Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam oryginalne spryskiwacze lecz po zimie coś padło prawdopodobnie pompka bo napięcie do niej dochodzi a nic się nie dzieje moje pytanie brzmi jak wymienić tą pompkę krok po kroku najlepiej jakieś foto z wymiany czy trzeba ściągać zderzak jak to zrobić żeby nie rozbierać niepotrzebnych rzeczy .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąć zderzak a następnie wyjąć na siłę pompkę do góry. Pompka na allegro fabryczna około 50PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez demontażu zderzaka się ni obejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam oryginalne spryskiwacze lecz po zimie coś padło prawdopodobnie pompka bo napięcie do niej dochodzi a nic się nie dzieje moje pytanie brzmi jak wymienić tą pompkę krok po kroku najlepiej jakieś foto z wymiany czy trzeba ściągać zderzak jak to zrobić żeby nie rozbierać niepotrzebnych rzeczy .pozdrawiam

 

Zależy jaki masz zbiorniczek na płyn. Czasami do zmienienia pompki wystarczy zdjąć/odchylić nadkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uszczelkę zbiornika pod pompką trzeba też wymienić ?

 

---------- Dodano o 11:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:07 ----------

 

zbiornik 4,5 litra z dwiema pompkami ta wyżej jest od reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadź starą będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zdjąć węże z pompki należy ściskać na złączce i lekko się rozłączają. Złącze elektryczne ma typowo dla VW trudny do rozłączenia zatrzask. Pompka ze zbiornika wychodzi siłowo, na zatrzask z obejmy a uszczelki nie ma potrzeby zmieniać. Po zmianie pompki należy spryskiwacze odpowietrzyć we 2 osoby(jedna osoba odciąga spryskiwacz palcami a druga spryskuje).

Przed wymianą pompki warto sprawdzić bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciągnąć zderzak a następnie wyjąć na siłę pompkę do góry. Pompka na allegro fabryczna około 50PLN

 

żadnego zderzaka nie musi ściągać nie dokładaj mu roboty człowieku wystarczy odkręcić nadkole i zdemontowac zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w Passacie FL zderzak przedni bez sprysków(gładki) ma fabryczne jakieś mocowania do sprysków aby go przerobić na wersję xenon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zbiornik wychodzi do góry czy na dól gdzieś w postach czytałem że od nadkola się nie dojdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pemek2610, spryski nie są montowane do zderzaka tylko przykręcane do pasa przedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pemek2610, spryski nie są montowane do zderzaka tylko przykręcane do pasa przedniego.

 

Czyli nie musi być to zderzak dedykowany pod xenon? Bo chciałbym w swoim zwykłym wyciąć miejsca na zaślepki i spryski. Czy takie coś się uda?

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie musi być to zderzak dedykowany pod xenon? Bo chciałbym w swoim zwykłym wyciąć miejsca na zaślepki i spryski. Czy takie coś się uda?
w b5 przed liftem - tak, po lifcie były inne zaślepki i nie ma szans żeby to ładnie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze adams. W 3BG zaślepki masz równo ze zderzakiem i wycięte otwory są ładnie wykończone. Jeżeli byś chciał wycinać to w swoim zderzaku to raczej nie uda ci się tego tak zrobić aby nie było widać że jest to wycinane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odpowiadam sam na zadane wcześniej pytanie a także potrzebującym w sprawie wymiany pompki spryskiwacza reflektorów w Passat b5 1,8 -1999rok.

Nie ma potrzeby demontażu zderzaka ponieważ po ściągnięciu kierunkowskazu mamy dostęp do pompki ,jest trochę utrudniony ale po paru kombinacjach bez odkręcania innych podzespołów pompka wyszła jak zamontuję to napiszę jak poszło pozdrawiam wszystkich i dziękuję z wcześniejsze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do Was odnośnie tych spryskiwaczy. Mam passata od 4 miesiecy i jest wyposażony w fabryczne ksenony i spryski, niestety nie działaja. Sprawdzałem bezpieczniki i jest tam tyllko miejsce na niego lecz go niema. Nie ma w ogóle tych blaszek w środku żeby włożyc nowy. Moje pytanie brzmi czy da sie to jakoś sprawdzić czy trzeba zdjąć cały zderzak i sprawdzac krok po kroku instalacje? Z góry dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie do Was odnośnie tych spryskiwaczy. Mam passata od 4 miesiecy i jest wyposażony w fabryczne ksenony i spryski, niestety nie działaja. Sprawdzałem bezpieczniki i jest tam tyllko miejsce na niego lecz go niema. Nie ma w ogóle tych blaszek w środku żeby włożyc nowy. Moje pytanie brzmi czy da sie to jakoś sprawdzić czy trzeba zdjąć cały zderzak i sprawdzac krok po kroku instalacje? Z góry dzieki za info :)

może miałeś dołożone lampki i zderzak wystarczy odchylić zaślepkę sprężyku i będziesz widział czy jest czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś na forum zajmuje się takimi rzeczami jak montaż sprysków w B5 przed liftem? Najlepiej z Warszawy. Chciałbym zamontować u siebie ksenon i spryski ale sam nie czuję się na siłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może miałeś dołożone lampki i zderzak wystarczy odchylić zaślepkę sprężyku i będziesz widział czy jest czy nie

 

Spryski są i podłączone węże z płynem też ale cos na elektryce musi byc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności