Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem je u siebie (inny model od tego samego sprzedawcy) i pracują bardzo dobrze. Kwestia montażu rzeźba musi być ;) fotki różnych sposobów montażu były gdzies na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy :cool

Zabieram się do montażu spryskiwaczy w przedni zderzak do b5 fl.

Oryginalnie nie mam sprysków a chciałbym je jakoś dopasować. czy może ktoś poratować zdjęciami kto montował lub jak to wygląda oryginalnie.

Spryskiwacze słyszałem żeby kupić takie:

allegro.pl/show_item.php?item=4218726407

co o tym sądzicie??

 

tych nie kupuj one są od octavii 2 po lifcie ktoś już próbował je zamontować i zrezygnował kup od octavii 2 przed liftem

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem je u siebie (inny model od tego samego sprzedawcy) i pracują bardzo dobrze. Kwestia montażu rzeźba musi być ;) fotki różnych sposobów montażu były gdzies na forum.

 

Masz moze fotkę twoich spryskiwaczy jak wyglądają? Lub może wiesz z jakiego auta pochodzą?

 

Dobrze by było dorwać jakieś z w miarę małymi zaslepkami.

 

W poprzednim aucie (a4 b5) tez montowalem z tym ze tam zastosowałem takie jak oryginał ma być. Kwestia była zrobić mocowanie przy belce.

 

A pisałem do tego Pana Tadzia To właśnie mi polecił ten model III, ze biora do passata.

A jeżeli są to ze skody Octavii 2 fl to u innego gościa znalazłem za 85zł komplet spryski i zaślepki. Tyle bym jeszcze zapłacił jak by podeszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jakieś foto miałem poszukam.

Pan Tadzio proponuje Ci akurat te bo te ma i chce sprzedać.

Najprościej mocowanie robi sie z obejm montażowych do rur stosowanych hydraulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie montowałem ori z allegro udało mi sie wyrwać w przystępnej cenie cały komplet wraz z węzami i złączkami

20131024_104055.jpg

tu masz w dobrej cenie http://allegro.pl/spryskiwacze-zderzaka-vw-b5-lift-00-i4300273779.html

lub ten z pompka http://allegro.pl/vw-passat-b5-spryskiwacze-xenonow-kpl-org-f-vat-i4311989716.html

i zderzak jag byś szukal http://allegro.pl/zderzak-przod-vw-passat-b5-fl-1-9tdi-kombi-i4235877722.html

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyło ze do oryginalnych sprysków musi jeszcze wymienić zderzak albo mocno rzeźbić a to juz wyjdzie drogo w moim temacie są fotki sprysków i jak to zamontowane mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam zbytnio kasy i chęci na wymianę zderzaka... tak bym kupił cały kompletny i założył. Ale nie będzie frajdy z rezania ;-) a montując ori spryski w zwykły zderzak to one nie mają uchwytów na zaślepki. Więc muszę powalczyć z czymś nie oryginalnym. Te ze skody właśnie mają przystępna cenę. I jak kolega Kotii mówi obejmą do rur i jakiś kątownik czy blacha i się zamontuje. ;-) szukam narazie tych od Octavii 2 przed liftem, zobaczę czy coś znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyło ze do oryginalnych sprysków musi jeszcze wymienić zderzak albo mocno rzeźbić a to juz wyjdzie drogo w moim temacie są fotki sprysków i jak to zamontowane mam

 

No znalazłem u ciebie fotki ale ty masz przedlifta to jest wszystko trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co zauważyłem. Spryskiwacze z Octavii przed liftem ma dysze ustawiona ukośnie / === mniej więcej tak a po lifcie prosto |=== mniej więcej tak ;-) w passacie ori tez jest prosto i teraz jak to dopasować żeby było dobrze. Albo zaloze spryski stojące na zderzaku jak ma octavia 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno co zauważyłem. Spryskiwacze z Octavii przed liftem ma dysze ustawiona ukośnie / === mniej więcej tak a po lifcie prosto |=== mniej więcej tak ;-) w passacie ori tez jest prosto i teraz jak to dopasować żeby było dobrze.

 

 

Ten ukos chyba nie będzie przeszkadzał w prawidłowym ustawieniu strumienia po zamontowaniu, gorzej z zaślepką która jest mocowana w tym miejscu.

 

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by zdobycie sprysków od superba II

 

Albo zaloze spryski stojące na zderzaku jak ma octavia 1

 

Nie rób tego, słabo takie spryski wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No znalazłem u ciebie fotki ale ty masz przedlifta to jest wszystko trochę inaczej.

 

nic nie jest inaczej montujesz tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy zaślepki będą dobrze przyległy do zderzaka. Bo ustawić strumień zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli panowie po kolei.

Odrzucamy całkowicie spryski ze skody Octavii 2 lift. I podobnych np fabia 2

Brać pod uwagę spryski ze skody superb oraz Octavii 2 przed liftem.

Z Octavii niewiem czy ten kąt nachylenia dyszy zgra się z passatem i czy będzie dobrze przylegac do zderzaka.

Natomiast te z superb mają zaślepki na takich krzyzakach ruchomych wiec powinno się dopasować teraz tylko pytanie czy da się dopasować jakąś inną zaslepke?

Czy jeszcze jakieś inne spryski brać pod uwagę? Wy jakie macie zamontowane? Wrzućcie jakieś fotki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie jeżeli nie zakładasz ori sprysków od FLa to znaczy że będziesz rzeźbił a jeżeli rzeźbisz to ustawisz sobie spryski jak Ci się będzie podobało. Najłatwiej zamontować spryski które masz u mnie w temacie ja nie miałem z nimi problemów więc dlaczego Ty masz mieć ? Nie drąż tematu bo wszystko tu zostało już napisane. Kurde dlaczego nie którzy na siłę szukają problemów :wmorde ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopie jeżeli nie zakładasz ori sprysków od FLa to znaczy że będziesz rzeźbił a jeżeli rzeźbisz to ustawisz sobie spryski jak Ci się będzie podobało. Najłatwiej zamontować spryski które masz u mnie w temacie ja nie miałem z nimi problemów więc dlaczego Ty masz mieć ? Nie drąż tematu bo wszystko tu zostało już napisane. Kurde dlaczego nie którzy na siłę szukają problemów :wmorde ?

 

Oj tam kolego po co te uniesienia. Pytam dlatego ze ty masz przedlifta i tam naprawdę te spryski są trochę inaczej zamontowane. A może ktoś ma jakieś sprawdzone co w miarę dobrze podchodzą do fl'a. Bo tych spryskiwaczy jest naprawdę dużo.

W a4 jak montowalem tez była rzeźba. Ale tam dalo rade zamontować oryginalne bo miały uchwyty na zaślepki.

A w śród tyłu stron tematu znaleźć coś konkretnego naprawdę nie jest łatwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Spryskiwacze ze skody roomster podobne jak z Octavii 2 przed liftem. Trochę inne mocowanie mają. A dysze tez są trochę ukośnie. Zobaczymy i tak rzeźba będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak wyszło. sysy8u8u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż foto montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę ściągał zderzak do wymiany lamp to zrobię foto. Bo nie mam. Ale całkiem nieźle udało się je wpakować. Spryski mają dosyć spore możliwości regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności