Skocz do zawartości

zima18

  • Liczba zawartości

    2735
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

1 obserwujący

O zima18

  • Urodziny 06/15/1991

Informacje osobiste

  • Imię
    Mateusz
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Białystok

Samochód

  • Generacja
    B7
  • Silnik
    B7 2.0 TDI 177KM (CFGC) DSG
  • Rok produkcji
    2014

Ostatnie wizyty

7646 wyświetleń profilu
  1. to jest jakaś różnica między 40, a 60 ? Bo 40 jest niby bez Front Assist z tego co rozumiem po opisie, ale mimo tego Front Assist na 40 jest dostępny i aktywny. 8T3 — adaptacyjny tempomat do automatycznej skrzyni biegów 8T5 — adaptacyjny tempomat do manualnej skrzyni biegów Uhym, to mam zakodowane 8T5, a mimo tego nie przeszkadza mu, że ma auto ma DSG, a jest zakodowany manual 8T3. I mimo kodowania na manual, Front Assista aktywuje i działa. EDIT Ogarnięte. Kupiony radar był w aucie z manualną skrzynią biegów. Pozmieniałem kanały adaptacji w [13], zatrybił że teraz jeździ z DSG, zakodowałem silnik bajt 5, bit 5-6 na 74 i przyjął, błędów nie wyrzuca. Wszystko okej. Wcześniej na 54 (manualnej skrzyni) to wydaje mi się, że nie było stopu do zatrzymania pojazdu, tylko wyświetlił komunikat Naciśnij hamulec. Teraz potestuje czy sam się zatrzyma do 0. Dziękuję @Major za odzew.
  2. Wymień syrenę na sprawną. A jak syrena na pewno dobra, to po wiązce leć. U mnie też w kanale 19 syrena jest tak jak u Ciebie, zablokowana, a alarm wyje i ma się dobrze. Także nie tutaj leży problem.
  3. Tyle, że w b7. Wpadł radar, wpadła pompa po liftingu 3AA 698 109N, manetka, 4 lata leżenia w szafie, ale wkońcu jest Błędów brak. EDIT A jednak pewne niedociągnięcia są. Kodowanie silnika. Kodowanie ABS Wywala błąd w silniku jeżeli koduję mu 5 bajt bit 5-6 na 60 (with Front Assist). Jeżeli zakoduję na 40 (w/o Front Assist) to błędami nie krzyczy i wszystko śmiga dobrze. Kodowanie starej pompy (3AA 614 109 AQ) miałem 0006588, po wymianie na 3AA 698 109 N dodałem do tego 114 688 i wyszło 121 276. Błędami nie krzyczy. Teraz mam silnik zakodowany na 00 1D 00 12 04 54 01 08 00 00 i błędów brak, ACC śmiga. Jak zmienię te 54 na 74, są błędy, ACC nie działa. Nie podoba mu się kodowanie pompy ABS może ? Sprawdziłem kodowanie ABS, to prawidłowe jak najbardziej. Mam TMPS reazliowane przez 65. W kodowaniu pompy jest "Zainstalowany TMPS", ale patrząc po innych kodowaniach to to jest zaznaczone, jeżeli monitoring jest realizowany przez czujniki z pompy ABS, a nie przez zewnętrzny moduł (65). Także tego nie ptaszkowałem. Czyli kodowanie wydaje się być poprawne. Skrzynia DSG.
  4. Kupiłem panel klimatyzacji od T6 z grzaną przednią szybą. T6 ma dwa inne przyciski Rear i Rest. Mam wsad panelu 3AA 907 044 BT z passata. Jest szansa, że jak zapodam ten wsad dla tego z T6, to przyjmie go i klawisze będą miały funkcje z passata ?
  5. To i tak będę testował przy wymianie. Bo wjechał teraz do stajni 4x4, także trzeba pozaglądać do tego Haldexa, trochę go przeserwisować. Dzięki za odpowiedź. EDIT Widać, że nie było zaglądane. Jedna śruba od filtra urwała się. I na filtrze trochę szlamu było. Na pompce sitko również w takim budyniu. A biały plastik przed filtrem wyszedł przy pomocy wkręcone wkręta.
  6. @wektor rozumiem, że odkręciłeś pompkę i przeczyściłeś + wymieniłeś ten filterek pod przykrywką ? I piszesz o wypchnięciu korka od filtra przez pompkę, korek czyli ten biały element z dwoma oringami ? Czyli odkręciłeś pokrywkę filtra i w VCDSie uruchomiłeś pompkę.
  7. Panel klimatyzacji, sprawny, grzana szyba.
  8. Wziąłem pilnik duży szeroki płaski, zrobiłem do niego rączkę i ile lux bez wyciągania wiązki przewodów, pilnik płaski mieści się w pierścien sprężyny wraz z przewodami. U ruskich to polecali kupić jakiegoś większego Hexa, żeby włożyć w pierścień i wtedy się przekręca, tylko jeden minus tego hexa że trzeba całą wiązkę przewodów wyciągnąć, bo nie włożysz klucza.
  9. To "świeży" czujnik kupiony na alle, i zamontowałem go do kół. Wyszło tak, że nie chciał trybić, myślę sobie, że bateria. Sprawdziłem jeszcze na sprzęcie w wulkanizacji i mówi gość że pokazuje słaba bateria. Kupiłem baterię, wymieniłem i dalej nie chce trybić. Wychodzi na to, że jednak nieoryginał i dlatego nie chce współpracować. Volty na bateri 3.15 - 3.2.
  10. Panowie, mam taki czujnik i walczę z nim już długo. Wymieniłem baterię, ale ni gra ma nie chce się zaadoptować do sterownika. Wyglądowo to jest jak oryginał tylko bez znaczka VW. Próbowałem go ręcznie dopisać, wpisuje 0726420806, niby zaakceptuje, w blokach pomiarowych widnieje, ale komunikacji złapać nie chce. A później jak wyłączę zapłon, to już numeru tego czujnika w blokach pomiarowych nie ma, tylko wskakuje numer wcześniejszego czujnika z którym miał łączność, poprzedni czujnik ORI VW. Jest jakaś szansa na zaadoptowanie go, czy te sterowniki łączą się tylko z ori czujnikami. Sterownik 3AA 907 275 D.
  11. Przewody kulturalnie popinowane w złączach. Miejsca jest.
  12. Witam Na sprzedaż panel klimatyzacji Passat B7 / CC z grzaną przednią szybą. Sprawny. 3AA 907 044 BE. Rogi wyświetlaczy delikatnie uszkodzone. P.S. Chcąc mieć całe szybki wyświetlaczy można górę obudowy przełożyć ze swojego panela. Cena 450 zł z wysyłką za pobraniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności