Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

płyn nie ma nic do tego długość węży też i bezpiecznik też nic do tego nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze trzeba wszystko sprawdzic, plyn ci nie psiknie jak nie masz plynu ponad pewien poziom, bezpiecznik w moim i innych przypadku tez powodowal to ze dysza sie wysuwała ale nie psikala... co do bezpiecznika proponuje temat o montowanieu spryskiwaczy w 3bg tam juz to opisywali inni

 

---------- Dodano o 20:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:17 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/28823-spryskiwacze-ksenonow-problem/page2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i czy masz plyn na maxa wlany
płyn na maxa. nie wiem kiedy się za to zabiorę bo z czasem ciężko ale jak coś to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum... i laik techniczny... Otoz: wysiadly spryskiwacze swiatel ksenonowych w moim 3bg 1,9 tdi r.2002, kiedy nie mam pojecia, wlasciwie nigdy nie widzialam, zeby pryskaly..., ale tez sie nigdy nie przygladalam. Diagnoza komputerem nie wykazuje bledu, klapki w zderzaku sa, po zdjeciu zderzaka sa jakby podwojne "kly" przy obu swiatlach (jak na zdjeciu). Pytanie do fachowcow (moze znajdzie sie ktos kompetentny, bo wszyscy kolejni "sprawdzacze" wysuwaja rozne teorie, ktore do niczego nie prowadza): Spojrzcie prosze na zdjecia, czy wedlug was moga tam byc spryskiwacze, czy to cos innego, powoli podejrzewam, ze ktos zamienil zwykle swiatla na ksenonowe. Samochod kupilismy w Szwajcarii w takiej formie jakiej jetst. Przechodzil tam przeglad techniczny (robia bbbb. szczegolowy) i nikt nie zakwestionowal swiatel. Sa to na pewno ksenony, bo jest pozycjonowanie, a moze wlaczenie tych spryskiwaczy wymaga szczegolnych czynnosci? Pozdrawiam, Ewa

 

listopad 331.jpg

listopad 332.jpg

Kopie von passat5.jpg

 

NIe bardzo widac te klapki, ale sa, postaram sie poszukac innego zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że autko jest wyposażone w spryski widać je jak na dłoni!

Spryski uruchamiasz (w oryginale) przez długie przytrzymanie manetki od spryskiwaczy przedniej szyby wycieraczek. Być może ktoś przerobił instalację i mogą uruchamiać się poprzez dołożony dodatkowo osobny włącznik.

Sprawdzcie bezpiecznik pompki następnie samą pompkę podłączcie na "krótko", i w końcu sprawdził bym drożność przewodów i samych dysz. Ładny passek. Powodzenia w znalezieniu przyczyny.

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mogę sie dopatrzeć w zderzaku zaślepek sprysków ...zdjęcie niczym z odkurzacza 12V :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klapki w zderzaku sa, po zdjeciu zderzaka sa jakby podwojne "kly" przy obu swiatlach (jak na zdjeciu)

attachment.php?attachmentid=81075&d=1334588492

 

Przemek, serio nie widzisz dysz spryskiwaczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on nie widzi klapek w zderzaku :) ja tam widze Przemek czas na okulary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reflektory masz wlaczone :D ? bo przy zgazonych nie zadziala spryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on nie widzi klapek w zderzaku ja tam widze Przemek czas na okulary
...no nie widzę bo nie mam mikroskopu :P za to mam soczewki nie tylko na aucie

 

---------- Dodano o 20:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:50 ----------

 

Przemek, serio nie widzisz dysz spryskiwaczy???
...to widziałem już z kilometra :)

 

---------- Dodano o 20:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:51 ----------

 

NIe bardzo widac te klapki, ale sa, postaram sie poszukac innego zdjecia.
...szkoda,że tego nie doczytałem wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew!

 

Spryskiwacze probowalismy przy wlaczonych reflektorach. Klapki sie nie otwieraja, wiec moze to ta pompa wysokocisnieniowa? i dlaczego na komp. nie wyskakuje zaden blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pompkę,raczej pompka się zatarła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam na imie Wojtek, jestem z Wroclawia ;)

 

to tak na wstepie...

 

a teraz konkrety - moze bylo juz powiedziane , ale coz...

 

Posiadam passata 3bg combi 2003r. zamontowalem ostatnio xenony hid z allegro, lampy mam oczywiscie soczewkowe. Chciałbym dorobic do tego spryskiwacze - czy da sie jakos sensownie zamontowac np. takie ? http://allegro.pl/spryskiwacze-reflektorow-xenon-model-i-i2276292288.html

 

Nie chce kupowac calego ori zderzaka do b5 fl, moze byc montaz na zderzaku. Teraz pytanie najistoniejsze - jak przymocowac spryski do zderzaka ? jest na to jakis uniwersalny uchwyt ? oraz co oprocz tego zestawu wyzej podanego bede potrzebowal - domyslam sie ze zbiornik wiekszy ? .

 

Odnosnie podlaczenia elektrycznego - ma to chodzic niezaleznie od wycieraczek i z osobnego przycisku, wiec moze zostac reazlizowane przez zwykly przekaznik pradowy tak mi sie wydaje.

 

Moze bylby ktos z okolic Wroclawia chetny aby mi pomoc ? czuje sie tu troche zagubiony bo strasznie tego wszystkiego duzo ( w sensie postow), nachetniej nawiazalbym jakis kontakt z kims na zywo z okolic aby cos podpowiedzial :)

 

Prosze o wyrozumialosc odnosnie postu :)

 

Dziekuje i pozdrawiam - Wojtek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zacznij od zmiany lamp bo to że masz soczewki nie oznacza że możesz włożyć hidy, coraz częściej gliniarze się czepiają do xenonu w lampach bez odpowiedniej homologacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego zacznij od zmiany lamp bo to że masz soczewki nie oznacza że możesz włożyć hidy, coraz częściej gliniarze się czepiają do xenonu w lampach bez odpowiedniej homologacji

 

Nie słuchaj kolegi, zostaw tak jak jest, nie ma sensu wymieniać całych reflektorów. Budowa soczewki xenon i niexenon jest taka sama, różni się tylko cokół pod żarówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchaj kolegi
...koledze chodzi o symbole homologacji ,które są na kloszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...koledze chodzi o symbole homologacji ,które są na kloszu

 

dokładnie Przemek jak zatrzymają go psy to ma murowany zabrany dowodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede wymienial calych lamp.... na glowe nie upadlem

 

a co z odpowiedzia na moje pytania wczesniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bede wymienial calych lamp.... na glowe nie upadlem

 

chyba upadłeś skoro wkładasz xenon do lamp do tego nieprzystosowanych, raz zabulisz mandacik zmienisz zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z odpowiedzia na moje pytania wczesniejsze ?

 

Pompka którą pokazałeś jest oryginalna, vagowa. Taką można kupic za 35PLN ( ostatnio kupilem nową w tej cenie).

 

Brakuje jeszcze szybkozłączek. Ogólnie kierunek jest ok, mozesz to kupić lub poszukac osobno spryskiwaczy a pomppke kupic na tej aukcji za 35PLN.

 

Jak bedziesz podłączał, pamietaj by zasilanie wziać z mocnego obwodu - np z akumulatora a sterowanie zrób przez przekaźnik

 

---------- Dodano o 19:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:30 ----------

 

i dobre xenony swiecą tak:

2_247864049_allD2S_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności