Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam xenony w moim pask, ale niestety z prawego spryskiwacza nie leci płyn. Spryskiwacz się otwiera i zamyka. Z początku coś tam jeszcze "psikał" ale stopniowo ciśnienie spadało aż do zera. Czy może ktoś pomóc w zlokalizowaniu usterki? podejrzewam pompkę ale nie wiem gdzie ona jest i jak to sprawdzić.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

Mam xenony w moim pask, ale niestety z prawego spryskiwacza nie leci płyn. Spryskiwacz się otwiera i zamyka. Z początku coś tam jeszcze "psikał" ale stopniowo ciśnienie spadało aż do zera. Czy może ktoś pomóc w zlokalizowaniu usterki? podejrzewam pompkę ale nie wiem gdzie ona jest i jak to sprawdzić.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

o ile się nie mylę to pompka jedna jak i druga (reflektory i szyby) są w zbiorniczku płynu. a sprawdzałeś wężyki dochodzące do spryskiwacza? może gdzieś strzelił ze starości ;) też sama dysza może być jakimś syfem zatkana wiec można ją przeczyści, na 99% da się ją odczepić z tłoka :D tylko nie wiem z jakim skutkiem :D mam namyśli nie połamać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak by przewód był strzelony to chyba by się spryskiwacz nie otwierał? doczytałem że one się pod wpływem ciśnienia płynu otwierają. Pompka jest jedna na odba spryskiwacze reflektorów ? czy każdy ma osobną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale jak by przewód był strzelony to chyba by się spryskiwacz nie otwierał? doczytałem że one się pod wpływem ciśnienia płynu otwierają. Pompka jest jedna na odba spryskiwacze reflektorów ? czy każdy ma osobną ?
to prawda otwierają się pod ciśnieniem. a pompka jest jedna do dwóch spryskiwaczy reflektorów i jedna do szyb. wiec może masz dysze zatkane, zawsze pełno syfu w płynie jest wiec ... wystarczy przeczyścić i będzie śmigało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety dysze spryskiwacza są drożne. Pytanie czy ktoś rozbierał ten mechanizm spryskiwacza, bo na moje oko skoro się wysuwa to ciśnienie jest, prawdopodosnie nie działa coś co zwalnia ciśnienie - jakiś tłok albo cuś się przytarło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety dysze spryskiwacza są drożne. Pytanie czy ktoś rozbierał ten mechanizm spryskiwacza, bo na moje oko skoro się wysuwa to ciśnienie jest, prawdopodosnie nie działa coś co zwalnia ciśnienie - jakiś tłok albo cuś się przytarło ?

Skoro się wysówa to płyn nie dociera do dyszy.Pompka jest jedna-na szyby i na reflektory.Po dłuższym czasie przytrzymania manetki słychać przekaźnik który "puszcza" płyn/wodę na reflektory.Skoro niema nic to napewno jest przytkane coś w samym sprysku.Zdemontuj go i rozbierz na drobne.Uwaga!!Podczas rozmontowywania głównego tłoka nie połam plastiku-jest twardy i łatwo o to.Posprawdzaj oringi w środku,ewentualnie wymień.Pożądnie przeczyść i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, kupiłem dziś pompke do spryskiwaczy reflektorów i chciałem ją zamontować w zbiorniczku i wpadła mi ta uszczelka do środka zbiorniczka i nie da się już jej wyjąc, napewno w ASO dostane taką tylko jaka dokładnie to ma byc numer albo coś innego. może lepiej wziąść do aso te pompkę i pokazać im???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, kupiłem dziś pompke do spryskiwaczy reflektorów i chciałem ją zamontować w zbiorniczku i wpadła mi ta uszczelka do środka zbiorniczka i nie da się już jej wyjąc, napewno w ASO dostane taką tylko jaka dokładnie to ma byc numer albo coś innego. może lepiej wziąść do aso te pompkę i pokazać im???

 

431955465A powodzenia ale postaraj się ją wyjąć a najlepiej zdemontować zbiornik to chwilka roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już mam znalazłem w ertce, kurde jak go zdemontować błotnik trzeba zdjąc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko koło i nadkole parte minut roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha w taki sposób bo ja już sie do tego miałem zamiar dobrać ale oblukałem to i doszłem do wniosku że trzeba błotnik zdją. EEE to tyle to da rade, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie gdzie montuje sie spryski do belki czy do zderzaka.Bo niewiem co robic kupic nowy zderzak,czy da rade na stary zamontowac

Edytowane przez kristof72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zderzaka po za tym czytaj bo wszystko jest tu na forum opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeden sprysk (kompletny) do b5 przed liftem na allegro kosztuje ~150zł. Za ta cenę mozna mieć już komplet do skody...czy orientuje się ktoś lub już montował od jakiej skody można założyć? Ja mam dwa spryskiwacze od superb..będzie troche rzeźbienia ale mam nadzieję, że się uda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Panowie gdzie montuje sie spryski do belki czy do zderzaka.Bo niewiem co robic kupic nowy zderzak,czy da rade na stary zamontowac
do zderzaka po za tym czytaj bo wszystko jest tu na forum opisane

Do zderzaka chyba B5 3B... W 3BG spryski są montowane do wzmocnienia czołowego.

W tym temacie na foto widać, jak jest montowany spryskiwacz: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70746[url=http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70746&highlight=projekt+trixenon][/url]

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja Krawcol nie popatrzyłem jakie auto ma kristof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi spryskiwacz lampy w pssacie jak go rozebrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały sprysk jest przykręcany-zdemontuj wężyk (jest na plastikowej spince) i odkreć go.Chcąc go rozmontować lepiej go podgrzej-da się to zrobić,ale lubi pękać...W środku są oringi które będziesz musiał wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności