Skocz do zawartości
zima18

Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Czy laik majac odpowiednio duzo czasu i cierpliwosci jest w stanie sam wymienic zewnetrzny prawy przegub pod blokiem na podnosniku (wentualnei jakies stojaki) czy to za gruba robota i mozna cos skopac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Czy laik majac odpowiednio duzo czasu i cierpliwosci jest w stanie sam wymienic zewnetrzny prawy przegub pod blokiem na podnosniku (wentualnei jakies stojaki) czy to za gruba robota i mozna cos skopac?

 

Zrobisz sam i nic nie skopiesz. Chyba że źle osłonę zamontujesz to za miesiąc będziesz robił to samo;)

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobisz sam i nic nie skopiesz. Chyba że źle osłonę zamontujesz to za miesiąc będziesz robił to samo

 

Przeczytalem caly ten watek i pisza tutaj, ze wytarczy podniesc auto, zdjac kolo, jedna srube od przegubu odkrecic, kola na maksa w lewo i powinno sie wyjac.

Az mi sie wierzyc, nie chce, ze to takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie przegubu przy ruszaniu, gdy auto zaczyna się toczyć przez chwilę występują wibracje... czy to normalne przez jakiś czas po wymianie czy coś udało mi się sknocić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie przegubu przy ruszaniu, gdy auto zaczyna się toczyć przez chwilę występują wibracje... czy to normalne przez jakiś czas po wymianie czy coś udało mi się sknocić?
sprawdź czujnik ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

A gdybym podniosl auto, dal smaru w ten przegub (dzis w ogole przegub nie tykal, dopiero co sie zaczal psuc) a na harmonijke przerwana zalozyl jakas oslone to da sie tak 1000km pojezdzic (jedna trasa do Polski). W de za wymiane (robocizne) przegubu wolaja 150 EUR i tyle samo za przegub oryginalny :-/

Czyli 300 EUR vs 150zl (100zl przegub rouville + 50zl wymiana)

Prawie 10x taka cena w DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topek ja przed wczasami zauważyłem pękniętą osłonę - zrobiłem ok 1500 km i dalej jeżdżę. osłonę owinąłem folią spożywczą z rolki i zabezpieczyłem drutem.Trzyma!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
topek ja przed wczasami zauważyłem pękniętą osłonę - zrobiłem ok 1500 km i dalej jeżdżę. osłonę owinąłem folią spożywczą z rolki i zabezpieczyłem drutem.Trzyma!!!

 

TY to jestes magik :)))))))))))))

LOL

Ale chyba zrobie podobnie.

Tylko zamiast drutu dam plastikowe jednorazowe opaski :)

(takie jak wiezniom w iraku us army zakladala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W de za wymiane (robocizne) przegubu wolaja 150 EUR i tyle samo za przegub oryginalny

Czyli 300 EUR vs 150zl (100zl przegub rouville + 50zl wymiana)

Prawie 10x taka cena w DE

 

tydzien temu przyjechalem z Pl ,na drugi dzien pojechalem na tüv i co ?peknieta oslona przegubu ,kase niestety trzeba wydac .Pomysl kolego o swoim bezpieczenstwu,tymbardziej ,ze dluzsza trasa sie szykuje a przegub juz halasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tydzien temu przyjechalem z Pl ,na drugi dzien pojechalem na tüv i co ?peknieta oslona przegubu ,kase niestety trzeba wydac .Pomysl kolego o swoim bezpieczenstwu,tymbardziej ,ze dluzsza trasa sie szykuje a przegub juz halasuje.

Ale jezdzielem wczoraj i przedwczoraj i juz go nie bylo slychac.

Wiec zabezpiecze zeby syf sie nie dostawal.

 

Co mi grozi w najgorszym wypadku ?

Nie bedzie zadnych objawow i raptem bum?

 

 

Zobacze, moze wymienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał lunat

Po wymianie przegubu przy ruszaniu, gdy auto zaczyna się toczyć przez chwilę występują wibracje... czy to normalne przez jakiś czas po wymianie czy coś udało mi się sknocić?

 

sprawdź czujnik ABS

 

Jak mam go sprawdzić? Raczej w ogóle go nie ruszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i mam pytanko. Czy warto kupić przegub ruville, znalazlem taki na allegro http://allegro.pl/przegub-zewn-a4-a6-passat-b5-1-6-1-8-1-9-tdi-i1237114786.html Doradźcie mi cos.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17287&highlight=przeguby+ceny

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

 

Jak mam go sprawdzić? Raczej w ogóle go nie ruszałem...
sprawdź czy dobrze siedzi w gnieździe i czy nie ma błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał lunat

Jak mam go sprawdzić? Raczej w ogóle go nie ruszałem...

 

sprawdź czy dobrze siedzi w gnieździe i czy nie ma błędów

 

Dobrze siedzi w gnieździe (nawet nie drgnie) błędów też nie ma...

Może coś ze zbieżnością? Odkręcałem drążek kierowniczy.

Teraz zauważyłem że na 3 biegu przy około 2 tys. obrotów też mi telepie autem :-/

Mogło się coś podziać przy wkręcaniu starej śruby w przegub celem zdjęcia go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze siedzi w gnieździe (nawet nie drgnie) błędów też nie ma...

Może coś ze zbieżnością? Odkręcałem drążek kierowniczy.

Teraz zauważyłem że na 3 biegu przy około 2 tys. obrotów też mi telepie autem :-/

Mogło się coś podziać przy wkręcaniu starej śruby w przegub celem zdjęcia go?

Odkręcałem drążek kierowniczy.
tu zbieżność koniecznie ustawić
na 3 biegu przy około 2 tys. obrotów też mi telepie autem
tu sprawdź poduch pod skrzynią i silnikiem potem plecionkę w układzie wylotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oslona powinna pasowac , a sruby sa dwa rodzaje ja w swoim mam ta grubsza, a co do oslon przegubow za 30zl to w ciagu pol roku wymienilem 2 razy az wkoncu kupilem orginal w serwisie i mam spokoj bo sam wiesz ze nie latwo jest wymienic ta oslone ze wzgledu na przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oslona powinna pasowac , a sruby sa dwa rodzaje ja w swoim mam ta grubsza, a co do oslon przegubow za 30zl to w ciagu pol roku wymienilem 2 razy az wkoncu kupilem orginal w serwisie i mam spokoj bo sam wiesz ze nie latwo jest wymienic ta oslone ze wzgledu na przegub

No dobrze a co z Rouvillem?

Nie kosztuje 30zl tylko 4x tyle.

Ale nadal kosztuje 1/3 tego co spidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze a co z Rouvillem?

Nie kosztuje 30zl tylko 4x tyle.

Ale nadal kosztuje 1/3 tego co spidan

 

topek, zauważ, że 30 zł to cena osłony przegubu a Ty masz na mysli przegub:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał lunat

na 3 biegu przy około 2 tys. obrotów też mi telepie autem

 

tu sprawdź poduch pod skrzynią i silnikiem potem plecionkę w układzie wylotowym

 

Plecionka jest ok, dzisiaj jadę sprawdzić poduchy.

A czy jest możliwość, że uszkodziło się coś z przeniesienia napędu (półoś, sprzęgło, skrzynia, dwumas, przegub wewnętrzny) przy ostrym wkręcaniu śruby w przegub? Auto stało na biegu. Chciałbym wykluczyć lub przygotować się na większe wydatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plecionka jest ok, dzisiaj jadę sprawdzić poduchy.

A czy jest możliwość, że uszkodziło się coś z przeniesienia napędu (półoś, sprzęgło, skrzynia, dwumas, przegub wewnętrzny) przy ostrym wkręcaniu śruby w przegub? Auto stało na biegu. Chciałbym wykluczyć lub przygotować się na większe wydatki...

sprawdź przeguby wew i półosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności