Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Cieknie uszczelniaczem na tłoku spryskiwacza. Zawór nie ma nic do tego, jak uszczelniacz puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak kupiłbym jeden spryskiwacz to będzie ok czy może wystąpić taki problem ze tylko jeden będzie psikał? Słyszałem o takim problemie w innym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawna pompka - działają dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać nowy oryginalny spryskiwacz i w połączeniu ze starym oba działają tak samo i wysuwają się równo, i w końcu nie cieknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo już siły nie mam:

 

- oryginalna instalacja xenon ze spryskami

- wymieniłem pompkę, słychać, że pracuje i podaje ciśnienie

- wymieniłem końcówkę (dyszę ?) w prawym sprysku, bo była ułamana na orygnalną

- połączenia są ok

- spryskiwacze kiepsko działają :-( raz wysunie i psiknie lewym, raz w ogóle, raz ledwo co wypluje...

 

a) jak ręcznie pociągnę za dysze i ją wysunę do oporu to po chwili zaczyna z niego wyciekać płyn , a jak tylko trochę schowam to przestaje (ale tak powinno być ?)

 

b) jak ręcznie pociągam i puszczam to słychać jak sprysk wytwarza ciśnienie, które się cofa do zbiorniczka i podczas tej czynności nie ma żadnych wycieków na sprysku (to chyba dobrze prawda ?)

 

c) jak po jakimś czasie (np. next day) pociągnę ręcznie za dyszę to w momencie pociągania wylewa się z niego płyn ciurkiem, ale nie przez dyszę, a przez taką dziurkę w grubym korpusie. Wyleje się jednorazowo co się w nim nazbierało i za kolejnym pociągnięciem już nic się nie wylewa, ale jak zostawię to znowu się zapełni płynem i zaczyna kapać z niego (tak już nie powinno być ? :-( )

 

Czy to oznacza że czeka mnie rozbiórka tego korpusu ???

czy ktoś może opisać, albo zrobić manuala jak to rozebrać bez uszkodzenia ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mały oring wymieniasz wyjmując dyszę, duży niestety trzeba ciąć korpus. Sam to przerabiałem, skończyło się na zaklejeniu spryska w środku na sztywno, działa idealnie.

 

o co chodzi z tym na sztywno - Marcin wytłumaczysz ??

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomocy bo już siły nie mam:

 

- oryginalna instalacja xenon ze spryskami

- wymieniłem pompkę, słychać, że pracuje i podaje ciśnienie

- wymieniłem końcówkę (dyszę ?) w prawym sprysku, bo była ułamana na orygnalną

- połączenia są ok

- spryskiwacze kiepsko działają :-( raz wysunie i psiknie lewym, raz w ogóle, raz ledwo co wypluje...

 

a) jak ręcznie pociągnę za dysze i ją wysunę do oporu to po chwili zaczyna z niego wyciekać płyn , a jak tylko trochę schowam to przestaje (ale tak powinno być ?)

 

b) jak ręcznie pociągam i puszczam to słychać jak sprysk wytwarza ciśnienie, które się cofa do zbiorniczka i podczas tej czynności nie ma żadnych wycieków na sprysku (to chyba dobrze prawda ?)

 

c) jak po jakimś czasie (np. next day) pociągnę ręcznie za dyszę to w momencie pociągania wylewa się z niego płyn ciurkiem, ale nie przez dyszę, a przez taką dziurkę w grubym korpusie. Wyleje się jednorazowo co się w nim nazbierało i za kolejnym pociągnięciem już nic się nie wylewa, ale jak zostawię to znowu się zapełni płynem i zaczyna kapać z niego (tak już nie powinno być ? :-( )

 

Czy to oznacza że czeka mnie rozbiórka tego korpusu ???

czy ktoś może opisać, albo zrobić manuala jak to rozebrać bez uszkodzenia ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

o co chodzi z tym na sztywno - Marcin wytłumaczysz ??

 

jak dla mnie pompka nie daje ciśnienia więc zacznij od tego (używka z bmw powinna pomóc - tańsza nowsza ale inna wtyczka więc kupuj z wtyczką od razu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dobrać do tej pompki od spryskiwaczy trzeba ściągać zderzak? Czy jest jakaś inna możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby się dobrać do tej pompki od spryskiwaczy trzeba ściągać zderzak? Czy jest jakaś inna możliwość?

 

Raczej wystarczy zdjąć lewe nadkole. Oczywiście po wcześniejszy zdjęciu kola by bylo lepsze dojście. Na upartego wystarczy skręcić max w prawo i odkręcić wkręty nadkola od przodu auta i powalczyć ale po co sie męczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nadkole od kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ta od spryskiwaczy to w B5 przed liftem wystarczy wyjąć kierunkowskaz i jak się ma zgrabne ręce da się zrobić. Ja chyba dodatkowo luzowałem sobie zbiornik od płynu wspomagania czy jakoś tak, ale to już jak przez mgłę pamiętam, więc trzeba się rozejrzeć robiąc. W każdym razie na 100% nie grzebałem nic w nadkolu, zderzaku ani lampie, tylko kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w czwartek będę patrzył. Silnik od spryskiwaczy reflektorów bo nie chodzi w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to on jest jakby za kierunkowskazem, spróbuj na początek wyczepić kierunek i może dasz radę jak masz zgrabne ręce, zawsze to mniej odkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli kupie spryskiwacze ze ślizgiem to już wystarczy ? Czy spryskiwacz jest jeszcze mocowany do zderzaka ?

W aucie mam całą instalację z poziomowaniem, nawet widziałem że jest wtyczka do pompki :) . lecz zderzak jest bez otworów na spryskiwacze. Czy w takim zderzaku łatwo zrobić otwory na spryskiwacze. Coś czytałem że jest tam zaznaczone miejsce ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym zderzaku jest zaznaczone miejsce a co do zamontowania sprysku to jak kupisz ze ślizgiem to nic więcej Ci nie trzeba sprysk nie jest przykręcany do zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym przeprosić za odkop ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem już po udanym montażu sprysków do swojego paska 3BG, wszystko wraz z podpięciem elektryki pod przekaźnik 192 jest zrobione jak w oryginale, spryskiwacze działają tak jak działać powinny czyli przy dłuższym przytrzymaniu manetki i co 5 psiknięcie na szybę.

 

Problem polega na tym ze moim zdaniem trochę za krótko spiskują reflektory. Jest jedno bardzo krótkie psiknięcie. Oglądałem filmy z pracy takich spryskiwaczy i na tych filmach spryskują dłużej lampy.

 

Pytanie brzmi tak: Czy w passacie 3BG jest możliwość kodowania długości pracy pompki?

Znalazłem na forum instrukcję kodowania ale do passata B6 i nie wiem czy jest ona prawidłowa dla B5FL?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a zbiornik o numerach 3B0955453AF będzie pasował do B5 TDI ?

Na etce pisze że to do Skody Superb, na allegro o tych samych numerach że to do B5 - zgłupiałem.

A i jeszcze na tej stronie jest ten zbiornik http://www.passatplus.de/umbauteile/sra/

 

Dostałem taki tylko nie wiem czy będzie pasował do mojego Passata B5 TDI (przed liftem).

 

Jeszcze jedno czy ktoś ma zdjęcie mocowania spryskiwacza ? Chciałbym zobaczyć jak jest zamocowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nie pasuje do 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace spryskiwaczy mianowicie spryskiwacz siedzi w zderzaku ale nie pryszcze na swiatla w skrzynce bezpiecznikow nie ma bezpiecznika w miejscu od spryskow chcac wlozyc bezpiecznik nie wyczuwam aby byly tam stopki w ktore wchodza w nozki bezpiecznika mam wersje bez szybra i na miejscu bezpiecznika od szyberdachu jest ta sama sytuacja wiec mam wersje bez spryskiwaczy a spryskiwacze sa zamontowane???? dodatkowo zauwazylem ze mam oryginalne miejsce na hak jest tez oryginalne zlacze pod przewody przyczepki chowane pod zderzak w skrzynce bezpiecznikow taka sama sytuacja co ze spryskiwaczami co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie dotyczace spryskiwaczy mianowicie spryskiwacz siedzi w zderzaku ale nie pryszcze na swiatla w skrzynce bezpiecznikow nie ma bezpiecznika w miejscu od spryskow chcac wlozyc bezpiecznik nie wyczuwam aby byly tam stopki w ktore wchodza w nozki bezpiecznika mam wersje bez szybra i na miejscu bezpiecznika od szyberdachu jest ta sama sytuacja wiec mam wersje bez spryskiwaczy a spryskiwacze sa zamontowane???? dodatkowo zauwazylem ze mam oryginalne miejsce na hak jest tez oryginalne zlacze pod przewody przyczepki chowane pod zderzak w skrzynce bezpiecznikow taka sama sytuacja co ze spryskiwaczami co wy na to ???

 

Możliwe ze spryski były dołożone przez poprzedniego właściciela. Ja ostatnio dokładałem według oryginalnego schematu i nigdzie nie ma mowy o wpinaniu się w skrzynkę bezpieczników.

Najpierw sprawdź pompkę na krótko jak zadziała to zdejmuj osłonę nad kolanami kierowcy i szukaj tam przekaźnika 192 lub 389.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe ze spryski były dołożone przez poprzedniego właściciela. Ja ostatnio dokładałem według oryginalnego schematu i nigdzie nie ma mowy o wpinaniu się w skrzynkę bezpieczników.

Najpierw sprawdź pompkę na krótko jak zadziała to zdejmuj osłonę nad kolanami kierowcy i szukaj tam przekaźnika 192 lub 389.

 

otwierajac skrzynke bezpiecznikow ta od kierowcy mam schemacik u mnie na poz 3 jest jakby reflektor spryskiwany z wycieraczka watpie zeby ktokolwiek w nimkombinowal mam wydruk z salonu vw i w wykazie jest spryskiwacz a pompka nie jest jedna do reflektorow i szyby przedniej u kolegi pryszcze jedno i drugie rownoczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności