Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jest ten parametr 

[LN]_Time_to_open_Swinging_Logo:           750 [UN]_ms

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ziga napisał:

Czy orientuje się ktoś jak ustawić tylną kamerę w B8 kombi aby się szybciej zamykała? Albo jak wymusić zamknięcie na żądanie? Odwożę dzieci do szkoły, i żeby wyciągnąć coś z bagażnika muszę gasić samochód i czekać  aż się to gówno zamknie. Jest to mega irytujące.

Dokładnie hahaha , nie wiem co za kretyn to zaprojektował i testował ale możesz zamknąć kamerkę naciskając przycisk koło awaryjnych chyba też z P ,czyli wyłączasz czujniki i kamerkę.

A czy można przedłużyć czas automatycznego ryglowania zamka klapy ??? bo też jakiś idiota tak zrobił, że gdy naciskam przycisk otwierania, który jest w drzwiach nad głośnikiem,  to nie zdążam dobiegnąć do klapy i wtedy muszę otwierać zamkiem ze znaczkiem czego nie lubię bo czesto jest brudny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryglowania zamka czy zamykania klapy. A w ogóle to czegoś nie rozumiem - po co naciskasz przycisk na drzwiach a potem otwierasz jak z znaczka? Albo jedno albo drugie - jak z drzwi to idziesz do klapy i jest otwarta... Nie po to by ją dalej otwierać z znaczka... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ale możesz zamknąć kamerkę naciskając przycisk koło awaryjnych chyba też z P ,czyli wyłączasz czujniki i kamerkę."

W manualu to niestety nie działa, naciśnięcie tego guzika powoduje jedynie, że na wyświetlaczu znika widok z kamery ale kamera się nie zamyka - co za tym idzie, nadal nie da się otworzyć klapy bagażnika :/

 

Edytowane przez Ziga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij ja dalej to się zamknie. 

Ona otwierając się sięga powiedzmy 80% wychylenia - można ją popchanac do końca i dalej robi swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 21:31, perzykt napisał:

Mam inne pytanie dotyczące lusterka po stronie pasażera. Mam elektryczne siedzenia przednie, a kierowcy jest z pamięcią. Od paru dni mam taką przypadłość, zamykam auto z pilota na parkingu, potem otwieram, wsiadam i odpalam, wrzucam wsteczny a lusterko nie ustawia się na wstecznym w pozycji jak zaprogramowałem - łapie jakąś swoją dziwną pozycję. Dopiero jak wcisnę przycisk pamięci na fotelu dopiero zaczyna reagować prawidłowo. Nic takiego się nie dzieje jak samochód stoi otwarty w garażu i odpalam go na drugi dzień.

czy może to być spowodowane np. słabszym akumulatorem - ostatnio sterowniki łapią błędy za niskiego napięcia ?

Wymieniłem AKU i niestety problem nie zniknął.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać - może jest jakaś opcja adaptacji lusterka po stronie pasażera. JEST TO MOCNO IRYTUJĄCE ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz pokrętło lusterka ustawione na prawe lustro i zaznaczone opuszczanie lusterka w menu w radiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze ustawione i zaprogramowane. 

Dzieje się to tak - po pierwszym otwarciu samochodu pilotem włączam zapłon, fotel ustawia się do pozycji zaprogramowanej i teraz żeby lusterko opuściło się do zaprogramowanej pozycji muszę wybrać program na fotelu kierowcy. Jak to zrobię to wszystko działa prawidłowo zgodnie z zaprogramowanymi pozycjami. I tak się dzieje do momentu kiedy ponownie nie zamknę samochodu pilotem - po ponownym otwarciu muszę powtórzyć powyższą procedurę. Jeśli natomiast samochód nie zostanie zamknięty pilotem wszystko działa poprawnie za każdym razem kiedy włączam zapłon. Jeśli nie wykonam tego kroku z wciśnięciem programu na fotelu kierowcy, po wrzuceniu wstecznego lusterko ustawia się do pozycji która jest gdzieś w pamięci sterownika ale nie jest to pozycja zaprogramowana przeze mnie.

Zaznaczę jeszcze że zaczęło się to od momentu kiedy mój syn pewnego razu jadąc rowerem obok auta złożył lusterko do dołu - zacząłem się zastanawiać czy wtedy czegoś nie uszkodził w samym lusterku ???

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, WooojaS said:

Dociśnij ja dalej to się zamknie. 

Ona otwierając się sięga powiedzmy 80% wychylenia - można ją popchanac do końca i dalej robi swoje. 

Chyba sie nie rozumiemy. Co mam docisnąć, pytam jak skrócić czas otwarcia kamery lub zamknąć ją na żądanie np naciskając przycisk P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie się zamyka kamerka po przyciśnięciu P na desce.  A co do otwierania klapy przyciskiem w drzwiach to klapa po 2-3 sek się rygluje i nie mogę jej otworzyć bez użycia znaczka. To nie wiem po co to w ogóle jest, może do elektr klapy....

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz personalizacje kluczyka?  Ja nie mam a chciałem sobie to zakodować tylko niestety musiałem przerwać w pewnym momencie i nie skończyłem tego ale po tym zabiegu klapa nie dzialala ani ze znaczka ani z przycisku w drzwach , działało tylko otwieranie z pilota. Jak wróciłem do ustawień wcześniejszych wszysyko wróciło do normy.  Może u ciebie jest cos z personalizacją? 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może mieć personalizowanie kluczyka do otwierania klapy ?

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nic ale napisałem ci jak to u mnie wyglądało. W sumie to nie moja sprawa... skorzystasz i sprawdzisz,  bo to nic nie kosztuje, albo i nie. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 14:17, PL@STI napisał:

wiec chyba nie jesteśmy skazani na E-sim?

Oczywiście że nie, aczkolwiek e-sim to wygoda i jak kogoś stać to i fajna sprawa bo antena jest na dachu co teoretycznie ma się przekładać na lepszy zasięg sieci i mniej zrywania transmisji radyjka internetowego. Natomiast zgaduję że 99% ludzi udostępnia net do auta a nie odwrotnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jeździłem B7 w którym po zatrzymaniu np na skrzyżowaniu światła STOP nie świeciły gdy zdjąłem nogę z hamulca, a działał system autohold.

Obecnie mam B8 i jest inaczej. W B8 jak i golfie 7 żony światła świecą cały czas,  aż do momentu ruszenia. W golfie jeszcze ok. Ale B8 ma bardzo jasne LEDY na STOPIE i często widzę,  że kierowcy za mną składają mi życzenia noworoczne,  a nie czas na to jeszcze. 

Ma ktoś pomysł jak to przekodować?

Szukałem i w adaptacjach i kodowaniach w 03 i 09 i nic nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz AutoHold i będzie po sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy jest może ktoś z Podlasia posiadający sprzęt i wiedzę aby zakodować TJA w B8? Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Czy da się zakodować włączanie wewnętrznego kierunkowskazu (tego na tylnej klapie)? Mam nadzieję że dobrze to ująłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kierunkowskazu w wewnętrznej części tylnych lamp, nie ma tam ani diod ani wiązki do tego.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko USB w podłokietniku jak zakoduje android auto to chodi androidauto ale nie ma źródła USB, jak przkuduję na USB to jest pendrive ale nie ma androidauto

DiscoveryMedia, ktoś coś podpowie?

Dzięki pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności