Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Sly75 napisał:

I takie są fabryczne ustawienia czy coś zmieniałeś?

Ja mam identycznie (nic nie zmieniałem), czyli to fabryczne ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też są fabryczne,

czyli między MR2015 i MR2018 VW zmienił wartości na niższe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie jak to wygląda. Czy nikt tam czegoś nie pozmieniał.

U mnie na pozycji 3 i 2 grzeje jak wściekły a na pozycji 1 wcale nie czuć żeby grzało.

U Was też tak jest?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2026 o 14:45, Sly75 napisał:

Sprawdzę u siebie jak to wygląda. Czy nikt tam czegoś nie pozmieniał.

U mnie na pozycji 3 i 2 grzeje jak wściekły a na pozycji 1 wcale nie czuć żeby grzało.

U Was też tak jest?

też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może czy da się wyłączyć ostrzeżenie o uzupełnieniu płynu do spryskiwacza?

Oraz, MQB jest już tyle lat na rynku - czy nadal koderzy nie ogarnęli wyłączania ostrzeżenia o pracującym silniku przy otwartych drzwiach kierowcy?

Mówię oczywiście o autach od MY2020 kiedy to Unia Europejska nakazała by takie coś było obligatoryjne i zwykłe kodowanie tego NIE ZMIENIA?

Czy jest JAKIKOLWIEK sposób żeby ŚCISZYĆ ten przenikliwy dźwięk ostrzeżeń generowany głośniczkiem za AID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzezenie o pracujacym silniku da sie na pewno wylaczyc, przynajmniej w swoim 2018 bez problemu to OBD ogarnalem, zas komunikatu o plynie jeszcze nie wylaczylem, ale wydaje mi sie ze bez problemu da sie to wywalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michupassat napisał:

Ostrzezenie o pracujacym silniku da sie na pewno wylaczyc, przynajmniej w swoim 2018 bez problemu to OBD ogarnalem, zas komunikatu o plynie jeszcze nie wylaczylem, ale wydaje mi sie ze bez problemu da sie to wywalic.

Wybacz, ale czy przeczytałeś co napisałem? Od MY2020 w ŻADNYM aucie grupy VAG nie wyłączysz tego, bo Unia zabroniła. Bo były jakieś przypadki zatruć spalinami w garażach czy coś i postanowili że nikt tego nie wyłączy i będą kryci w sądach.

Ale moje pytanie dotyczy tego, czy ktoś jednak w autach po tym roku potrafi to jednak jakoś wyłączyć :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z WRO kto ogarnąłby upgrade 3G5035816H (H22) z 0306 (MOI3_EU_VWMQB_P30600P). Wrzuciłem na penka gotowca MOI3_EU_VWMQB_P33000P_3G8919360CG_TPI2074981 jednak mam błąd 
Get release meta info: Release conflict
Installed release is not supported
MOI3_EU_VWMQB_P30600P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, drastic napisał:

Jest ktoś z WRO kto ogarnąłby upgrade 3G5035816H (H22) z 0306 (MOI3_EU_VWMQB_P30600P). Wrzuciłem na penka gotowca MOI3_EU_VWMQB_P33000P_3G8919360CG_TPI2074981 jednak mam błąd 
Get release meta info: Release conflict
Installed release is not supported
MOI3_EU_VWMQB_P30600P

 

Ja tam się nie znam, ale próbujesz zrobić upgrade sprzętu 3G5035816H softem na sprzęt 3G8919360CG co jak rozumiem, nie ma prawa zadziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przeszło gładko z MOI3_EU_VWMQB_P32400P na MIB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2026 o 15:24, twinsen napisał:

Orientujecie się może czy da się wyłączyć ostrzeżenie o uzupełnieniu płynu do spryskiwacza?

Oraz, MQB jest już tyle lat na rynku - czy nadal koderzy nie ogarnęli wyłączania ostrzeżenia o pracującym silniku przy otwartych drzwiach kierowcy?

Mówię oczywiście o autach od MY2020 kiedy to Unia Europejska nakazała by takie coś było obligatoryjne i zwykłe kodowanie tego NIE ZMIENIA?

Czy jest JAKIKOLWIEK sposób żeby ŚCISZYĆ ten przenikliwy dźwięk ostrzeżeń generowany głośniczkiem za AID?

wyłączyłem nie samo ostrzeżenie ale vcds'em odłączyłem czujnik poziomu płynu w zbiorniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie trochę z innej beczki, chciałem podpytać czym różnią się między sobą interfejsy OBDeleven gen 1, gen 2 i gen 3. Myślę o zakupie i nie wiem który będzie najbardziej uniwersalny do starszych i najnowszych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności