Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawione są praktycznie pionowo. Trochę trzeba było powycinac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądają zamontowane spryski.

uploadfromtaptalk1405617104165.jpg

uploadfromtaptalk1405617069490.jpg

uploadfromtaptalk1405617083846.jpg

uploadfromtaptalk1405617092633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak fabryka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tego montażu wszystko działa jak należy. Bixy z samopoziomowaniem tez juz założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zadowolony z tego montażu wszystko działa jak należy. Bixy z samopoziomowaniem tez juz założone.

Czemu niezrobileś orginalnych sprysków tak by nikt sie niezorientowal że są dokładane przecież czesci używanych z anglikow np.jest mnóstwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu niezrobileś orginalnych sprysków tak by nikt sie niezorientowal że są dokładane przecież czesci używanych z anglikow np.jest mnóstwo ?

Dlatego ze w tym przypadku był tylko koszt spryskiwaczy. A tak kupić kompletny zderzak w dobrym stanie nie mysle juz nawet w moim kolorze to koszt minimum 400 - 500zl plus malowanie to już trochę wychodzi.

A mnie cały komplet bixów kosztował około 900zl (lampy bez osprzętu bo miałem, nowe soczewki hella 3 z Audi a6 c7. Spryski, zbiorniki na dwie pompki, samopoziom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ze w tym przypadku był tylko koszt spryskiwaczy. A tak kupić kompletny zderzak w dobrym stanie nie mysle juz nawet w moim kolorze to koszt minimum 400 - 500zl plus malowanie to już trochę wychodzi.

A mnie cały komplet bixów kosztował około 900zl (lampy bez osprzętu bo miałem, nowe soczewki hella 3 z Audi a6 c7. Spryski, zbiorniki na dwie pompki, samopoziom)

Rozumiem że chodzi o koszty Michał to oczywiste tylko wiesz że jak bedziesz sprzedawał kiedys fure to kupujacy wytknie ci ze to samorobka jest ale to twoje auto i ty wiesz co robisz niegniewaj sie ze tak sie czepiam niemiej mi za złe szerokosci i bezawaryjnego działania sprysków wiem ile to pochłania pracy i szacun że ci sie chcialo rezać Pozdro:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem o co chodzi. Powiem tak głupi się nie pozna a mądry powie ze tak ma być. Nie ma tragedii zewnętrzne bardzo dobrze to wygląda. Widziałem gorsze fuszerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku jak robiłem spryski u siebie i zamawiałem sprężynki do zaślepek to pytałem sie o cenę gołego zderzaka to koszt kolo 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku jak robiłem spryski u siebie i zamawiałem sprężynki do zaślepek to pytałem sie o cenę gołego zderzaka to koszt kolo 400zl

No widzisz za 400 to ja lampy bix kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemanko mam problem ponieważ uruchomiłem swoje spryskiwacze działały dysze wysuwały się ale płyn wyciekał przez dysze zakupiłem zawór spiętrzający po zamontowaniu słychać ze chodzi pompka ale dysze się nie wysuwają czy to oznacza ze pompka nie daje dobrego ciśnienia ??

Spryskiwacze są sprawne? Dysze nie są popękane? Zawór usuń z układu w przypadku wysuwanych spryskiwaczy jest on nie potrzebny.

Sprawdź podłączenie pompki może masz odwrotnie plus i minus. Wtedy pompka chodzi ale jest zbyt małe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz je odpowietrzyć. A jak i to nie pomoże - to pompka jest do niczego, lub kable ją zasilające już zbyt utlenione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzone spryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze powinny zacząć puszczać płyn dopiero jak się wysuną.

 

same się nie odpowietrzą - musisz ręką wyciągnąć i przytrzymać a jednocześnie ciągnąć wajhe skryskiwacza. da się to zrobić samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim zaworze mówisz. U mnie nie zaobserwowałem żadnego zaworu. Jest tylko wąż od pompy do spryskiwacza w reflektorze. Spryskiwacz jest zaworem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Te sprysiwacze działają ledwo co nawet jak wszystko jest sprawne, wiec jak masz jakieś nieszczelności to zapomnij o tym ze zacznie ci to działać. Chyba ze ręcznie podłączysz pompke i bedziesz ją sterował z palca. Impuls fabryczny jest za krótki - nie zdazy napompowac do spryskiwaczy i te się chowają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pierdoły wypisujecie...

1. Ciekną, bo w środku zapewne oring jest zniszczony ( są 2, duży, w korpusie i mały na dyszy, często cieknie duży)

2. Odpowietrzają się jak najbardziej same, nic nie musisz grzebać

3. Zawór spiętrzający w tego typu spryskiwaczach powoduje to, że sprysk po wysunięciu się już nie schowa, zawór nie puści płynu w zbiornik.

 

Amen. I jak ktoś się będzie sprzeczał, to róbta dalej co chceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały oring wymieniasz wyjmując dyszę, duży niestety trzeba ciąć korpus. Sam to przerabiałem, skończyło się na zaklejeniu spryska w środku na sztywno, działa idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spryskiwaczach wysuwanych jest zawór zwrotny wbudowany w spryskiwacz który się otwiera pod ciśnieniem wody po wysunieciu dyszy. I nie ma mozliwosci zeby cieklo grawitacyjne. W tych układach nie ma tez żadnych innych zaworów. Najprawdopodobniej masz uszkodzone spryskiwacze. Mozliwe ze płyn zimą zamarzl i coś się stało ze spryskami. Ja tu innej opcji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci już gdzie cieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu rozbierałem spryskiwacz obczyściłem wymieniłem oringi te małe duży był w bardzo dobrym stanie, na koniec sprawdziłem czy powietrze nie ucieka pompując lekko go. Wszystko było ok ale dziś już plama pod zderzakiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności