Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pazder

:615:

 

Witam

 

przymierzam sie do zamontowania spryskiwaczy do leflektorów.Czy mozna i czy to wystarczy aby je podłaczyc pod pompkie od spryskiwaczy szyb ?? Czy przez to nie bedzie slabsze cisnienie pryskanego plynu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tak :) musisz mieć druga pompke wysokociśnieniowa :) ta standardowa nie pociagnie spryskiwaczy :) mam 2szt u siebie w domciu jeszcze nie montowane :) chłopie tego sie nie da napompować tak "ustami" ;) niezłe cisnienie tam trzeba podać :) do tego w orginale jest jeszcze przekaźnik bo pompka działa tylko i wyłacznie jak sa wlaczone światła :) nie patrzyłem jeszcze czy to jest odzielny ( ale chyba tak ) czy po prostu jest to przekaźnik ten od spryskiwacza i świateł jakiś jeden wspolny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na plyn jest inny gdyz seryjny by nie wystarczyl - plyn pompowany pod takim cisnieniem znika momentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, fakt, mam takie spryskiwacze i często dzwoni (b. wkurzający dźwięk) kontrolka płynu do szyb. A i ciśnienie też musi być niezłe, bo bryzga aż na szybę przednią - może tak ma być żeby było oszczędniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc, by strumien byl w stanie usunac zaschniety, przyklejony brud na kloszu. Gdyby byly wycieraczki jak kiedys w Volvo to i uklad moglby byc niskocisnieniowy przez co by byl oszczedniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wygląd.... Z wycieraczkami to nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :643:

Jak już się uporasz z tematem, opisz ile z tym zachodu i jaki koszt.

Mnie też wqrza brak jasności na drodze :616:.

Pozdro :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, właśnie napisz ile kosztowała Cię wymiana i ile zapłaciłeś za części. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym się zapytać o "zasadę" działania tych sprysków, a konkretnie chodzi mi o uruchamianie. One się uruchamiają razem ze spryskiwaczami szyby, kiedy kierowca zechce ich użyc czy jakoś automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczone sa "pod swiatla" czyli wlacza sie tylko wtedy, gdy swieca sie swiatla i dodatkowo uruchamiane sa wraz z wycieraczkami - tylko nie pamietam czy co ktorys cykl wycieraczek czy po dluzszym spryskiwaniu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubelt.. a przypadkiem nie pryskaja wtedy gdy pryskasz szybe?? ( jak masz właczone światła oczywiście ) co ktoryś cykl to raczej watpie :) a zasada działania to masz takie zajebiście małe dyszki :) i jest sprezynka i takie cuś :) do tego masz pompke ona pompuje super cisnienie ktore wypycha sprezynke i głowiczke z otworkami :) jak dojdzie do gory to robi PSIK :D i cisnienie zostaje rozladowane :) jak mniemam jakieś 2-3bary na lampe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiedziałem, chodziło mi tylko o uruchamianie... Chyba będę musiał jednak poszukać w schematach jak to jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho

jak dojdzie do góry to robi PSIK

 

:611: fajnieś to opisał

 

pozdro

AjM (to od inicjałów, nie silnika :641: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosz4

spryskiwacze uruchamiają się poprzez dłuższe przytrzymanie dźwigni spryskiwacza szyby przedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

a ma ktos moze z Was komplet spryskiwaczy do b5 99r ? Jelsi tak to jakie koszta

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na forum nowy.Proszę o podpowiedż co może być przyczyną nie działania spryskiwaczy reflektorów i jak to zdiagnozować?Z góry dzięki za info -Pozdrowienia. :cisza::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy szlak pompki nie trafił (weź z akumulatora 12V i podłącz bezpośrednio do pompki). Jeżeli pompka działa, to zobacz czy nie masz pękniętego przewodu albo spalonego bezpiecznika :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowież kol.KURZYM tylko wktórym miejscu siępodpiąć do pompki.Jest tak schowana że ledwo ją widać.Na mój ogląd tochyba trzeba wymontować lewy reflektor.Proszę o prostrze rozwiązanie-jeśli istnieje.Pozdrawiam i dzięki. ps.Jeśli piszę głupoty przepraszam ale niejestem mechanikiem :cisza::cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do podpowiedzi kol.Kurzyna to prosiłbym o wskazanie nr. bespiecznika ponieważ w spisie bespieczników nie znalazłem takiego.Pozdrawiam. :mur::cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności