Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zakodować  w kamerze i w bcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej które bity i bajty? 

Edytowane przez mkpol
ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1947969532_Screenshot_20210308-095712_AdobeAcrobat.thumb.jpg.97a188ff29375d0c4b43fcd2e04d3561.jpgMam z golfa ale powinno być tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomolowski .

Jeszcze pytanie co do programu do kodowania. 

Który łatwiejszy 

OBD11 czy VCDS 

Wiem że w vcds jest pomocnik kodowania 

Czy w OBD11 też jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy . Szukam info jak zainstalować i zakodować virtualny cockpit do Passata B8 GTE. Czy trzeba mieć jeszcze jakieś kable czy wystarczy przekładka na zasadzie plug&Play i będzie działać? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam Grzegorz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, grzegorz2822 said:

Witam jestem nowy . Szukam info jak zainstalować i zakodować virtualny cockpit do Passata B8 GTE. Czy trzeba mieć jeszcze jakieś kable czy wystarczy przekładka na zasadzie plug&Play i będzie działać? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam Grzegorz

 

Poszukaj na forum, jest wszystko opisane.

Na pewno nie jest to plug&play, nie jest to takie proste

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 11:15, Kucharp napisał:

Dzięki tomolowski .

Jeszcze pytanie co do programu do kodowania. 

Który łatwiejszy 

OBD11 czy VCDS 

Wiem że w vcds jest pomocnik kodowania 

Czy w OBD11 też jest? 

Nie używam obd11 nie mogę Ci pomóc, ale vcds jest spoko jest pomocnik i podpowiada jaki login jest w danym sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kminię jak wyłączyć dynamiczne kierunkowskazy (animacja) i potrzebowałbym mapowania jednostek lamp w B8FL - czyli w OBD11 co jest jakim światłem i jaka mniej więcej jest logika działania tego.

Gdzie mogę o tym poczytać? Wiem że na pewno się to da zrobić kodowaniem, bo w VAG tak naprawdę każda lampa może być czymkolwiek - jakby się kto uparł to i pewnie wsteczny może być migaczem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LIGHT ASSIST dołożony!


U mnie trzeba było zrobić to trochę inaczej jak większość opisuje.
Podczas kodowania kamery:
A5-Front Sensor/07-Coding/Long Coding Helper/Byte 2 u mnie owy "Byte2" jest pusty nie mam tam nic do wyboru (wiele poradników mówi żeby właśnie tam zmienić jedną opcję)

Następnej życzy w
09-Cent. Elect./(przedtem oczywiście hasło)10-Adaptation - pod tytułem:
Assistance light Functions-Fernlichtassistent Reset również nie zmieniałem na active bo  od razu wyskakiwał błąd po sprawdzeniu.

Podam jak ja to zrobiłem, może komuś się przyda ?

 

LIGHT ASSIST

(sama zmiana świateł z mijania na drogowe i odwrotnie [bez DYNAMIC LIGHT ASSIST] dla lamp BASIC LED)

 

Te ustawienia robimy na włączonym zapłonie (silnik nie ma chodzić) a przełącznik świateł ma być wyłączony w pozycji 0

 

 

09-Cent. Elect.

     16-Security Access: 31347

          10-Adaptation 

               wpisać – fernlichtassistent     (znajdziemy to szybciej z tej długiej listy)

Menusteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung          zmienić na present

Menusteuerung Fernlichtassistent                                          zmienić na present

 

09-Cent. Elect.

     Security Access: 31347

          07-Coding

               Long Coding Helper

                    Byte 2 (Bit 0-2) zmienić na  03 Lighting: Bi-Xenon Headlights with Light Assist (PR-8IG/8IP+8G1)

Exit zapisujem i pierwsza część gotowa.

Wyłączamy zapłon na minutę, po czym włączamy znowu i w nawigacji w ustawieniach oświetlenia  powinniśmy mieć już

Light Assist jeśli nie jest jeszcze zaznaczone, zaznaczamy.

 

A5-Front Sensor

     07-Coding

          Byte 21 (Bit 5-7) zmienić na  20 Fernlichtassistent / High Beam Assist (Exit, zapisujem, czekamy i następne)

          Byte 19 (Bit 0-3) zmienić na  00 FLA Additional High Beam (Exit, zapisujem, czekamy i następne)

          Byte 19 (Bit 4-7) zmienić na  20 FLA Headinglight Type Led (Exit, zapisujem, czekamy wychodzimy)

 

Wyłączamy znowu zapłon na minutę i wszystko powinno ładnie działać. Należy jeszcze usunąć ewentualne błędy.

Edytowane przez sajmonxtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 11:26, sajmonxtr napisał:

 

Podam jak ja to zrobiłem, może komuś się przyda ?

 

 

                    Byte 2 (Bit 0-2) zmienić na  03 Lighting: Bi-Xenon Headlights with Light Assist (PR-8IG/8IP+8G1)

 

Jesteś pewny że przy LED Basic zanaczamy Bi-Xenon? 

Wolę dopytać bo będę próbował to zrobić samemu. 

 

Problem w tym że nie mam żadnego opisu kodiwaniu w 09 a Kod  to same zera i na OBD11 i na VCDS .

 

Nie chce zmienić w ciemno.

Za świeży sterownik czy co?

Screenshot_20210331-103431_OBDeleven.jpg

 

Udało się uruchomić ale w jeszcze inny sposób i na początku mimo że wszystkie zmiany zostały przyjęte bez błędów to LA nie uruchamiał się. 

A w końcu gdy już się poddałem i auto postało 8 godzin to Light Assist sam się uruchomił.

Z tym że nie ma możliwości wyłączenia go ani na zegarach ani na radiu. Tylko dźwignią gdy pchnę to się uruchamia i mogę migać ale włączyć na stałe długich nie mogę. 

Czy odłączenie aku może pomóc? Czy po jego odłączeniu trzeba będzie coś kalibrować. Nie wiem- kamera radar itp?

 

Druga sprawa to obniżanie lusterka przy wstecznym zaprogramowałem z aplikacją i jest widoczna opcja do włączenie na radiu ale lusterko się nie opuszcza mimo ustawienia go według instrukcji.  Ktoś coś? 

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam kogoś na Podkarpaciu kto by zakodował Trafic Jam i Emergency Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak włączyć automatyczne zamykanie auta gdy straci zasięg kluczyka?

Nie mam pełnego keylees tylko taki połowiczny bez stacyjki ale muszę z pilota otworzyć drzwi  passat z 2020r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości w tym przypadku. To o czym piszesz jest częścią pełnego keyleesa którego nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zakodować tak, aby nie tylko otwieranie było keyless (dotykam klamkę i się otwiera) ale również zamykanie? Wyciąganie klucza do zamykania auta moim zdaniem mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak zamykać:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pierwszy post na forum, choć obserwuję już od... 2016 :) kiedy na salony wjechał B8 HL 2.0TDI jako firmowe auto. Obecnie już prywatny, wiec w końcu coś tam zacząłem modzić.

Dzięki Forum, Waszym wskazówkom i OBD11 bez większych problemów weszły blokada SS, alarm pasów bezp, menu off-road, ilosc tank. paliwa (już usunięte zaczęło wywalać błąd 111000) i LA.

I pytanie właśnie o LA.

Wg mnie LA działa skromniutko w B8 2015,  chyba ze czegoś niedokowaniem; dla zwykłego poziomu LA odbija się od linii do linii, jak go ściągnę poza linie to chwile walczy, ale nawet nie zawibruje kierownicą. Dla trybu adaptacyjnego prowadzenia jest praktycznie tak samo, tyle że utrzymuje się w środku pasa. Również bez wibracji. Generalnie bardzo szybko się wyłącza bez aktywności kierownika, pikniecie z komunikatem i szlus, pomarańczowa kontrolka, dobranoc.

Pytam, bo widzę z Waszych doświadczeń, że i wibracje są i nieco inny schemat/rutyna działania (w autach bez TJA i EA również), a tutaj dość biednie.

Dodatkowo zakodowałem LA w drugim aucie, Superbie FL MY20. Kodowanie nieco inne niż w B8, ale i dzianie inne. Kontrolka LA włącza się dopiero jak złapie prowadzenie, od razu zielona (pomarańczowa tylko przy dezaktywacji LA przez bezczynność), tryb adaptacji działa bez wibracji, ale bardzo efektywnie, tryb prosty LA od linii do linii ale z wibracjami na kierownicy przy wyjechaniu poza pas. Inaczej jest tez z zawieszeniem działania  LA przy barku "obecności" kierownika - najpierw jeden komunikat i dźwięk, LA dalej aktywne, po chwili dopiero 3 głośniejsze alerty, komunikat i dezaktywacja/zawieszenie działania LA . Fakt, ze na pokładzie jest też SideAssist.

Pytanie, po tak długim wywodzie jest takie - B8 - niepełne kodowanie czy stare softy w starym aucie i tak oni mają, lepiej nie będzie?

Z góry dzięki, pozdrawiam

 

 

Edit:

Pytanie można przenieść do wątku "Line Assist odblokowanie"

 

Edytowane przez Frankowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś musisz mieć źle zakodowane, u mnie np jak było zwykłe LA to się odbijał od linii do linii, przy adaptacyjnym jedzie środkiem, jak LA jest aktywne i zjedziesz poza linię to jest wibracja i dość mocna reakcja kierownicy, z racji, że mam rocznik 2016 to nie mam jeszcze kierownicy pojemnościowej i co jakiś czas muszę nią powiedzmy coś zrobić aby nie włączył się alarm. Co do alarmu, to napierw jest komunikat, później komunikat z piknięciem, później zdrowo piszczy i jak nie ma reakcji to u mnie jeszcze "kopie" w hamulec, jest zdrowe szarpnięcie, dalej nie doszedłem co się dzieje :D u mnie na pokładzie w serii było LA, Side Assisty, asystent jazdy korku, ACC i inne takie pierdoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że w menu można włączyć wibrację? Tak jest napisane w instrukcji i wydaje mnie się, ze tak mam w 2020. Ale zapozna by sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Hubi14 napisał:

coś musisz mieć źle zakodowane, u mnie np jak było zwykłe LA to się odbijał od linii do linii, przy adaptacyjnym jedzie środkiem, jak LA jest aktywne i zjedziesz poza linię to jest wibracja i dość mocna reakcja kierownicy, z racji, że mam rocznik 2016 to nie mam jeszcze kierownicy pojemnościowej i co jakiś czas muszę nią powiedzmy coś zrobić aby nie włączył się alarm. Co do alarmu, to napierw jest komunikat, później komunikat z piknięciem, później zdrowo piszczy i jak nie ma reakcji to u mnie jeszcze "kopie" w hamulec, jest zdrowe szarpnięcie, dalej nie doszedłem co się dzieje :D u mnie na pokładzie w serii było LA, Side Assisty, asystent jazdy korku, ACC i inne takie pierdoły.

10 godzin temu, Wowo napisał:

A nie jest tak, że w menu można włączyć wibrację? Tak jest napisane w instrukcji i wydaje mnie się, ze tak mam w 2020. Ale zapozna by sprawdzić. 

Generalnie kodowałem za wskazówkami Eldar'a z jego strony + adaptacje (np siła ostrzeżenia z menu). W adaptacjach jest tez aktywowana wibracja, tyle że nie wibruje. I nie pokazuje opcji w menu.

U Ciebie tyle funkcjonalności, bo masz tez SideAssist, TJA i pewnie EA. Ja tylko ACC, top led'y z asystentem i znaki.

Będę się bawił w ponowne kodowanie, ale oczywiście nie zrobiłem backup'u i ciężko będzie teraz wszystko cofnąć.

BTW

Ktoś kojarzy skąd to i za co odpowiada? Błąd U111000, pojawił się po pierwszych kodowaniach (chyba), ludziska przypisują do niego kodowanie wyświetlania ilości paliwa do tankowania. kodowanie wyrzuciłem, błąd wraca.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 12:56, Freddie napisał:

Tu masz jak zamykać:

 

No właśnie nie działa, otwieranie taka ale zamykanie nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności