Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, spalanie plus brak możliwości sterowania 3 strefą z DM. Nie do końca. Liczy się termin zgłoszenia usterki. Tak więc tu termin ważności jest do ostatecznego naprawienia usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest to strasznie frustrujące kiedy siadasz do samochodu i za każdym razem wszystko ustawiasz na nowo (to co się da bo tel i navi w ogóle nie działają). Ciągle tylko brzęczą komunikaty typu "rozpoznawanie znaków ograniczone" itp. Ledwo odebrałem samochodu z salonu i jeszcze się nim nie zdążyłem nacieszyć a tu już takie coś. Zastanawia mnie tylko dlaczego skoro wiedzą o takich problemach przez tyle miesięcy nie potrafili tego naprawić... i przez ten czas produkowali i sprzedawali buble - tutaj nie mieli skrupułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach odebrałem wreszcie auto TSI 220 KM i załamka nie działa DCC. Po naciśnięciu przycisku MODE jedynie krótkie błyśnięcie pomarańczowej diody na przycisku i żadnej reakcjki na DP. Szybki powrót do salonu i serwis stwierdził, że wszystko jest teoretycznie ok i to pierwszy taki przypadek. No i tradycyjnie wysyłają do Niemiec zapytanie co robić. No i tu się martwie coby na rozwiązanie problemu nie czekać pół roku jak co niektórzy koledzy z innymi tematami. Miał już ktoś może podobny przypadek i wie co z tym fantem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, co auto to inny rodzyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , a ja dzisiaj zauważyłem coś takiego , jak dodam i odejmuje gaz to są słyszalne stuki delikatne ale są (takie głuche ) , jak by luzy na dwumasie , DSG7 biegowy i przejechane całe 3tys km . Macie coś takiego , wole zapytać nim zacznę dzwonić , sam nie wiem , wcześniej tego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Naszym bUlu, coś na poprawę humoru :P:)http://mklr.pl/264748

Tomku, ja w manualu tak mam. dodając gazu jadąc wolno i puszczając go, słyszę stuki. Tak miałem w poprzednich autach i wydaje mi się, że to jest naturalne zjawisko

 

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za radosną wiadomość , już myślałem że się coś pi....i uff :) . A filmik miażdży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dzwięk jakby jakaś blacha wpadała w rezonans.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki dzwięk jakby jakaś blacha wpadała w rezonans.....

 

Pewnie jakaś blacha wpada w rezonans... :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam dzwiek tylko raz jak po pierwszej nocy odpalilem auto. Od ok 20 dni juz sie wiecej nie pojawil. W sumie nie zauwazylem co moglo powodowac taka zaleznosc... niska temeratura, wysoka wilgotnosc czy co innego.

Z kolei czasami mam tak jak odpalam auto ze naciskam guzik ( trzymajac noge na hamulcu ) i jest napis na aid Uruchamiam auto... i czekam z 2-3 sek az zakreci i sie uruchomi.

Tez tak macie? Nie zawsze tak jest i nie nie wiem jeszcze od czego zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tez czeka zanim sie uruchomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze masz ten komunikat? Ja mialem z 3 - 4 razy moze i to uruchamianie faktycznie dlugo trwalo.

Generalnie najczesciej zapala ze zwloka ok 1 - 2 sek. Bez komunikatu na Aid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niższych temperaturach przed zakręceniem musi podgrzać. Taki urok auta na gnojówkę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze akurat mowicie o BiTdi, ktory czasami dłużej zakreci. Wasze silniki posiadaja SCR a z kolei mocznik ma swoja minimalną temp, ktora trzeba spełnić poprzez podgrzewanie go za pomoca grzałki. Jesli temp jest za niska, to BCM nie pozwoli na odpalenie wiec pewnie stad ta zwloka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też parują przednie lampy podczas mycia? Lampy nie są uszkodzone. Obie zawsze do połowy zaparowane. WP_20151031_13_38_51_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie parują mi lampy.. :) A skoro Tobie parują tzn., że mają nieszczelność.. ;), a to znaczy wizytę w aso .... : )

 

------------------------

 

Dostałem potwierdzone info z ASO, że jest aktualizacja polegająca na zmianie oprogramowania w zestawie wskaźników. Teoretycznie ma to zlikwidować pojawiający się problem kasowania danych spalania i jeszcze kilku innych problemów ( nie wiem jakich). Jak będę "po" to dam znać ;)

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wam też parują przednie lampy podczas mycia? Lampy nie są uszkodzone. Obie zawsze do połowy zaparowane. [ATTACH=CONFIG]137958[/ATTACH]

W Golfach mk7 koledzy mięli podobne problemy z reflektorami. Powód: niedrożne odpowietrzacze. Krótka wizata w ASO załatwia sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passata B8 1.8 TSi manual. Porównując do poprzednika słyszę bardziej basowy dźwięk przy przyspieszaniu przy ok. 2000 obr./min i wcale nie czuję tych niby 320 Nm (poprzedni 1,8 miał 250 Nm). Tak jakby wręcz przyspieszał z większym trudem niż poprzednik, który pomimo tylko 250 Nm szedł wdzięcznie wydając przyjemny, metaliczny dźwięk. Fakt że samochód jeszcze niedotarty, tylko 1200 km, jeszcze go nie przedmuchałem :-) Czy Wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przejechane 3900km. Na początku też był niedosyt, ale jest coraz lepiej, a wręcz dobrze. Przesiadłem się z Superba 1 1.9tdi 130 285Nm. Spalanie od nowości 7.4. Skoda paliła przy tej samej jeździe 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności