Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Spryski są i podłączone węże z płynem też ale cos na elektryce musi byc :/

spróbuj podłączyć pompkę na krotko wtedy będziesz wiedzieć gdzie szukać problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam odpowiadam sam na zadane wcześniej pytanie a także potrzebującym w sprawie wymiany pompki spryskiwacza reflektorów w Passat b5 1,8 -1999rok.

Nie ma potrzeby demontażu zderzaka ponieważ po ściągnięciu kierunkowskazu mamy dostęp do pompki ,jest trochę utrudniony ale po paru kombinacjach bez odkręcania innych podzespołów pompka wyszła jak zamontuję to napiszę jak poszło pozdrawiam wszystkich i dziękuję z wcześniejsze odpowiedzi.

 

Tak jak mówisz kolego, pompka od sprysków lamp jest mocowana za lampą, pompa do sprysków szyby na dole. Nie pomylcie mocowania z czujnikiem poziomu płynu bo będziecie mieć mexyk ;) Ja u siebie ostatnio wymieniałem uszkodzony sprysk lamp i od przeciążenia padła pompka, demontaż i montaż nowej zajeło 15 minut :)

 

W razie co służe pomocą w ZST :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pompka pracuje i daje ciśneinie i spryski się wysuwają a płyn nie leci to musisz miec drugą osobę zeby ci wcisnęłą spryskiwacze a ty musisz kiedy się wysuną przytrzymać spryski a druga osoba musi pompowac pare razy w samochodzie dzwignią do spryskiwaczy. mi to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

U mnie spryski lamp przestały działać, na zwykłej pompce słychać obciążenie podczas zalaczania pompki spryskow, przekaźnik pyka, po paru próbach pompka spryskow jest ciepła, na krótko brak reakcji. Efekt jakby się zatarla, jak się ja wyjmuje?, czy jest rozbieralna?, czy pasuje od fl?

Może jakiejś propozycje żeby ją uzdrowić?

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem sobie sam :P

 

Żeby wyciągnac pompke sprysków odkręciłem lampę i kierunkowskaz oraz osłonę zbiornika płynu wspomagania.

Weżyk który idzie do spryskiwacza ma zabezpieczenie, które wyjmuje się w górę następnie podważamy wezyk i schodzi. Odłączamy zasilanie, pompka jest na wcisk więc wystarczy delikatnie wyciagać do góry.

 

Na zdjęciu numer mojej pompki, była tak skorodowana, że rozerwała się jej obudowa.

 

Po rozebraniu widać czesci składowe: obudowa, silniczek, uszczelka, podkładka, wirnik

 

Silnik nie obracał się więc wydmuchałem jego wirnik następnie "zapsikałem" preparatem odrdzewiającym i znowyu wydmuchałem, podczas składania uszczelkę oraz rozerwaną cześć obudowy posmarowałem silikonem

 

Jednak najważniejsze że spryski "ożyły" na jak długo się okaże puki co działają i jestem z tego faktu zadowowlony :D

DSC_0077.jpg

DSC_0080.jpg

DSC_0082.jpg

DSC_0084.jpg

DSC_0085.jpg

DSC_0089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata b5 kombi, passat ma spryskiwacze (podejrzewam, że oryginalne)- nie działające

pytania

- czy nie mając czujnika deszczu jest możliwość, że będą działać?

- czy mając przekaźnik 377- zakupiłem nowy, wszyscy bardzo się dziwili co za dziwadło miałem wcześniej wsadzone, a był to przekaźnik (chyba) 192 taki jasno- brązowy.

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego przy 377 napewno nie beda ci dzialac spryski poniewaz on tylko obsluguje normalna prace wycieraczek. 192 odpowiada za wycieraczki, spryskiwacze reflektorow i dodatkowo czujnik deszczu na przedniej szybie a 603 odpowiada za prace wycieraczek i spryskiwaczy reflektorow. A jezeli ci przestaly dzialac to sprawdz czy czasem pompka od spryskiwaczy nie umarla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem walnięty przekaźnik- wycieraczki przestawały nagle pracować- jak podałem numer przekaźnika jaki miałem to na forum doradzili mi że mam zły i muszę mieć 377, więc taki zakupiłem.

 

nie mam czujnika deszczu z tego co wiem (gdzie on powinien być? w okolicach lusterka wstecznego?) a zamontowany miałem chyba czujnik 192 (jasno- brązowy) mam go gdzieś jeszcze więc sprawdzę, ale on był uszkodzony- wycieraczki się zatrzymywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu powinien być przy lusterku, ale z tego co wiem przed liftem tego nie montowali

 

sprawdź pompkę od sprysków czy się nie zatarła bo to jest najczęstszą usterką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując samochód (9 miesięcy temu) nawet nie wiedziałem że mam te spryskiwacze, myślałem że to zaślepki zderzaka.

spryski się nie uruchamiały.

 

wymieniłem przekaźnik (z powodu źle działających wycieraczek) na 377.

jak mam sprawdzać pompkę jak kolega wyżej pisze, że na tym przekaźniku co mam teraz spryskiwacze się nie uruchomią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyjąć pompkę i podłączyć ją na krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to rozumiem, chodzilo mi o to, że bez odpowiedniego przekaźnika to nie ma szans ruszyć?

 

 

jak spryskuje szybę to płyn leci mi po zderzaku przednim spod obu reflektorów, więc chyba płyn pompuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli przekaźnik jest nie odpowiedni to raczej działać nie będzie

 

zdejm zderzak i zobacz co się dzieje, możliwe że wąż którym leci płyn do sprysków jest gdzieś przygnieciony, lub wystąpiła jakaś podobna usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być problem wysuwających się spryskiwaczy ale nie leci płyn ?? Odepnę pompkę od sprysków na szybę nic wyciągnę je ręcznie i puszcze płyn to leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego śrubując zastosować sugestie z postu #363 mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie wczoraj ze szwagrem wyczailem ze moje spryski dzialaja normalnie po dolaniu narazie wody popka pompuje plyn i spryski sie wyuwaja tylko problem lezy po stronie szczelnosci a dokladniej cieknie mi z dysz :/ i wycieknie wszystko :/ co mam zrobic zeby plyn mi nie wyciekal czytalem o zaworku spietrzajacym ale po pierwsze nie ma tego na allegro zeby kupic nie wiem czy to wogole mam :/ ale nie wiem czy to pomoze czy nie trzeba bedzie dysz kupic :/ jakies porady ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór spiętrzający spowoduje, że dysze po wysunięciu się zostaną wysunięte. U mnie tez cieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko ale dlaczego ciekna dysze:/ nie chce dolewac non stop plynu :/ rozumie ze ten zawor odpowiada z wysuniecie sie spryskiwaczy ale mi sie one wysuwaja tylko jak sie schowaja to ciekna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też i nie wiem czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko wiec dalej nic nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności