Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie jak kolega pisze , do tego potrzebny będzie Ci przekaźnik o nr 4B0 955 531 E , na obudowie nr 603

Może być 603, ale może też być 389 (4B0 955 531 C) - czasami są tańsze i bardziej dostępne na portalach aukcyjnych. Jeżeli ktoś ma szybę z czujnikiem deszczu -wtedy przekaźnik nr 192 (1J0 955 531).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kompletuje zestaw do spryskiwaczy reflektorów do mojego paska, dodatkowy zbiornik już mam wraz z pompka, spryskiwacze są już w drodze do mnie, będą montowane na zderzaku od skody octavi I, chcę je podłączyć na osobny przycisk w kabinie,chcę by działało to tylko i wyłącznie przy włączonych światłach.

skąd mogę wziąć + pojawiający się po włączeniu świateł?

muszę podłączyć to przez przekaźnik?? jeżeli tak to jak to podłączyć

może ktoś mi narysuje jakiś schemacik

 

chyba od octavi II bo I ma spryski montowanena zderzaku

 

od octavi I montowane na zderzaku, zdecydowałem się na takie gdyż w hiszpanii parkuje się zderzak w zderzak wiec nie chcę ryzykować częstej wymiany sprysków

 

o matko ale spier... wygląd auta kolego chyba nie wiesz jak wyglądają spryski bo to włąśnie ted od Octavi I będziesz częściej wymieniał

 

 

tak zdecydowałem,moje auto wiec moja sprawa co z nim robię prawda ?? pytanie jest o elektrykę a nie o wygląd itd

 

 

Zwracam honor Ziewal juz zamowione spryski od octavii....... za tydzien prawdopodobnie montaz...... dzieki za wybicie mi tych tragicznych spryskow z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwracam honor Ziewal juz zamowione spryski od octavii....... za tydzien prawdopodobnie montaz...... dzieki za wybicie mi tych tragicznych spryskow z glowy

 

no masz szczęście :mlotkiem teraz będziesz miał prawie jak oryginał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no masz szczęście teraz będziesz miał prawie jak oryginał

 

widzialem w temacie o twoim aucie jak masz zalozone.......... jak poradziles sobie zdziurami w zderzaku, jak to wymierzales zeby pasowalo idealnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzialem w temacie o twoim aucie jak masz zalozone.......... jak poradziles sobie zdziurami w zderzaku, jak to wymierzales zeby pasowalo idealnie??

 

od wewnątrz zderzaka masz delikatny obrys jak je wyciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od wewnątrz zderzaka masz delikatny obrys jak je wyciąć
moze pamietasz mniejwiecej jakiej dlugosci blachy do montarzu dawales ?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze pamietasz mniejwiecej jakiej dlugosci blachy do montarzu dawales ?/

 

nie pamiętam ale zaopatrz się w 10-15 cm to na pewno wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam ale zaopatrz się w 10-15 cm to na pewno wystarczy
wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pomoże mi ktoś zlokalizować Punkt A51 i punkt A52 z instrukcji montażu spryskiwaczy, bo ciężko mi je znaleźć. Najlepiej zdjęcia:) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Pomoże mi ktoś zlokalizować Punkt A51 i punkt A52 z instrukcji montażu spryskiwaczy, bo ciężko mi je znaleźć. Najlepiej zdjęcia:) Dzięki

 

A52 to nic innego jak jeden z zacisków nr 30 (+) przy bezpiecznikach i przekaźnikach pod kierownicą. A punkt 51 - ja podłączyłem pod żółty przewód który dochodzi do regulacji zasięgu świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a kojaży ktoś jaka powinna być śerdnica przewodu/węża jakim powinno sie połączyć spryskiwacze i pompkę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a kojaży ktoś jaka powinna być śerdnica przewodu/węża jakim powinno sie połączyć spryskiwacze i pompkę????

 

ETKA podaje oznaczenie S10x3 (nr kat 1J0 955 964 F).

Średnica zewn. może mieć 10 mm a wewn ok. 7 mm.

a tak wygląda:

http://www.ecstuning.com/Search/1J0955964F/ES310841/

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ETKA podaje oznaczenie S10x3 (nr kat 1J0 955 964 F).

Średnica zewn. może mieć 10 mm a wewn ok. 7 mm.

 

z tym, że w oryginale są do tego węża i sprysków specjalne szybkozłączki, nie wiem czy bez tych złączek będzie bez problemu można założyć wąż na końcówki sprysków i pompki wykorzystując metalowe opaski zaciskowe ale wydaje mi się, że powinno dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym, że w oryginale są do tego węża i sprysków specjalne szybkozłączki, nie wiem czy bez tych złączek będzie bez problemu można założyć wąż na końcówki sprysków i pompki wykorzystując metalowe opaski zaciskowe ale wydaje mi się, że powinno dać radę

 

Da radę,jedną już musiałem zakładać bo zgubiłem...Tak wię można,a te złączki to w sumie dobry patent bo można szybko poskładać i dużo 'porozbierać' na części pierwsze.Poprostu resztę się wygodniej wy/montuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za srednice węża a wiecie jak to jest z długościa przewodu/węża czy pomiędzy spryskiwaczem lewym a prawym między trójnikiem musi być taka sama odległość???? Logicznie patrząc to do lewego pasowałoby dać krótszy niz do prawgo. Jak to jest???? wie ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za srednice węża a wiecie jak to jest z długościa przewodu/węża czy pomiędzy spryskiwaczem lewym a prawym między trójnikiem musi być taka sama odległość???? Logicznie patrząc to do lewego pasowałoby dać krótszy niz do prawgo. Jak to jest???? wie ktoś

 

długość węża nie ma znaczenia w oryginale prawy jest dłuższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za srednice węża a wiecie jak to jest z długościa przewodu/węża czy pomiędzy spryskiwaczem lewym a prawym między trójnikiem musi być taka sama odległość???? Logicznie patrząc to do lewego pasowałoby dać krótszy niz do prawgo. Jak to jest???? wie ktoś

 

Zmierz sobie poprostu mniej-więcej długość od zbiorniczka do spryskiwacza,tego po stronie pasażera i już będziesz wiedział ile masz mieć ;) weź oczywiście pod uwagę że zawsze kupuje się nieco więcej-żeby tego za mocno nie naciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem pomoerzyłem i wziałem ok 5 m węża tylko pozostaje kwestja przy montażu czy do prawego może iśc dłuższy powiedzmy ok 1-1.2m robimy trójnik w okolicy lewego sprysku i np do lewego idzie ok 15-25 cm czy to nie bedzie miało wpyłwy na działanie sprysków, ze jeden bedzie sie wysuwał szybciej a drugi wolniej głownie o to mi sie rozchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,wszystko będzie działało :ok

 

 

 

Zerknij na opis Mr.X tego co pisał powyżej.Bardzo dokładny opis-co prawda do 3BG ale możesz popatrzeć co i jak

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do prawego może iśc dłuższy powiedzmy ok 1-1.2m robimy trójnik w okolicy lewego sprysku i np do lewego idzie ok 15-25 cm czy to nie bedzie miało wpyłwy na działanie sprysków, ze jeden bedzie sie wysuwał szybciej a drugi wolniej głownie o to mi sie rozchodzi

 

Nie,wszystko będzie działało

 

dokładnie pompka spryskiwaczy lamp jest powyżej węży do samych spryskiwaczy reflektorów i zawsze w nich jest płyn spryskiwaczy (no chyba że stan płynu w zbiorniczku jest poniżej pompki) więc płyn nie mając gdzie się cofać jest na wejściu do każdego ze spryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności