Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Szo_gun napisał:

Mam Passata B8 2015 DSG z ACC.

Zakodowałem TJA i działa bez problemu.

Jednak potrzebuję pomocy z kodowaniem Emergency Assist.

Czy ktoś zrobił to i chciałby podzielić się wiedzą?

 

Czy możesz podesłać kodowanie dla TJA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, la.bouche napisał:

Czy możesz podesłać kodowanie dla TJA?

Mogę Ci podesłać gotowe kodowania jeśli coś pomogą - ale bez VCP/ODISa tego nie zrobisz.

Takiej instrukcji krok po kroku nie robiłem.

Bazowałem na tym temacie i trochę na kodowaniu TJA dla MLB Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o takie kodowanie. Znalazłem to na stronie obdeleven:

Zamykanie okien jeśli wyłaczony zapłon
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Dostęp bezpieczeństwa
Login 31347
Adaptacje
(13) -Zugangskontrolle 2 released trailing FH cancel at Tueroeffnen
Wartość=Aktif
 

Czy to chodzi o to, ze pomimo wylaczonego zapłonu będą działały szyby? Teraz mam tak, że jak wylacze zaplon to sterowanie szyb działa jakies 5 minut a potem już nie działa i aby zamknąć szybę muszę włączyć zapłon.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy da się ustawić żeby przy wstecznym nie włączała się kamera i czujniki? Chciałbym z tego korzystać manualnie.

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu Car w opcjach parkowania i manewrowania (tam gdzie ustawia się np ton i głośność parktronica) była kratka do odfajkowania - automatyczne włączenie systemu wspomagania parkowania, nie wiem czy w polifcie zostało w tym samym miejscu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, saper_wroc napisał:

W menu Car w opcjach parkowania i manewrowania (tam gdzie ustawia się np ton i głośność parktronica) była kratka do odfajkowania - automatyczne włączenie systemu wspomagania parkowania, nie wiem czy w polifcie zostało w tym samym miejscu.

 

Niestety, nie mam tej opcji, zawsze włącza się automatycznie, co doprowadza mnie do szewskiej pasji. W moim garażu podziemnym jeżdżę na żyletki samodzielnie ;-) 

Poszukam w opcjach adaptacji w OBD11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyłączyć start-stop przez podniesienie napięcia do 12V, ale niestety kodowanie tego piszczka na otwarte drzwi przy włączonym silniku nie działa, a punkty zżera.

Ktoś wie jak to skutecznie wyłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu chce aktywować Lane Assist, a mnie wkurza że jest on domyślnie włączony i nie mogę tego zmienić. Da się zakodować by był domyślnie wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, twinsen napisał:

Wielu chce aktywować Lane Assist, a mnie wkurza że jest on domyślnie włączony i nie mogę tego zmienić. Da się zakodować by był domyślnie wyłączony?

Da się żeby pamietał ostatnie ustawienie. Poszukaj parę stron wstecz, sam tego szukałem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 00:05, saper_wroc napisał:

Zobacz czy w A5 masz w długim kodowaniu tak ustawione jak na screenie, ja nie musiałem nic zmieniać żeby pamiętało ostatni status, ale to może być to.

W adaptacjach cl_15 personalization też sprawdź

 

Uuu u mnie tego nie ma ani tu ani tu :( Z roku na rok odbierają nam coraz więcej :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpoznawaniu znaków drogowych można sobie ustawić powiadomienie o przekroczeniu prędkości o 5, 10, 15 km/h. Jest jakiś patent żeby to  zmienić  np. na 30, 40, 50 km/h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wymieniłem aku w moim Pasku - Varta AGM na Varta AGM. Z tego co mi wiadomo po wymianie trzeba zakodować nową baterię w Gateway-u albo w sterowniku 61 - u mnie robi się w Gateway-u bo nie ma sterownika 61.

Kod QR na nowym aku ma coś w rodzaju numeru seryjnego ale jest to ciąg 12 znaków a w starym aku ten numer ma 10 znaków:

stary aku

   20200929_195343_resized.jpg

nowe aku

20200930_162028_resized.thumb.jpg.014e27141988b45d8c0d9911b90bba80.jpg

 

Czy wpisywać cały ten 12-to znakowy kod - przyjmie to sterownik ?

 

Edytowane przez perzykt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zibi1961 napisał:

Myślę .że bez kodowania też będzie OK .

Ale stary miał 68 Ah a nowy ma 70 Ah.

Dodatkowo jest jeszcze jeden temat - w starym kodowaniu "Technologia wykonania akumulatora" mam zaznaczone to co poniżej zamiast AGM. Czy tego też nie powinienem zmienić na Binary-AGM (jest tam taka opcja) ?

20200929_194859_resized.thumb.jpg.3350792b60f414fb16554009b2899d46.jpg

 

Edytowane przez perzykt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień jedną cyfrę numeru seryjnego który jest w samochodzie (np dodaj jedynkę, zmień ostatnia na dwójkę), wpisz nową pojemność i zostaw włókninę - AGM to inna (eufemistyczna i bardziej trafiająca w ucho klienta) nazwa na technologię Fleece - włóknina właśnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem numer seryjny z nowego AKU - czyli 12 znaków - a VCDS uciął dwa ostatnie znaki i zostawił resztę; wprowadziłem nową pojemność i zostawiłem "włókninę" jak technologia. Poczytałem trochę na zagranicznych stronach o tym i potwierdza się to co piszesz:

https://forum.obdeleven.com/thread/4252/coding-new-battery

Co ciekawe nie mogłem zmienić kodu producenta - żaden znany mi kod nie wchodził a VCDS podawał komunika "poza zakresem.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varta ma kod VA0 z tego co kojarzę, ale nie ma potrzeby tego też zmieniać, chyba że dla spokoju sumienia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/24/2020 at 6:13 PM, Ł3. said:

Przy rozpoznawaniu znaków drogowych można sobie ustawić powiadomienie o przekroczeniu prędkości o 5, 10, 15 km/h. Jest jakiś patent żeby to  zmienić  np. na 30, 40, 50 km/h? 

dołączam się do pytanie - może ktoś wie jak to ustawić / zmienić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autach które mają hotspot WiFi (np. moje ma), można aktywować radio na 5 GHz i dzięki temu nie korzystać z zatłoczonego pasma 2,4 GHz.

Przy nazwie sieci WiFi pojawia się dodatkowo "5 GHz". Hasło jest to samo, zresztą infotaiment nie obsługuje interfejsu dla dwóch pasm, całość odbywa się w module "Elektronika układów informacyjnych 1" czyli 5F. 

- adaptacja

- function_configuration_connectivity

- WiFi_Hotspot_5GHz na ZAŁ/ON

- wifi_client_mode_5Ghz na ZAŁ/ON -> to pozwoli nam także na przyłączanie się do sieci wystawianych z telefonu na 5GHz.

 

Dodatkowo co tam można ciekawego znaleźć:

 

app_connect_over_wifi na TAK -> to pewnie pozwala wyświetlać aplikacje z telefonu na Infotaiment gdy używamy Android Auto wraz z Android 11

online_media na ZAŁ

google_android_auto na ZAŁ (domyśłnie jest USB_only)

 

To by było do przetestowania z jakimś Androidem 11. Ale jak znam życie i tak musiałaby być poprawka od VW do całości firmware - tym niemniej opcje wygląda na to że już są.

 

Co jeszcze jest fajnego w tym module:

function_configuration_radio:

- Hybrid_Radio_addional_online_data na AKTYWOWANO

- online_radio na 'native_hmi_only'

 

To załącza nam dodatkowe źródło jakim jest "Radio Internetowe". Infotaiment korzysta z aplikacji radio.net - pewnie mają z nimi umowę.

W tymże radiu możecie sobie np. poszukać "Radio Nowy Świat" albo cokolwiek ze świata i dorzucić je do pamięci.

Wtedy po odpaleniu auta radio startuje i mamy naszą ulubioną stację.

Do tego oczywiście potrzeba danych z Cubic Telecom, także polecam wykupić - 25GB kosztuje 309 zł, a starcza na naprawdę długo i jest na całą Europę, nie musicie się martwić roamingiem, to działa wszędzie nawet w Szwajcarii gdzie jak wiemy stawki roamingowe są koszmarne :) 

 

Co to tego wbudowanego radia internetowego, to chyba mało kto w ogóle wie że ma takie coś w aucie, albo być może mniej osób bierze Discover Pro, gdzie jest właśnie taka opcja.

W każdym razie, macie to jako ciekawostkę bo zwykle po Bluetooth można przecież przesyłać dowolne radio internetowe do audio auta, z tą tylko różnicą, że wbudowany system ma... antenę na dachu i lepszy zasięg, a z telefonu bywa że rwie ;-)

 

Enjoy ?

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chyba zależy jakie radio bo u mnie w 3Q0 035 874 B wszystko poza zakresem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności