Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zabrałem się za spryskiwacze reflektorów.Podłączyłem pompke na krótko pod aku,zadziałała.Następnie wyciągnałęm ją i włozyłem z powrotem na swoje miejsce i spryskiwacze działają:). A już chciałem kupować nową:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakub77

Witam też mam spryskiwacze reflektorów ale u mnie były oryginalnie zamontowane więc jakby komuś trzeba byłoby jakichś zdjęc podesłać to nie ma problemu. Ale nie o tym chciałem pisać mam problem z kontrolką poziomu płynu do sprysiwaczy ciągle się świeci. Czujnik wyciągałem i nie jest zakamieniony i ma przejście wiec podejżewam że coś z kablami jest. Może ma ktoś jakiś schemat tygo podłączenia i może podesłać albo zna się na tym i wie gdzie szukać kabli od tego czujnika bo podejżewam że właśnie tam tkwi problem ale nie wiem gdzie go szukać jak sprawdzać (czujnik sprawdzał mi znajomy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoś szukał sprysków lamp do b5fl to TUTAJ jest oferta na alledrogo ;)

 

A ja mam pytanie zeby wstawic zderzak ze spryskiwaczami do paska bez spryskiwaczy to trzeba dokupic do tego zderzaka ze spryskami tylko takie 2 Spryskiwacze jak w linku wyrzej ?? czy cos jeszcze trzeba ?? Mamm paska z 1 zbiornikiem i 1 pompka bo wiecej na nim nie widzialem pompek czy trzeba montowac jeszcze jakas pompke ?? i czy to sie czesto psuja te spryski ?? czy jest sens montowac ??

Ps. Tak czy sieak szukam zderzaka bo mam polamany

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć : zderzak + dwa spryskiwacze + zbiornik z miejscem na dwie pompki + pompka od sprysków reflektorów + wężyki + przekaźnik. A te spryskiwacze z aukcji są do passata przed liftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie zeby wstawic zderzak ze spryskiwaczami do paska bez spryskiwaczy to trzeba dokupic do tego zderzaka ze spryskami tylko takie 2 Spryskiwacze jak w linku wyrzej ?? czy cos jeszcze trzeba ?? Mamm paska z 1 zbiornikiem i 1 pompka bo wiecej na nim nie widzialem pompek czy trzeba montowac jeszcze jakas pompke ?? i czy to sie czesto psuja te spryski ?? czy jest sens montowac ??

Ps. Tak czy sieak szukam zderzaka bo mam polamany

Pozdrawiam

 

zobacz w moim podpisie jest link do montażu spryskiwaczy lamp

tam masz wykaz wszystkich części potrzebnych do ich montażu

 

a na TEJ aukcji można kupić zbiorniczek spryskiwaczy pod xenon ;)

Edytowane przez Mr. X
dodany link do aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie??Kupic takie cos czy lepiej z serwisu??

 

Moze ktos z Was ma taka??

 

 

http://www.moto.allegro.pl/item499076252_pompka_spryskiwaczy_audi_bmw_skoda_vw_3b7955681.html

Edytowane przez BartekN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką i sprawuję się bardzo dobrze. Ta z serwisu różni się od tej z allegro tylko ceną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest róznica w pompkach 3B7 955 681 a 3B0 955 681A ? bo z wyglądu sa takie same, a jedyne co je rózni na allegro to cena. Czytałem na forum że pasują do sprysków xenonów obie w/w pompki. Możliwe że jedna daje mniejsze ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaka jest róznica w pompkach 3B7 955 681 a 3B0 955 681A ? bo z wyglądu sa takie same, a jedyne co je rózni na allegro to cena. Czytałem na forum że pasują do sprysków xenonów obie w/w pompki. Możliwe że jedna daje mniejsze ciśnienie?

 

W/g Etki 3B0 955 681A została wycofana ze sprzedaży 01.10.2000 i jako części zastępczej należy użyć właśnie 3B7 955 681- wynika z tego,że pompki te są takie same ,różnią się ceną.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo właśnie u siebie wyjałem spaloną/pęknietą pompkę i był numer 3B0 955 681A z data produkcji 02 , mój passat tez jest z '02. Chyba zę już raz była wymieniana.

Ale spoko w takim razie kupi się tą drugą , tańszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co może być przyczyną nie chowania ię do końca spryskiwaczy reflektorów? Nawet w trasie przy dużej prędkości nie chcą się schować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak jest zbudowane spryskiwacz, ale pewnie jest jakas sprezyna co go dociska do zderzaka , a jak pracuje pompka to pod cisnieniem go wypycha , mże cos z tą niby spreżyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co może być przyczyną nie chowania ię do końca spryskiwaczy reflektorów? Nawet w trasie przy dużej prędkości nie chcą się schować...

 

Proponuje Ci recznie wysunac- delikatnie zebys nic nie polamal- spryskiwacz i postaral sie wepchnac, wcisnac te same dwie dyszki w ten glowny spryskiwacz. One sa wciskane na takie zabki i moze za malo masz je wcisniete.

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to źle napisałem bo pompki się chowają tylko te plastiki od zderzaka otwierają się ale nie do końca zamykają... zostaję jakieś 2mm i tak za każdym razem muszę je delikatnie dotknąć i już wskakują na miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Davidoff

Witam. Mam paska 98rok kombi, ma w zderzakach orginalnie spryskiwacze, ale nie działają...powinny sie odpalać razem ze spryskiwaczami szyb...prawda? Chyba nie ma mozliwości zeby to byla tylko zaśłepka? porostu cos sie zepsuło? nie weim czy wczesniej działały bo dopiero co autko z niemiec przywiozlem? Może mi ktoś pomoc? Na włączonych lampach gdy uruchamiam spryskiwacze, to slychac dzwięk pompki (czyli działa) ale spryskiwacz wogole sie nie wysuwa...;/ sprawdzilem bezpieczniki i sa ok(nie przepalone)

Edytowane przez Davidoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zip

Dobrze - a ja mam pytanie - czy ktoś wie gdzie u kogo założyć (do B5-2004r) spryskiwacze - dodam, że dotąd w ogóle ich nie było w moim aucie

 

kontakt na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum, trochę jednak już je przewertowałem... poszukuje konkretnego schematu lub tylko numeru pojedynczego bezpiecznika ktory bedzie odpowiadał za pompke spryskiwacza reflektorów - passat 2002 (maj)... śmieszna sprawa ponieważ na pokrywie od bezpieczników owszem jest karta z rozpisem numerów i funkcji a pod obrazkiem oznaczonym jako urządzenie do mycia reflektorów (wg instrukcji) jest to pozycja 3 na tablicy bezpieczników wszystko wygląda spoko aż dotąd... pozycja okazuje się pusta - brak bezpiecznika ale co gorsza (PROBLEM) w gnieździe nie ma styków co oznacza że prawdopodobnie nie ten bezpiecznik... Auto świeżo co kupione - właciciel poprzedni twierdzi iż działały ale niestety.... auto z fabrycznymi xenonami i spryskami więc raczej jakas "lipa" nie wchodzi w grę. Zacząłem szukać od bezpieczników i taki myk. W necie niestety żaden ze schematów nie wyszczególnia tego urządzenia - wycieraczki i sprysk szyby działa OK. Jeśli ktoś potrafi coś poradzić w kwestii bezpieczników to proszę o sygnał.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem nowy na forum, trochę jednak już je przewertowałem... poszukuje konkretnego schematu lub tylko numeru pojedynczego bezpiecznika ktory bedzie odpowiadał za pompke spryskiwacza reflektorów - passat 2002 (maj)... śmieszna sprawa ponieważ na pokrywie od bezpieczników owszem jest karta z rozpisem numerów i funkcji a pod obrazkiem oznaczonym jako urządzenie do mycia reflektorów (wg instrukcji) jest to pozycja 3 na tablicy bezpieczników wszystko wygląda spoko aż dotąd... pozycja okazuje się pusta - brak bezpiecznika ale co gorsza (PROBLEM) w gnieździe nie ma styków co oznacza że prawdopodobnie nie ten bezpiecznik... Auto świeżo co kupione - właciciel poprzedni twierdzi iż działały ale niestety.... auto z fabrycznymi xenonami i spryskami więc raczej jakas "lipa" nie wchodzi w grę. Zacząłem szukać od bezpieczników i taki myk. W necie niestety żaden ze schematów nie wyszczególnia tego urządzenia - wycieraczki i sprysk szyby działa OK. Jeśli ktoś potrafi coś poradzić w kwestii bezpieczników to proszę o sygnał.

pozdr

Proponuję sprawdzić przekaźnik (właśnie ten od wycieraczek) - napisz jaki masz nr, bo były tzw. zwykłe - nie obsługujące spryskiwaczy reflektorów. Może było coś kombinowane (napisałeś że jesteś świeżo po zakupie auta) i wsadzony inny (tańszy). Jeżeli jest nr 603 lub 192 lub 389 - to jest OK jeżeli 377 - to lipa. Jeżeli przekaźniki są OK - to sprawdź pompkę w zbiorniczku do spryskiwaczy - lubią się psuć (czasami są zaśniedziałe styki). Pamiętaj jednak że spryski działają tylko przy włączonych światłach (tak dla przypomnienia, to kanon ale inni zapominają o tym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od posprawdzania wszystkich bezpieczników i zerkne na te przekaźniki.. zobaczymy co dalej wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem nowy na forum, trochę jednak już je przewertowałem... poszukuje konkretnego schematu lub tylko numeru pojedynczego bezpiecznika ktory bedzie odpowiadał za pompke spryskiwacza reflektorów - passat 2002 (maj)... śmieszna sprawa ponieważ na pokrywie od bezpieczników owszem jest karta z rozpisem numerów i funkcji a pod obrazkiem oznaczonym jako urządzenie do mycia reflektorów (wg instrukcji) jest to pozycja 3 na tablicy bezpieczników wszystko wygląda spoko aż dotąd... pozycja okazuje się pusta - brak bezpiecznika ale co gorsza (PROBLEM) w gnieździe nie ma styków co oznacza że prawdopodobnie nie ten bezpiecznik... Auto świeżo co kupione - właciciel poprzedni twierdzi iż działały ale niestety.... auto z fabrycznymi xenonami i spryskami więc raczej jakas "lipa" nie wchodzi w grę. Zacząłem szukać od bezpieczników i taki myk. W necie niestety żaden ze schematów nie wyszczególnia tego urządzenia - wycieraczki i sprysk szyby działa OK. Jeśli ktoś potrafi coś poradzić w kwestii bezpieczników to proszę o sygnał.

pozdr

Od wakacji mialem ten sam problem, co Ty... Ale u mnie okazało się, że spaliła się pompka od spryskiwacza reflektorów. Miesiąc temu pompka wymieniona i wszystko działa... Pytałem mechanika o ten bezpiecznik-powiedział, że jest jeden wspólny bezpiecznik dla obu pompek (na szybę i reflektorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności