Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma takiej możliwości w tym przypadku. To o czym piszesz jest częścią pełnego keyleesa którego nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zakodować tak, aby nie tylko otwieranie było keyless (dotykam klamkę i się otwiera) ale również zamykanie? Wyciąganie klucza do zamykania auta moim zdaniem mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak zamykać:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pierwszy post na forum, choć obserwuję już od... 2016 :) kiedy na salony wjechał B8 HL 2.0TDI jako firmowe auto. Obecnie już prywatny, wiec w końcu coś tam zacząłem modzić.

Dzięki Forum, Waszym wskazówkom i OBD11 bez większych problemów weszły blokada SS, alarm pasów bezp, menu off-road, ilosc tank. paliwa (już usunięte zaczęło wywalać błąd 111000) i LA.

I pytanie właśnie o LA.

Wg mnie LA działa skromniutko w B8 2015,  chyba ze czegoś niedokowaniem; dla zwykłego poziomu LA odbija się od linii do linii, jak go ściągnę poza linie to chwile walczy, ale nawet nie zawibruje kierownicą. Dla trybu adaptacyjnego prowadzenia jest praktycznie tak samo, tyle że utrzymuje się w środku pasa. Również bez wibracji. Generalnie bardzo szybko się wyłącza bez aktywności kierownika, pikniecie z komunikatem i szlus, pomarańczowa kontrolka, dobranoc.

Pytam, bo widzę z Waszych doświadczeń, że i wibracje są i nieco inny schemat/rutyna działania (w autach bez TJA i EA również), a tutaj dość biednie.

Dodatkowo zakodowałem LA w drugim aucie, Superbie FL MY20. Kodowanie nieco inne niż w B8, ale i dzianie inne. Kontrolka LA włącza się dopiero jak złapie prowadzenie, od razu zielona (pomarańczowa tylko przy dezaktywacji LA przez bezczynność), tryb adaptacji działa bez wibracji, ale bardzo efektywnie, tryb prosty LA od linii do linii ale z wibracjami na kierownicy przy wyjechaniu poza pas. Inaczej jest tez z zawieszeniem działania  LA przy barku "obecności" kierownika - najpierw jeden komunikat i dźwięk, LA dalej aktywne, po chwili dopiero 3 głośniejsze alerty, komunikat i dezaktywacja/zawieszenie działania LA . Fakt, ze na pokładzie jest też SideAssist.

Pytanie, po tak długim wywodzie jest takie - B8 - niepełne kodowanie czy stare softy w starym aucie i tak oni mają, lepiej nie będzie?

Z góry dzięki, pozdrawiam

 

 

Edit:

Pytanie można przenieść do wątku "Line Assist odblokowanie"

 

Edytowane przez Frankowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś musisz mieć źle zakodowane, u mnie np jak było zwykłe LA to się odbijał od linii do linii, przy adaptacyjnym jedzie środkiem, jak LA jest aktywne i zjedziesz poza linię to jest wibracja i dość mocna reakcja kierownicy, z racji, że mam rocznik 2016 to nie mam jeszcze kierownicy pojemnościowej i co jakiś czas muszę nią powiedzmy coś zrobić aby nie włączył się alarm. Co do alarmu, to napierw jest komunikat, później komunikat z piknięciem, później zdrowo piszczy i jak nie ma reakcji to u mnie jeszcze "kopie" w hamulec, jest zdrowe szarpnięcie, dalej nie doszedłem co się dzieje :D u mnie na pokładzie w serii było LA, Side Assisty, asystent jazdy korku, ACC i inne takie pierdoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że w menu można włączyć wibrację? Tak jest napisane w instrukcji i wydaje mnie się, ze tak mam w 2020. Ale zapozna by sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Hubi14 napisał:

coś musisz mieć źle zakodowane, u mnie np jak było zwykłe LA to się odbijał od linii do linii, przy adaptacyjnym jedzie środkiem, jak LA jest aktywne i zjedziesz poza linię to jest wibracja i dość mocna reakcja kierownicy, z racji, że mam rocznik 2016 to nie mam jeszcze kierownicy pojemnościowej i co jakiś czas muszę nią powiedzmy coś zrobić aby nie włączył się alarm. Co do alarmu, to napierw jest komunikat, później komunikat z piknięciem, później zdrowo piszczy i jak nie ma reakcji to u mnie jeszcze "kopie" w hamulec, jest zdrowe szarpnięcie, dalej nie doszedłem co się dzieje :D u mnie na pokładzie w serii było LA, Side Assisty, asystent jazdy korku, ACC i inne takie pierdoły.

10 godzin temu, Wowo napisał:

A nie jest tak, że w menu można włączyć wibrację? Tak jest napisane w instrukcji i wydaje mnie się, ze tak mam w 2020. Ale zapozna by sprawdzić. 

Generalnie kodowałem za wskazówkami Eldar'a z jego strony + adaptacje (np siła ostrzeżenia z menu). W adaptacjach jest tez aktywowana wibracja, tyle że nie wibruje. I nie pokazuje opcji w menu.

U Ciebie tyle funkcjonalności, bo masz tez SideAssist, TJA i pewnie EA. Ja tylko ACC, top led'y z asystentem i znaki.

Będę się bawił w ponowne kodowanie, ale oczywiście nie zrobiłem backup'u i ciężko będzie teraz wszystko cofnąć.

BTW

Ktoś kojarzy skąd to i za co odpowiada? Błąd U111000, pojawił się po pierwszych kodowaniach (chyba), ludziska przypisują do niego kodowanie wyświetlania ilości paliwa do tankowania. kodowanie wyrzuciłem, błąd wraca.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 12:56, Freddie napisał:

Tu masz jak zamykać:

 

No właśnie nie działa, otwieranie taka ale zamykanie nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Pompon napisał:

No właśnie nie działa, otwieranie taka ale zamykanie nie :/

A przypadkiem nie dotykasz klamki od wewnątrz?  Aby móc zamknąć należy dotknąć palcem w wyżłobienie, nie chwytając za klamkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, batman91 napisał:

A przypadkiem nie dotykasz klamki od wewnątrz?  Aby móc zamknąć należy dotknąć palcem w wyżłobienie, nie chwytając za klamkę ;)

Nie nie, robię to tak jak Bozia przykazała ;) Jest w ogóle jakaś opcja kodowania tego? Bo w radiu przywróciłem do ustawień fabrycznych zamykanie i otwieranie z tej niemocy ale nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaskoczyło.

Faktycznie jest tak, że trzeba nacisnąć sam przycisk ale musi być u mnie spełnione kilka warunków:

1. palec ani klamka nie mogą być mokre

2. trzeba zasłonić cały przycisk, na pół nie reaguje

3. muszę odczekać tak trzymając ok 2 sekundy, nie reaguje to tak szybko jak przy otwieraniu

 

Generalnie jest to strasznie niewygodne, bo muszę wygiąć rękę, żeby kciukiem zasłonić cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem oświetlenie na nogi podpiąłem pod BCM teraz chciałbym aktywować tą funkcje.  Co muszę przestawić w Adaptacja BCM żeby się świeciły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Pompon napisał:

Dobra, zaskoczyło.

Faktycznie jest tak, że trzeba nacisnąć sam przycisk ale musi być u mnie spełnione kilka warunków:

1. palec ani klamka nie mogą być mokre

2. trzeba zasłonić cały przycisk, na pół nie reaguje

3. muszę odczekać tak trzymając ok 2 sekundy, nie reaguje to tak szybko jak przy otwieraniu

 

Generalnie jest to strasznie niewygodne, bo muszę wygiąć rękę, żeby kciukiem zasłonić cały.

Przykładaj zewnętrzną część dłoni (tak jakbyś chciał zegarek porzyłożyć ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Stałem się posiadaczem Passata 1.8 kombi, z 2017 roku. Tak śledzę to forum i ten temat, stąd moje pytanie, czy ktoś był z okolic Katowic albo Warszawy co podjął by się aktywowania lane assist i innych funkcji ,które można zakodować w tym aucie. W aucie jest FA,ACC high, i czytanie znaków, nawigacja Discover Media Pro w pełni dotykowa.

Z góry dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nowy użytkownik B8 2.0 TDI 150KM DSG.

Wziąłem się od razu za kodowanie, nabyłem OBDeleven i utknąłem na Line Assist. Piszecie w tym wątku że Wam poszło to kodowanie. Korzystam ze wskazówek które umieściliście i niemieckiej instrukcji dostęnej na onedrive.

W jednym z początkowych kroków kodowania jest zmiana:

STG A5 Codierung

Byte 16 Bit 7 aktivieren. Próbuję ustawić tę wartość ale pojawia się błąd: funkcja przerwana, silnik pracuje. Taka sama sytuacja występuje przy Byte 00 Bit 0 (chociaż w niektórych instrukcjach tego kroku nie ma). Pozostałe parametry przyjmuje system bez problemu. Z pominięciem bajt'u 16, bit'u 7 wyskakuje mi "usterka systemu Line Assist" w samochodzie.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Ewentualnie poproszę o wskazówki jeżeli macie doświadczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lukass napisał:

Cześć wszystkim

Stałem się posiadaczem Passata 1.8 kombi, z 2017 roku. Tak śledzę to forum i ten temat, stąd moje pytanie, czy ktoś był z okolic Katowic albo Warszawy co podjął by się aktywowania lane assist i innych funkcji ,które można zakodować w tym aucie. W aucie jest FA,ACC high, i czytanie znaków, nawigacja Discover Media Pro w pełni dotykowa.

Z góry dzięki za info :)

Mogę pomóc w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Eldar napisał:

Mogę pomóc w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej. 

To super, dzięki za odzew to odezwę się na priv  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem RAIN CLOSING -  robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Wyczytałem że problemem może być mój czujnik deszczu RLHS - poniżej zrzuty z VCDS

Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać ?

IMG20210516232021.jpg

IMG20210516232044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto by to w B8 uruchomił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, perzykt napisał:

Mam problem z uruchomieniem RAIN CLOSING -  robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Wyczytałem że problemem może być mój czujnik deszczu RLHS - poniżej zrzuty z VCDS

Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać ?

Dokładnie tak. Problemem jest Twój czujnik deszczu. Zmień go na 8UO955559C i funkcja zacznie działać. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności