Jump to content

Ysebulba

 • Content count

  180
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

2 Followers

Informacje osobiste

 • Imię
  Andrzej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Tarnowskie Góry

Samochód

 • Generacja
  B8
 • Silnik
  B8 2.0 TDI 150KM
 • Rok produkcji
  2015

Recent Profile Visitors

637 profile views
 1. Oto Twoja kostka 8K0973754 Jak chcesz to mam takie, zaproponuj coś rozsądnego na prv to Ci wyśle .
 2. To jest nr tej lampy ( lewa )
 3. Gdzieś czytałem że od 2017 zlikwidowali ten przycisk . Ale wszystkie świeżutkie schematy jakie mam, to te które dostałem od Ciebie 😜 . A jak zapewne wiesz schematu alarmu tam nie było 🤔. Sprawdź VCDS em czy w 09 masz możliwość uaktywnić Bajt 11 Bit 7 . ( to ten przycisk ) 😜
 4. Moje auto pochodzi z rynku niemieckiego, gdzie chyba już nikt nie zamawia alarmów. I ja tez takiego nie miałem . Szczerze ? Nie bardzo mi na tym zależało, ale robiłem oświetlenie ambiente i do lampki centralnej z przodu potrzebny był sygnał LIN, którego nie było . Wcześniej robiliśmy ten sam temat u Seby, ale on ma krajówkę i tam był alarm ( a tym samym lin który jest brany z tego samego miejsca ). Już wtedy zakiełkował mi w głowie ten pomysł, ale decyzję o jego wdrożeniu ostatecznie podjąłem jak kupiłem lampkę i okazało się że w gratisie dostałem czujniki monitorowania wnętrza . ( do kupienia za ok 30 zł ) I tak postanowiłem że skoro muszę i tak ciągnąć lin z bordnetza i mam już czujniki to podejmę próbę dołożenia fabrycznego alarmu . Przejrzałem schematy i wydało mi się to proste. Dokupiłem syrenkę za 20 zł przycisk za kolejne 20 zł. Wiązki dorobiłem sam . potrzebujemy tych elementów : Wiec tak : elementy mocujemy wg poniższej ryciny. Syrenkę podpinamy pin 1 ( lin ) do pinu 31 wtyczki B w bornetzu pin 2 masa pin 3 skrzynka bezpieczników w komorze silnika ( bezpiecznik SB 20 - 10A) Czujnik dozorowania wnętrza : pin 1 wolny pin 2 masa pin 3 ( LIN ) do pin 15 wtyczki A w bordnetzu pin 4 ( plus ) do bezpiecznika SC8 ( w kabinie za małym schowkiem ) Teraz przycisk Pin 1 do pin 51 wtyczki A w bordnetzu Pin 2 do pin 32 wtyczki C w bordnetzu Pin 3 do pin 12 wtyczki C w bordnetzu Pin 4 do pin 67 wtyczki C w bordnetzu Podłączone mamy już wszystko teraz musimy wyciąć otwór na przycisk. Demontujemy boczek . i w zaznaczony miejscu wycinamy otwór Montujemy całość na miejsce i ..... kodujemy sterownik 09 i tu polecam usługi naszego niezastąpionego kolegi @Eldar WIELKIE DZIĘKI 🏆🥇🥃 Wszystko śmiga jak w instrukcji obsługi Koszt żaden , a radość bezcenna 😜 .
 5. Ysebulba

  Oświetlenie anbilight w passat B8 GTE

  Wszystkie GTE mają Ambient w kolorze niebieskim ( tak jak wiele innych akcentów związanych z napędem hybrydowym ) jednak nie są to diody RGB i nie ma możliwości zmiany ich koloru poprzez kodowanie .
 6. Mnie tez nie działa 😭
 7. Ysebulba

  Dołożenie pakietu Ambiente

  Masa jest wspólna , nie ma znaczenia skąd ją weźmiesz .
 8. Ysebulba

  Kamera cofania

  Galux , widzisz tu gdzieś temat „ światła w Crafterze „ ???
 9. Ysebulba

  Kamera cofania

  3G0827469 też się nada . Tak z literką A jest do Top view 360
 10. Ysebulba

  Kamera cofania

  Do Gdańska masz dalej, może i do mnie byś wpadł przy okazji ?
 11. Ysebulba

  Kamera cofania

  @Eldar robi kalibrację .
 12. Ysebulba

  Wymiana foteli w B8

  Przerabiałem to u @kgrzes75 dniówka roboty .
 13. Ysebulba

  Wymiana foteli w B8

  Enri on nie ma żadnej wtyczki . Fotele maja zdemontowane lub obcięte wtyczki, a podłodze nie ma nic poza poduszkami i zapiskami pasów (w prawym jeszcze będzie kostka od maty zajętości fotela ) bo to trendline . Musi wszystko ciągnąć od nowa od BCMa
 14. Ysebulba

  Wymiana foteli w B8

  Musisz jeszcze podciągnąć zasilanie i przewody do czujników temperatury w fotelach od Bcma i zasilanie z bezpiecznika do Bcma, a potem to zakodować . Odezwij się na prv to wyśle Ci schemat.
 15. Ysebulba

  Kamera cofania

  Obawiam się ze jeszcze będzie inny soft ?
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy