-
Liczba zawartości
207 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O ryger
- Urodziny 02/24/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Łukasz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
ETM
Samochód
-
Generacja
B8
-
Silnik
B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4
-
Rok produkcji
2017
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
START/STOP- ostateczne rozwiązanie kwestii dezaktywacji
ryger odpowiedział Tomek77 → na temat → Tematy techniczne
A mój własnej roboty (projekt jeszcze kilka lat przed chińskimi) działa do dzisiaj: -
Cześć, czy możecie ponowić temat jak u Was skończyła sie historia z tym błędem. W ciągu ok ostatnich 1000 km u mnie także ten błąd wyskoczył 2 razy, lecz żadnych objawów związanych z pracą silnika czy mocy, czy coś podobnego nie ma - wszystko działa ok. Czy wymiana sondy rozwiązała problem? I możecie potwierdzić nr części (sondy) w CUAA - odczytałem z niej nr: 04L906262J 0281004470/471.
-
Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody
ryger odpowiedział dirve → na temat → Poradniki i instrukcje
też -
LANE ASSIST wydłużenie czasu z 15s do 60s
ryger odpowiedział michupassat → na temat → Tematy techniczne
Poniżej masz link do programiku autorstwa naszego kolegi z forum @lols11. Możesz sobie zmienić samemu jak Ci odpowiada. Jest jeszcze parę innych bajerów https://www.drive2.com/l/661398301500791277/ -
To, to ja wiem, przecież logiczne, ze nie będę "prół" wężyka z grzałką przez całe auto bez sprawdzenia grzałki. Pytałem o dostęp i na co bardziej obstawiać. Już ogarnąłem: nadpalony był 1 pin we wtyczce od grzałki wężyka. Oporność grzałki ok 3ohm co daje powyżej 4 amper i jak dla mnie fabryczne piny we wtyczce trochę małe na taki prąd i nie dziwie się, że 1 pin się zgrzał. Wywaliłem tą fabryczną i założyłem złącza 2 pin hermetyczne superseal do 15A
-
Cześć, spotkał ktoś się z błędem 14416 P20B700 odnoszącym się do grzałki wężyka adblue między zbiornikiem a wtryskiem? Bardziej stawiać na uszkodzoną grzałkę w rurce, czy może przewody lub/i wtyczka podłączeniowa? Wycieków brak. Jeszcze nie patrzyłem, jak z dostępem? Tyle razy siedziałem pod autem, ale nigdy nie zwracałem uwagi gdzie to siedzi. Tylko tyle wiem, że jest to gdzieś koło zbiornika paliwa za osłoną.
-
No nie masz racji. Mapy pobieram co roku ze strony VW, mam domyślne pobieranie wersji (Mib2High) z profilu pojazdu po VIN , zawsze wchodziły. Dzisiaj rano pobrałem mapę z Mib-Helper do Mib2High o oznaczeniu HIGH2_P430_EU_202545 "załadowałem na kartę" i właśnie się aktualizuje. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy. Pozdrawiam i życzę Zdrowych, Wesołych Świąt.
-
Cześć. Pobrałem najnowszą mapę (P430_N60S5MIBH2_EU) ze strony VW i przy próbie aktualizacji wywala mi błąd jak na zdjęciu: "nie można odczytać pliku Meta Info.". Aktualizuję co roku z tej samej karty a teraz klapa: k arta ta sama, wszystko robię jak zawsze. Ma ktoś jakiś pomysł? Pobrałem ponownie, wgrałem na kartę drugi raz i to samo. Próbowałem także w formacie plików FAT32 jak i NTFS. Porównywałem pliki metainfo.txt w folderze MIB2 z najnowszej wersji jak i z poprzedniej, którą wgrałem w zeszłym roku, prócz linijki: MetafileChecksum wyglądają tak samo. Nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Może ktoś będzie w stanie pomóc.
-
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
ryger odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Jeździ fajnie - czuć różnicę ? Płaciłem 1.5k za DSG i silnik. W skrzyni Shift pointy, ciśnienia i ACC. Z tym, że DSG robiłem sam, tylko mi wgrał bo niestety mój box nie obsługuje u mnie 0DL. -
Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody
ryger odpowiedział dirve → na temat → Poradniki i instrukcje
Też w HW 3Q0980653 miałem SW 0060 i TJA nie dało się uruchomić, dopiero po update do H10 0171 TJA uruchomiłem, czas prowadzenia po torze też zmieniłem na 1 minutę. Dziwi mnie, że w SW 0060 miałeś TJA. -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
ryger odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Dziękuję za odpowiedź -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
ryger odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Czyli po wykresie wcale to nie oznacza, że jest źle zrobione i moje obawy są raczej nieuzasadnione? -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
ryger odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Cześć, mam pytanie do osób znających się dobrze na chiptuningu. Czy ten soft jest zrobiony prawidłowo? Pytam, ponieważ jako laik w tej dziedzinie mam wrażenje, że do 2000 obr. jest przekombinowane i za wcześnie pompuje turbo, dawki pewnie też większe. Mam też zrobioną mapę w skrzyni, przy delikatnej jeździe zmienia sobie biegi w przedziale 1500-2000 obr. - jest ok. Na tej nowej mapie narazie zrobiłem z 200km i przy spokoinej jeździe mam wrażenie, że wzrosło spalanie. Może ktoś się fachowo wypowiedzieć? Dodam, że program robiła osoba z doświadczeniem jest długo na rynku i maja kilka oddziałów w polsce. -
Błędy te mogą także być spowodowane uszkodzeniem elektroniki, jeśli w sterowniku na czujniki przesuwu widełek nie działa żaden magnes (np po wyjęciu sterownika) i błędów nie da się skasować a wartości mierzone przesuwu wskazują poniżej -11mm. W Twoim przypadku jak spadł magnes, metal z widełek musiał oddziaływać na czujnik, że wskazywał poniżej -11mm
-
[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę
ryger odpowiedział tom-998 → na temat → Poradniki i instrukcje
Wielkie dzięki
