Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam następujący problem .Kupiłem paska jakiś czas temu spryskiwacze dzialaly bez zarzutu. Ostatnio chciałem wyczyścić lampy i spryskiwacze szyby zadziałały a po chwili usłyszałem tylko 5 sec buczenie a pryskiwacze się nie wysuwają ,proszę was o pomoc bo nie mogę sobie sam poradzic zbiornik był pelen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogę Ci-nie działają... :P

A tak na poważnie-czytałeś chociaż cokolwiek w tym wątku bądź na forum?Bo wszystko jest opisane :nono

 

 

Wystarczy że jest nieszczelny jeden z nich a już nie będzie działać.Sprawdź wężyki,spryski.To ciśnienie wody/płyny wypycha je na zewnątrz-więc musi zrobić się dosyć spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ktoś opisał identyczny objaw ale nie uzyskał odpowiedzi , rozumiem że górną pompka jest od lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak górna jest od lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam w moim pasku 3BG oryginalną instalację spryskiwaczy reflektorów i taki problem jak włączam spryski to się wysuwają i po około 5 sekundach chowają bo tyle pracuje pompka a płyn z nich nie leci. pompka wymieniona, spryski i wężyki szczelne,drożne są bo sprawdzałem kompresorem (wysuwają się i psika z nich płyn). czy to jest normalne że pompka tak krótko pracuje mimo tego że cały czas trzymam cały czas włączone spryski na szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest normalne że pompka tak krótko pracuje mimo tego że cały czas trzymam cały czas włączone spryski na szybę?

To jest normalne, gdyż tym steruje przekaźnik, i nie ważne ile być trzymał manetkę od wycieraczek, to praca pompki ma określony czas.

Płyn w ogóle nie leci ze sprysków, czy tylko delikatnie się sączy ?

Może po prostu pompka jest już wysłużona i daje za małe ciśnienie i spryski nie zdążą zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprysków wcale nie leci płyn tylko się wysuwają,a pompkę mam nówkę sztukę w piątek kupiona a wczoraj zamontowana i dalej nic jak nie psikało tak nie psika na lampy :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy wężyki nie zapchane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyki nie są zapchane jak podpiąłem pompkę do akumulatora na krótko to wszystko działa jak powinno,wygląda to tak jak by przekaźnik na zbyt krótki czas uruchamiał pompkę. W związku z tym mam pytanie czy można jakoś wydłuży czas pracy pompki na tym przekaźniku a może przekaźnik trafiony że się takie brzydkie rzeczy dzieją. :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety jest to bez sensu pomyślane. Impuls jest za krótki i wystarczy że pompka jest po parę % słabsza juz nie zadziała. A jeśli pompke masz nową i działa nadal źle to opcje sa 2

1. Spryski zapowietrzone - ale skoro podlączałeś na krótko i wypychało to opcja raczej mało prawdopodobna

2. Spadek napięcia na kablach. Wymień bezpiecznik na większy (np 30A). Przeczyść styki. A jeśli to nie pomoże to masz powazny problem i IMHO łatwiej bedzie doprowadzic kable na przycisk osobny niż to reanimować

 

Ja też walczyłem ale u mnie wymiana pompki pomogła (a stara była całkiem niezła). Po wymianie pompki tez nie działało (wysuwało ale za mało i nie psikało) i odpowietrzałem spryski. Jak masz tam powietrze to pompka zamiast wysuwać sprysk spręża powietrze a zaraz kończy się impuls i sie cofaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam paska z 2002 r. w wersji trandline z xenonami. widze w zderzaku zaślepki ale nigdy nie wiedziałem jak je włączyć.

 

Teraz przeczytałem ze jak dłużej się przytrzyma spryskiwanie szyb to powinny zadziałać.

 

Pytanie brzmi czy może być tal że są tylko zaślepki w tej wersji bez spryskiwaczy? Czy jest coś uszkodzone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos uszkodzone. Nie montowali samych zaslepek :-)

Mozesz sprawdzic lapiac za zaslepke i recznie wysunac dysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może nakierować co może być uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu litrowy masz zbiornik do sprysków szyby?

 

Zapal auto, włącz światła i trzymaj manetkę od spryskiwania szyb, jak się nic nie będzie działa to trzeba szukać przyczyny w pompce (zatartej) ubytku w instalacji lub zagiętym wężu od sprysków. Spryski wysuwają się pod wpływem ciśnienia jakie wytwarza dodatkowa pompka w zbiorniczku do spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje pytanie bezpośrednio nie dotyczy spryskiwaczy , ale lamp xsenonowych . Mam w zderzaku spryskiwacze ale lampy zwykłe , mam okazję kupić lampy które tam powinny być czyli xsenony , czy z anglika będą się nadawać .

proszę o pomoc , bo muszę pilnie zdecydować o zakupie .

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mieszkasz w Anglii to kupuj jak w Polsce to nie radze bo po pierwsze odcięcie lini światła jest w drugą strone a po drugie to dowodzik szybko poleci za te lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mieszkasz w Anglii to kupuj jak w Polsce to nie radze bo po pierwsze odcięcie lini światła jest w drugą strone a po drugie to dowodzik szybko poleci za te lampki

 

Dziękuję za szybką odpowiedz

myślałem że może da się się jakoś przestawić , bo i tak mam zamiar ją rozbierać do malowania wewnątrz

ale trudno będę dalej polował na jakąś okazję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma na zbiorniczku jaka pojemnosc. Czy do tylnej wycieraczki jest oddzielny zbiorniczek? bo tez mi nie spryskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek w ciągu dnia skradziono mi dysze spryskiwaczy łącznie z zaślepkami...

Czy da rade gdzieś dokupić owa część w przystępnej cenie

Edytowane przez docan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek w ciągu dnia skradziono mi dysze spryskiwaczy łącznie z zaślepkami...

Czy da rade gdzieś dokupić owa część w przystępnej cenie

łukasz tylko ASO lub Getem chyba że używka z allegro ale rzadko są dostępne trzeba pytać i szukać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności