Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... więc musze się dobrać do pompki bo z bezpiecznikami OK tylko niestety trzeba na to troche czasu że sie dostać do pompek ;) dam znać czy ta sama zagowzdka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na to troche czasu że sie dostać do pompek

15 minut-demontujesz zderzak i po lewej między nadkolem a zbiorniczkiem płynu masz pompki-dolna to pompka na szybę, górna to pompka na światełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie związane z dysza spryskiwacza, niestety przy demontarzy zderzaka w te mrozy poszła m dysza od strony posażera. Wiem ze to ejst element wymienny. Zatem mam pytanie czy owa dysza będzie pasowac np od bory czy golfa 4 albo paska po lifcie?

 

Wiem tylko ze są różnice między stronami i będe musiał kupowac konkretna strone. Dzięki za info.

 

Aha jeszcze jedno , czy jeżeli mam sprywkiwacz zamontowany bez tej ułamanej dyszy, drugi będzie działał? czy musi być obieg zamkniety i musża byś sprawne 2 spryskiwacze.

 

Nie mam pojęcia czy działały wczęsniej, dopiero przeczytałem ten temat i dowiedziałem się jak się obsługuję

Edytowane przez Guteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze jedno , czy jeżeli mam sprywkiwacz zamontowany bez tej ułamanej dyszy, drugi będzie działał? czy musi być obieg zamkniety i musża byś sprawne 2 spryskiwacze.

Muszę być sprawne 2 spryskiwacze, chyba że tą ułamaną dyszę czymś zatkasz, żeby ciśnienie tamtędy nie uciekało. Tylko nie wiem jaka będzie reakcja 1 spryska, ponieważ przejmie całe ciśnienie z układu, skoro 2 będzie niesprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gitara bynajmniej wiem że musze wpierw wymienić dysze. Co prawda na allegro znależć to masakra, ale u palmowskiego w serwisie 56zł koszt takiej dyszy. Wolę wymienić dysze bo nie chce mi się znowu rozbieraz zderzaka zeby wymieniać cały spryskiwac. O ile mnie pamięc nie myli to musiałbym tak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam... problem tak jak opisałeś był w pompce - obydwie pompki są na jednym bezpieczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś zamontował taki zestaw

http://www.allegro.pl/item942846997_spryskiwacze_reflektorow_hid_xenon_super_towar.html

w zderzaku PASSATA B5 FL? Jak w ogóle do zderzaka to przykręcić ?

bo dziś policja mnie zatrzymała i teraz trzeba zrobić spryski :/

lub czy ten zestaw podejdzie do ori zderzaka z miejscem na spryskiwacze? oczywiście wymieniając klapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 przed liftem spryski wygladaja identycznie chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja chcialbym takie założyć do B5 po lifcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też już tak myślę :)

czy starczy zderzak, pompka, dysze, zbiorniczek i wężyk?

W ETCE jest bardzo bardzo duzo elementów.

Mr. X czy Ty u siebie założyłeś i amsz wszystko jak ori?

czy mogę liczyć na Twoją pomoc? no i ile kosztowało wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych z allegro napisane jest hella trzeba by porównać numer z tymi naszymi ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr. X czy Ty u siebie założyłeś i amsz wszystko jak ori?

czy mogę liczyć na Twoją pomoc? no i ile kosztowało wszystko

 

tak dokładałem zderzak oraz spryski, w mim podpisie jest opis podłączenia sprysków a za wszystkie części dałem około 1000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dokładałem zderzak oraz spryski, w mim podpisie jest opis podłączenia sprysków a za wszystkie części dałem około 1000pln

Hej Bartku (przesyłka doszła - dzięki). Ja też dokładałem spryski i robiłem to z pomocą opisu Bartka. Wszystko działa jak ori. Ja za swój zestaw (łącznie z lakierowaniem zderzaka) dałem też w garnicy 800-1000 zł a może i mniej?? Policzmy:

- zderzak (bez przesyłki) - 99 zł

- lakierowanie (po znajomości) - chłopak dostał za to tel komórkowy ;-)

- zbiorniczek wraz z pompką (bez przesyłki) - 170 zł

- przewody oraz spryski (bez przesyłki) - 150 zł/kpl

- przekaźnik - 60 zł

- kostka podłączeniowa do pompki - ok 30 zł (ASO) - nigdzie nie mogłem jej kupić

- przewody PIN-y, konektory - ok 20 zł.

To chyba wszystko??!!

Podsumujmy: 529 zł + koszt telefonu (ok 350 zł, ale mam z nim umowę że pomaluje mi jeszcze w razie "w" dwa elemeny a podrapałem ostatnio tylny zderzak więc będzie jak znalazł ;-) oczywiście jak zrobi sie cieplej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

czy ktoś może potwierdzić na 100 % że spryski z tej aukcji http://www.allegro.pl/item942846997_spryskiwacze_reflektorow_hid_xenon_super_towar.html

będą pasować do paska przed liftem.

Ja mogę potwierdzić na 100 % że są to spryski ze Skody Octavi i że z Passatem przed liftem nie mają ani 1% kompatybilności (oczywiście poza sposobem działania - bo jest ten sam).

Spryski oryginały do B5 wyglądają następująco:

http://moto.allegro.pl/item958972127_vw_passat_b5_spryskiwacz_zderzaka.html

http://moto.allegro.pl/item958547001_spryskiwacze_reflektorow_xenon_vw_passat_b5_97_00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym odgrzac kotleta, moj problem dotyczy sprysków w zderzaku przed liftem do mojego paska, mianowicie przy zakupie auta miałem orginalne spryski ale nie wiedziałem jak je sie włącza - a po krótkim czasie mi je skradziono, powyrywano te zaślepki z dyszami i zostały mi same takie dziury w zderzaku - nie ładnie to wyglada.

Moje pytanie brzmi gdzie takie orginalne moge dostać? i czy same dysze da rady z zaslepkami znalezc? prosze o pomoc chciałbym to w niedługim czasie zrobić (wiem ze z takim zderzakami jest mało pasków) dodam ze nie mam zadnych ksenonow tylko zwykle reflektory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty to coś koło 200-300 zł nowe, chyba że znajdziesz używki a dysze same można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

chciałbym odgrzac kotleta, moj problem dotyczy sprysków w zderzaku przed liftem do mojego paska, mianowicie przy zakupie auta miałem orginalne spryski ale nie wiedziałem jak je sie włącza - a po krótkim czasie mi je skradziono, powyrywano te zaślepki z dyszami i zostały mi same takie dziury w zderzaku - nie ładnie to wyglada.

Moje pytanie brzmi gdzie takie orginalne moge dostać? i czy same dysze da rady z zaslepkami znalezc? prosze o pomoc chciałbym to w niedługim czasie zrobić (wiem ze z takim zderzakami jest mało pasków) dodam ze nie mam zadnych ksenonow tylko zwykle reflektory...

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz,widziałem nawet na alledrogo.Z tego co pamiętam da sie jeszcze zaadoptować bodajże ze Skody,ale pewny nie jestem,jest o tym gdzieś na forum.A same zaślepki kupisz w ASO,nie są aż tak drogie ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

chciałbym odgrzac kotleta, moj problem dotyczy sprysków w zderzaku przed liftem do mojego paska, mianowicie przy zakupie auta miałem orginalne spryski ale nie wiedziałem jak je sie włącza - a po krótkim czasie mi je skradziono, powyrywano te zaślepki z dyszami i zostały mi same takie dziury w zderzaku - nie ładnie to wyglada.

Moje pytanie brzmi gdzie takie orginalne moge dostać? i czy same dysze da rady z zaslepkami znalezc? prosze o pomoc chciałbym to w niedługim czasie zrobić (wiem ze z takim zderzakami jest mało pasków) dodam ze nie mam zadnych ksenonow tylko zwykle reflektory...

Tutaj masz kolego wszystkie potrzebne numery katalogowe:

10b8fb971be8b115m.jpg

Ceny możesz sobie sprawdzić u gajosa. Po zakupie nakładek czeka Cię jeszcze ich malowanie (lakierowanie). Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności