Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki myśałem o tym tylko tam jest spryskiwacz i wycieraczka nic o spryskiwaczach reflektorów.Umnie wycieraczki ispryski szyb OK. :mur::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posprawdzał wszystkie bezpieczniki, te pod kierownicą również. Pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tak zrobię jak coś znajdę to się odezwę.A tak na marginesie to z tej awarii jest też kożyść. WOLNIEJ UBYWA PŁN ZE ZBIORNIKA! Pozdrowienia :vw::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,właśnie znalazłem usterkę.Padła pompka spryskiwaczy reflektorów.Nowa od Simensa cena 110zł.Pozdrawiam. :mikolaj::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Najberg, na alledrogo mozna dorwać uzywkę za 50 zeta, no ale to Twój wybór :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrzyn można na allegro kupić taniej.Tylko istnieje b.duże ryzyko czy kupisz to co potrzebujesz.Nie wiem czy orientujesz się ile wersji jest tych pompek.Nie wystarczy nazwa,przeznaczenie,marka samochodu.A poza tym jaką masz pewność,że z allegro dostaniesz część sprawną?Moim więc zdaniem cena "nówki" nie jest tak wysoka,by ryzykować.Natemat takiego oszczędzania jest wiele przysłów.Pozdrawiam. :vw::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje pompka od bmw e46 i e39 ja w swoim mam od e39 za 30zł i pryska bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,właśnie znalazłem usterkę.Padła pompka spryskiwaczy reflektorów.Nowa od Simensa cena 110zł.Pozdrawiam. :mikolaj::vw:

 

witaj

 

jak wyglądała Twoja usterka? spryski w ogóle nie reagowały?? bo u mnie spryski są wysuwają ale nie dają w ogóle płynu na lampy...

 

dzieki za info i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, przeciez dusze wysuwają sie pod cisnieniem, to jak nie leci płyn to wali powietrzem??? Ja bym szukał usterki przy pompce przy zbiorniku, bo widocznie pompka nie zasysa płynu. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już wiem troszkę więcej :ok:

 

Nie wiem czy wali powietrzem, jeszcze nie sprawdzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz, bo jezeli wali powietrzem, dlatego częściowo się wysuwają, ale nie ma wystarczająco wysokiego ciśnienia żeby wysunąc je do końca. Miłej walki i mam nadzieje ze to nie bedzie nic poważnego. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysuwają się całe... jak uporam sie z tym to dam znać :ok:

 

jest jeden plus - płynu nie trzeba tak często dolewać :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spryski się nie wysuwały bo jak napisał Kurzyn wysuwa je ciśnienie płynu,a umnie nie pracowała pompka.U Ciebie pompka dobra bo daje ciśnienie płynu,które wysuwa spryski.usterka to może zaklejone dysze?.Pozdrawiam. :vw::mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak je odetkać? ktoś pisał na forum że można delikatnie szpilką pogrzebać - nie próbowałem jeszcze... czy może kupić jakiegoś "kreta" i wlać do zbiorniczka??? próbowałem z gorącą woda - nie dało żadnego skutku. Możliwe że dysze się zapchały po tym jak do letniego płynu dodawałem specyfiku dzięki któremu wszystkie syfy z szyby miały schodzić bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie adams odpowiedziałeś.Te "syfy" ze ścianek przewodów prawdopodobnie są przyczyną tTwojego problemu.Gdzieś na forum jest dokładny schemat sprysków.Jak na to wejdę to napiszę,chyba,że to widziałeś,to daj znać. :vw::mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams znalazłem miejsce schematu.Wejdż w spisie tematówB5(3B,3BG)dotematu Xenony-ogólna wiedza.....tam na stronie 4 jest post Nola ze schematem(3 od góry).Może Ci pomoże.Powodzenia . :vw::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu powinno być. Spryskiwacze na lampy powinny pryskać nieco później (może jakieś 2 sek) niż na szybkę? Bynajmniej tak podpowiada logika, a i w audiku mojego znajomego tak jest. To może ktoś z was może wie dlaczego moje walą równocześnie? Gdy tylko chce sobie prysnąć na szybkę od razu wali mi też na lampy, i konsumpcja płynu do spryskiwaczy sięga xxx litrów :P Czy to może być coś z bezpiecznikiem od spryskiwaczy? Spotkaliście się z takim czymś czy poprostu się mylę i w każdym pasku B5 3B tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak w każdym,w moim przy krótkim kliknięciu manetką,pryska szybę,a na lampy muszę przytrzymać ok.1-2sek.,nie wiem od czego to zależy,alemyślę,że od jakiegoś przekażnika lub typu pompki.Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucam posta w takim razie, co by odświeżyć temat troszkę :569:

Może ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł co może być powodem tego, że u mnie spryski na lampę włączają się od razu przy pryskaniu na szybkę:confused:

Jak tak dalej pójdzie to będę płacił więcej za płyn do spryskiwaczy niż za paliwo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

Witam,

ja właśnie jestem w trakcie walki z moimi spryskiwaczami:mad:.

 

Na początku nie działały wogóle. Po wymontowaniu pompki (da się to zrobić bez wyjmowania reflektora, ale w zamian odkręciłem nadkole) i małym teście na krótko do aku pompka ani drgnęła:confused:.

A jeżeli nie działa to rozebranie jej na części składowe na pewno jej już nie zaszkodzi a może jedynie pomóc - i tak też się stało:) podjęła współpracę ze mną.

 

Pompka zamontowana, węże podłączone, przewody również i nic :mad: żadnego PSIK PSIK

 

Po podłączeniu na krótko aku do pompki spryski działają, więc coś mam z ich sterowaniem.

Bezpiecznik od sprysków szyby i reflektorów chyba jest inny, bo te od szby u mnie działają.

A może to kwestia przekaźnika - tylko którego i gdzie go szukać w pasku:confused:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności