Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja mam takie zapytanie czy spryski reflektorów działają tylko wtedy gdy jest lampa soczewkowa?:D

Mam spryskiwacze na lampy (pasio przed liftem) lecz nie działają...podobno załączają się gdy są włączone światła...i trzeba włączyć spryski na szybe i wtedy te na lampy powinny zadziałać...czy na zwykłych lampach też powinny?? Czy musi być koniecznie lampa soczewkowa aby to działało bo nie kumam:P??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja mam takie zapytanie czy spryski reflektorów działają tylko wtedy gdy jest lampa soczewkowa?:D

Mam spryskiwacze na lampy (pasio przed liftem) lecz nie działają...podobno załączają się gdy są włączone światła...i trzeba włączyć spryski na szybe i wtedy te na lampy powinny zadziałać...czy na zwykłych lampach też powinny?? Czy musi być koniecznie lampa soczewkowa aby to działało bo nie kumam:P??

 

Jeżeli masz oryginał to musza być spełnione następujące warunki:

- włączone światła

- dłuższe przytrzymanie przełącznika wycieraczek w pozycji spryskiwania szyby przedniej.

Wówczas spryski wyjadą i zrobią psik.

Czasami mimo tego że zraszają szybę przednią to nie spryskują reflektorów, dzieje sie tak dlatego że jest za mało płynu do spryskiwaczy. Pompka od spryskiwaczy reflektorów jest umiejscowiona wyżej w zbiorniczku niż od szyb. Więc jak jest za mało płynu to wtedy go nie zaciągnie.

Nie istotnym jest fakt czy są to soczewki czy relektory tradycyjne. Powinien działać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim i proszę o radę.

Posiadamy orginalne spryski w swoim passacie. Z lewego spryskiwacza wycieka mi płyn. Zaznaczam, że spryski działają, psikają, wszystko z mechanizmem jest OK. Szukam po internecie i zastanawiam się gdzie powinna być jakaś blokadka przed wylewaniem płynu. Czy powinna być w pompce, czy może w trójniku, czy już w samym spryskiwaczu? Z tego co wyczytałem to płyn w obiegu jest cały czas. To gdzie powinien się blokować przed nieporządanym wypłynięciem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez narvany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkim i proszę o radę.

Posiadamy orginalne spryski w swoim passacie. Z lewego spryskiwacza wycieka mi płyn. Zaznaczam, że spryski działają, psikają, wszystko z mechanizmem jest OK. Szukam po internecie i zastanawiam się gdzie powinna być jakaś blokadka przed wylewaniem płynu. Czy powinna być w pompce, czy może w trójniku, czy już w samym spryskiwaczu? Z tego co wyczytałem to płyn w obiegu jest cały czas. To gdzie powinien się blokować przed nieporządanym wypłynięciem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

"blokuje się" w samym sprysku.Na początek sprawdź połączenie spryskiwacz-wężyk.Jest tam mały oring który może "puszczać" płyn,jak nie to popatrz dokładnie czy leci ze środka spryskiwacza.Jeżeli tak-to jest do demontażu i naprawy.Coprawda ciężko się go rozkłada na drobne ;) ale się da i nie na siłę bo go połamiesz.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci na bank ze spryskiwacza, bo już go wymonotowałem. Ważne dla mnie było czy płyn blokuje się właśnie w nim. Za odpowiedź dzięki. Jakieś rady co do rozebrania tego ustrojastwa na części i późniejszego złożenia(czym to uszczelnić)? Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Edit: rozłożyłem, uszczelniłem, złożyłem i nadal cieknie;/ Ma ktoś może na sprzedaź lewy spryskiwacz do reflektorów?

Edytowane przez narvany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leci na bank ze spryskiwacza, bo już go wymonotowałem. Ważne dla mnie było czy płyn blokuje się właśnie w nim. Za odpowiedź dzięki. Jakieś rady co do rozebrania tego ustrojastwa na części i późniejszego złożenia(czym to uszczelnić)? Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Edit: rozłożyłem, uszczelniłem, złożyłem i nadal cieknie;/ Ma ktoś może na sprzedaź lewy spryskiwacz do reflektorów?

 

Dawaj ogłoszenie tu: http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=64 Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: rozłożyłem, uszczelniłem, złożyłem i nadal cieknie;/ Ma ktoś może na sprzedaź lewy spryskiwacz do reflektorów?

 

Jest to jakoś szczególnie skomplikowane? Jakie uszczelnienia są tam potrzebne? Mam podobnie z tym wyciekiem :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożenie tego dziadostwa jest męczące. Mi trochę się połamało, ale posklejałem i po kłopocie. Tak jak ktoś wcześniej napisał najlepiej nagrzewnicą to potraktować. Z tego co wywnioskowałem to cieknie z samego mechanizmu wypychającego dysze. Jest to taki pałączek, w którego budowe wchodzi takie gumowe kółko/spodeczek. Jak dla mnie ta część właśnie się zużyła. Uszczelniałem to smarem, wyczyściłem na błysk, ale nic nie pomogło.Odłączylem pompkę, skręce wszystko do kupy i będe czekał na okazję kupna używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest mniejwiecej koszt dołożenia spryskow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wazne jaki koszt, ale zniszczysz wizerunek swego passata : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wazne jaki koszt, ale zniszczysz wizerunek swego passata : (

 

Co Ty wygadujesz za głupoty!!!Mówimy tu o ori spryskach a nie jakichś wynalazkach...

Jak byś miał ori xenon to pewnie byś je zdemontował :lol

 

 

jaki jest mniejwiecej koszt dołożenia spryskow ?

 

Polecam trochę poczytać ;) Poza tym zerknij na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy, zabierałem się do montowania sprysków na xenon i napotkałem błąd mianowicie zbiorniczek do płynu ten na dwie pompki specjalny pod xenon wadzi mi o ślizg i przez to nie mogę założyć błotnika, wydaje mi się że sprzedawca pomylił zbiorniczki i dał mi od a6 oto nr 4b0955453

czy ktoś się orientuje czy ten zbiorniczek jest dobry i ja coś z knociłem czy po prostu zły zbiorniczek...

 

proszę o pomoc i z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że sprzedawca pomylił zbiorniczki i dał mi od a6 oto nr 4b0955453

 

to raczej oryginał vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kompletuje zestaw do spryskiwaczy reflektorów do mojego paska, dodatkowy zbiornik już mam wraz z pompka, spryskiwacze są już w drodze do mnie, będą montowane na zderzaku od skody octavi I, chcę je podłączyć na osobny przycisk w kabinie,chcę by działało to tylko i wyłącznie przy włączonych światłach.

skąd mogę wziąć + pojawiający się po włączeniu świateł?

muszę podłączyć to przez przekaźnik?? jeżeli tak to jak to podłączyć

może ktoś mi narysuje jakiś schemacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba od octavi II bo I ma spryski montowanena zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba od octavi II bo I ma spryski montowanena zderzaku

od octavi I montowane na zderzaku, zdecydowałem się na takie gdyż w hiszpanii parkuje się zderzak w zderzak wiec nie chcę ryzykować częstej wymiany sprysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko ale spier... wygląd auta :szok: kolego chyba nie wiesz jak wyglądają spryski bo to włąśnie ted od Octavi I będziesz częściej wymieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o matko ale spier... wygląd auta kolego chyba nie wiesz jak wyglądają spryski bo to włąśnie ted od Octavi I będziesz częściej wymieniał

tak zdecydowałem,moje auto wiec moja sprawa co z nim robię prawda ?? pytanie jest o elektrykę a nie o wygląd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy, zabierałem się do montowania sprysków na xenon i napotkałem błąd mianowicie zbiorniczek do płynu ten na dwie pompki specjalny pod xenon wadzi mi o ślizg i przez to nie mogę założyć błotnika, wydaje mi się że sprzedawca pomylił zbiorniczki i dał mi od a6 oto nr 4b0955453

czy ktoś się orientuje czy ten zbiorniczek jest dobry i ja coś z knociłem czy po prostu zły zbiorniczek...

Oczywiście, że to zbiorniczek płynu z Audi A6...

tak zdecydowałem,moje auto wiec moja sprawa co z nim robię prawda ?? pytanie jest o elektrykę a nie o wygląd itd

Nie lepiej wymienić przekaźnik od spryskiwaczy na taki, który obsługuje spryski szyby czołowej i spryski reflektorów :?: Wówczas nie będziesz musiał się bawić w dodatkowy włącznik (obsługa przez dźwignie od wycieraczek), a spryski będą działać tylko przy włączonych światłach. Poszukaj opisu i schematu w dziale B5-co prawda dotyczy to modelu 3BG, ale w 3B powinno być tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że sprzedawca pomylił zbiorniczki i dał mi od a6 oto nr 4b0955453

czy ktoś się orientuje czy ten zbiorniczek jest dobry i ja coś z knociłem czy po prostu zły zbiorniczek...

powinieneś zamontować raczej zbiornik o takim nr ( VW ) 8D0 955 453 AN i byłaby :gitara: , nr zbiornika z audi który by Ci podpasił nie znam

 

Nie lepiej wymienić przekaźnik od spryskiwaczy na taki, który obsługuje spryski szyby czołowej i spryski reflektorów :?: Wówczas nie będziesz musiał się bawić w dodatkowy włącznik (obsługa przez dźwignie od wycieraczek), a spryski będą działać tylko przy włączonych światłach. Poszukaj opisu i schematu w dziale B5-co prawda dotyczy to modelu 3BG, ale w 3B powinno być tak samo.

 

dokładnie jak kolega pisze :dobrze , do tego potrzebny będzie Ci przekaźnik o nr 4B0 955 531 E , na obudowie nr 603

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności