzic, u mnie obylo sie bez wymian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie

zamierzam wymienić wiskoze i mechanik za robocizne krzyczy 150 zł czy to nie za drogo

miejsce wymiany Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nabyłem dzisiaj czujnik temp. cieczy bo według tego co czytałem na forum to muszę go wymienic i tutaj pojawia się problem znalazłem czujnik i próbowałem odłączyć złączke z kablami i nie dałem rady :-( wiem że jest tam taki zaczep podważałem go, kręciłem i nic. Czy może on tak mocno siedzieć że trzeba użyć naprawde dużo siły do wyciągnięcia go? To że przy wyciągnięciu samego zaworu trzeba wyciągnąć taką blokade wiem.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię tych głupich wtyczek, bo tez mi się je ciężko ściąga, zwłaszcza jak mały dostęp. Zobacz na innej lepiej dostepnej na jakiej zasadzie dział ten zaczep i próbuj. Czasem trzeba uzyć trochę siły, bo wtyczka może mocno siedzieć. Jednak uważaj, żeby sobie zatrzasku nie złamać. Ja złamałem i potem miałem problem bo wtyczka się sama wysuwała, bo jest skierowana w dół, jednak wsuwka damska do włosów załatwiła sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Patrick! Zrobiłem jak napisałeś i po kłopocie czujnik wymieniony :-)

 

Dla zainteresowanych u mnie było jak u kolegi irek30 czujnik wymontowany był czarny o nr 078919501C nowy zielony nr 059919501A. Wszystko działa jak powinno! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności