Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Może mają algorytm który ma wgrane tylko VINy aut które posiadają wgrane oprogramowanie optymalizujace i tylko kiedy takowy się wpisze to pokazuje stosowną informacje. A w przeciwnym razie zwraca info ze nie posiada :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem Wam jakiś czas temu, że jedną z rzeczy, jakie zgłosiłem w serwisie było skrzypienie przy wsiadaniu/wysiadaniu z auta gdy zaciągnięty jest hamulec ręczny. Oczywiście ASO zbagatelizowało sprawę twierdząc, że problem jest im znany i nie ma na niego rozwiązania oraz mówiąc mi, że podobno w innych modelach VW też często występuje. Tylko, że jakoś w Golfie mojej żony nie ma tego problemu...

Problem z tym skrzypieniem niestety nasila się do tego stopnia, że wystarczy pobujać samochód (ponaciskać jedną ręką na tył samochodu/klapę bagażnika), żeby odezwało się takie oto straszne skrzypienie, które nagrałem na tym amatorskim filmiku. Podejrzewam, że wasze egzemplarze nie wydają takich "cudownych" dźwięków rodem z jakichś wozów drabiniastych?

 

https://drive.google.com/file/d/0B6v565bER4mqWTJxdjQ3QVR4clk/view

 

Masakra, jutro rano sprawdzę. Przy wsiadaniu na pewno czegoś takiego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra, jutro rano sprawdzę. Przy wsiadaniu na pewno czegoś takiego nie mam.

 

Dziś sprawdzałem i u mnie po lewej stronie jest podobnie. Nie sprawdzałem ze spuszczonym hamulcem ręcznym bo to może być klucz. Ale pamiętam, że w B5 też przy zaciągniętym ręcznym miałem podobnie. Jak będę miał chwilę sprawdzę opcję bez ręcznego. W każdym razie przy wsiadaniu/wysiadaniu tego nie słyszę. Musiałem nacisnąć ostro na rant otwartego bagażnika.

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś sprawdzałem i u mnie po lewej stronie jest podobnie. Nie sprawdzałem ze spuszczonym hamulcem ręcznym bo to może być klucz. Ale pamiętam, że w B5 też przy zaciągniętym ręcznym miałem podobnie. Jak będę miał chwilę sprawdzę opcję bez ręcznego. W każdym razie przy wsiadaniu/wysiadaniu tego nie słyszę. Musiałem nacisnąć ostro na rant otwartego bagażnika.

 

U mnie właśnie przy "wyłączonym" ręcznym tego w ogóle nie ma - więc zaciągnięty ręczny jest ewidentną przyczyną tego skrzypienia. I co więcej nie trzeba wcale mocno bujać autem a przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu słychać to wyraźnie...

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja nawigacja jest wielką niewiadomą i serwis musi się skontaktować z Poznaniem co z tym zrobić.

 

ALE - jest update dla MY 2015 dla nawigacji i sterownika w serwisie! Więc jeśli ktoś ma problemy z całym systemem -> serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak "działa" moje DP:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś sprawdzałem i u mnie po lewej stronie jest podobnie. Nie sprawdzałem ze spuszczonym hamulcem ręcznym bo to może być klucz. Ale pamiętam, że w B5 też przy zaciągniętym ręcznym miałem podobnie. Jak będę miał chwilę sprawdzę opcję bez ręcznego. W każdym razie przy wsiadaniu/wysiadaniu tego nie słyszę. Musiałem nacisnąć ostro na rant otwartego bagażnika.

 

U mnie to samo przy wysiadaniu jak załączony jest Auto Hold, ale na razie olewam to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak "działa" moje DP:

A restart nie pomaga?

3maj przy wlaczonym DP guzik off az sie zrestartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziś byłem w serwisie z tym, brak błędów, piewszy raz coś takiego widzą. Pytanie do Poznania wysłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo przy wysiadaniu jak załączony jest Auto Hold, ale na razie olewam to.

 

Ja też to odpuszczam. Może przy okazji wizyty w ASO powiem. Tym bardziej, że w poprzednim aucie taż tak miałem, a jakoś nawet tego wcześniej nie zauważyłem dopóki nie zrobiłem testu. Wprawdzie słyszę tylko po jednej stronie, z drugiej cisza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo przy wysiadaniu jak załączony jest Auto Hold, ale na razie olewam to.

U mnie to samo. Musiałem mocno rozbujać tył żeby te ćwierkanie zawieszenia usłyszeć. Ale zgłoszę to przy okazji wgrywania nowego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Miał już ktoś z was akcje serwisową dotyczącą kasowania danych spalania ? jeśli tak, to pomogło ?

Wiem, że taka akcja jest i tyczy się również mojego auta, natomiast czekam z wizytą w aso ze względu na fakt, że słupki idą z Poznania już z miesiąc chyba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już jakiś czas temu. Wszystko dobrze już działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy tak ma być , ale myślę że coś z moim B8 1,4 TSI jest nie tak, a mianowicie podczas gdy dodaję trochę więcej gazu i ruszam z jedynki to słyszę dziwny odgłos jakby jakieś przeskakiwanie (klekot w przegubie,chrobot- taki lekki),gdy ruszam delikatnie bez obciążenia na asfalcie to jest cicho , ale gdy wyjeżdżam na skręconych kołach to coś takiego słyszę ,autko ma dopiero 100 km przebiegu!!!A może te typy tak mają???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to samo mam w swoim b6, zgłaszane w serwisie i tiwerdzą, że tak ma być i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja dzisiaj zauważyłem coś takiego, że gdy jadę powoli i mam skręconą do oporu kierownicę to słyszę takie jakby tarcie opon o nadkola. Sprawdzałem i raczej opony nie dotykają niczego. Czy spotkał się ktoś już z takim przypadkiem? Może to normalne? Samochód ma około 4 tygodni i przejechane 1200km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie mam. Ale przy okazji jak jesteś Kolego to co z twoim totalnym resetem. Pytam, bo ja też od ponad miesiąca jeżdżę bez nawigacji i zestawu głośnomówiącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co czekam na drugie pismo od VW. W pierwszym napisali mi, że proszą o cierpliwość bo badają sprawę (coś długo bo z tego co wiem to już parę miesięcy temu pojawił się problem więc wyprodukowali samochód z wadą). Dałem im ultimatum - albo zaproponują jakieś sensowne rozwiązanie i odpowiedzą kiedy mają zamiar coś z tym zrobić albo kończę z nimi dyskusję i inaczej załatwię tę sprawę. Czekam teraz na odpowiedź. Tym bardziej, że po zamówieniu samochodu - jeszcze przed jego produkcją - chciałem się wycofać z zakupu (z kilku powodów) to odmówili mi takiej możliwości więc niech teraz wywiążą się ze swoich zobowiązań.

Edytowane przez lotnik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co czekam na drugie pismo od VW. W pierwszym napisali mi, że proszą o cierpliwość bo badają sprawę (coś długo bo z tego co wiem to już parę miesięcy temu pojawił się problem więc wyprodukowali samochód z wadą). Dałem im ultimatum - albo zaproponują jakieś sensowne rozwiązanie i odpowiedzą kiedy mają zamiar coś z tym zrobić albo kończę z nimi dyskusję i inaczej załatwię tę sprawę. Czekam teraz na odpowiedź. Tym bardziej, że po zamówieniu samochodu - jeszcze przed jego produkcją - chciałem się wycofać z zakupu (z kilku powodów) to odmówili mi takiej możliwości więc niech teraz wywiążą się ze swoich zobowiązań.

 

Co w zasadzie mozna zrobić w takiej sytuacji?

Jakie prawa jako konsument ma użytkownik samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności