Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprawdziłem. Rzeczywiście jak uciskam słupek to trzeszczy. Jakas parodia. Sirocco czyli mamy te samą usterkę,. Jak będę po wizycie w salonie , dam znać. Jutro planuje odebrać matę do bagażnika to przy okazji zgłoszę sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was:

Czy jak otwieracie / zamykacie okna, to mocniejsze naciśnięcie (lub pociągnięcie) na przycisk, samo zamyka/otwiera okno do końca? Znalazłem w ustawieniach auta - komfortowe okna. Czy tego dotyczy się to ustawienie?

Pytam, ponieważ okno pasażera z przodu, niezależnie od tego ustwienia ne chce się opuszczać ani podnosić samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek a Ty nie mowiles ze miałeś jakiś problem z rozładowanym aku?

Jeśli tak to automatyczne otwieranie i zamykanie musisz ponownie zakodować. Na stronie 86 instrukcji masz opisaną procedurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - doszedłem do tego co to komfortowe :)

Tak był problem z aku. Przyszły moje lampy (po 3 tygodniach!) i mam jeszcze kupe innych małych rzeczy - oddaje go na cały dzień do serwisu w tym tygodniu to im to powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj znowu zaczął skrzypiec słupek kierowcy - czyli zawias w drzwiach!! Mozna to sprawdzić przy zamkniętych drzwiach - dociskając drzwi z zewnątrz.... Nie wiem czy serwis naprawia to wciskając tam tonę towotu??!?! Po miesiącu od niby regulacji znowu to samo.... Spale ten samochód....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie pal go bo bedziesz miał "zielonych"na karku. Ja go wezmę za free w takim stanie jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka serwisu :((

 

Dzisiaj robiłęm drugie podejście do kasowania przebiegu w aucie - pracownik serwisu zapewnił mnie, że maja rozwiazanie chyba od 16 czy 17.10 - jest nowy soft do zaktualizowania.

Miało to trwać 2 godziny. Trwało 5 a skończyło sie, że auto zostało w ASO i dostałem zastępcze (golf :( ) - nie są w stanie dokończyć aktualizacji ani wrócić do pierwotnej wersji. Podobno napisali do producenta co z tym fantem zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porażka serwisu :((

 

Dzisiaj robiłęm drugie podejście do kasowania przebiegu w aucie - pracownik serwisu zapewnił mnie, że maja rozwiazanie chyba od 16 czy 17.10 - jest nowy soft do zaktualizowania.

Miało to trwać 2 godziny. Trwało 5 a skończyło sie, że auto zostało w ASO i dostałem zastępcze (golf :( ) - nie są w stanie dokończyć aktualizacji ani wrócić do pierwotnej wersji. Podobno napisali do producenta co z tym fantem zrobić :(

 

 

Ha ha. Myślałem że "zbrikować" można telefon ale Pastucha zamienić na cegłę? Szczerze współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porażka serwisu :((

 

Dzisiaj robiłęm drugie podejście do kasowania przebiegu w aucie - pracownik serwisu zapewnił mnie, że maja rozwiazanie chyba od 16 czy 17.10 - jest nowy soft do zaktualizowania.

Miało to trwać 2 godziny. Trwało 5 a skończyło sie, że auto zostało w ASO i dostałem zastępcze (golf :( ) - nie są w stanie dokończyć aktualizacji ani wrócić do pierwotnej wersji. Podobno napisali do producenta co z tym fantem zrobić :(

 

Ja w końcu po tygodniu odebrałem auto z ASO, i w dalszym ciągu nie wymienili mi Lambdy bo właśnie czekają na części! To jest paranoja, tak jak Bartosz pisze mają jakieś problemy z magazynem pod Poznaniem.

Jedyne co przez ten tydzień udało się zrobić to właśnie aktualizacja softu (podobno moje auto było u nich pierwszym, w którym to zrobili, więc pewnie jest to ten soft, o którym pisze Wojtek. Tu akurat wszystko działa.

Drugą rzeczą jaką zrobili to naprawa spryskiwacza - jest OK.

Z podsufitką coś działali, ale bez zmian... do znudzenia będę jeździł z tym do nich bo mnie coś strzela jak to trzeszczy.

Wymienili porysowany boczek, w końcu, po ponad miesiącu oczekiwania.

Teraz chciałem się wybrać na wygłuszenie tylnych drzwi, ale ja mam aktualnie niedobór czasu więc pewnie dopiero na początku listopada się tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu po tygodniu odebrałem auto z ASO, i w dalszym ciągu nie wymienili mi Lambdy bo właśnie czekają na części! To jest paranoja, tak jak Bartosz pisze mają jakieś problemy z magazynem pod Poznaniem.

Jedyne co przez ten tydzień udało się zrobić to właśnie aktualizacja softu (podobno moje auto było u nich pierwszym, w którym to zrobili, więc pewnie jest to ten soft, o którym pisze Wojtek. Tu akurat wszystko działa.

Drugą rzeczą jaką zrobili to naprawa spryskiwacza - jest OK.

Z podsufitką coś działali, ale bez zmian... do znudzenia będę jeździł z tym do nich bo mnie coś strzela jak to trzeszczy.

Wymienili porysowany boczek, w końcu, po ponad miesiącu oczekiwania.

Teraz chciałem się wybrać na wygłuszenie tylnych drzwi, ale ja mam aktualnie niedobór czasu więc pewnie dopiero na początku listopada się tym zajmę.

 

WSPÓŁCZUJE...

 

a'propo skrzypienia w lewym słupku to u mnie jestem na etapie:

 

skrzypi słupek - ASO(słupek) - skrzypi słupek - ASO (słupek nie - to drzwi regulacja zamka) - skrzypią drzwi - ASO (będzie trzeba wymienic zamek - ale póki co jest sugestia żeby posmarować uszczelkę w skrzypiących drzwiach odpowiednim do tego preparatem na bazie wosku - jeśli nie pomoże wymiana zamka ??!!!)

 

rzeczywiście jest tak, że to może być skrzypienie które powoduje ocieranie blachy drzwi o zwiotczałą uszczelkę (przy częstym myciu na myjni ciśnieniowej ta guma może szybko stracić swoje właściwości) - słyszałem nawet sugestię, że w pierwszych miesiącach produkcji w ogóle te uszczelki nie były zabezpieczane.... wiec może tu jest pies pogrzebany... ale trochę nie chce mi się wierzyć... przecież, żeby drzwi tarły na uszczelkę bo musiałyby "pracować"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

POSMARUJE - sprawdzę - dam znać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu po tygodniu odebrałem auto z ASO, i w dalszym ciągu nie wymienili mi Lambdy bo właśnie czekają na części! To jest paranoja, tak jak Bartosz pisze mają jakieś problemy z magazynem pod Poznaniem.

Jedyne co przez ten tydzień udało się zrobić to właśnie aktualizacja softu (podobno moje auto było u nich pierwszym, w którym to zrobili, więc pewnie jest to ten soft, o którym pisze Wojtek. Tu akurat wszystko działa.

Drugą rzeczą jaką zrobili to naprawa spryskiwacza - jest OK.

Z podsufitką coś działali, ale bez zmian... do znudzenia będę jeździł z tym do nich bo mnie coś strzela jak to trzeszczy.

Wymienili porysowany boczek, w końcu, po ponad miesiącu oczekiwania.

Teraz chciałem się wybrać na wygłuszenie tylnych drzwi, ale ja mam aktualnie niedobór czasu więc pewnie dopiero na początku listopada się tym zajmę.

 

 

 

Zaczynam poważnie się zastanawiać, czy nie zadzwonić do jakiegoś serwisu za naszą zachodnią grancią - może tam panowie z serwisu są sprawniejsi i może są dostępne części. Gdzie robiłeś tą wymianę softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha i mój dziś zawitał do serwisu z listą życzeń :)

W zamian dostałem Citigo :D Po takiej przesiadce dopiero docenia się wyciszenie, komfort itd :) Słychać każdy kamień uderzający o podwozie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie robiłeś tą wymianę softu?
Warszawa - Sobiesław Zasada - salon polecam z czystym sumieniem, ale przez te problemy z magazynem głównym to serwis nie punktuje, choć widzę, że robią co mogą i kontakt jest dobry. Sporo mi też rekompensuje to, że dostaję fajne zastępcze auta, ostatnio CC, wcześniej Touareg, Beatle, Tiguan. Także mimo iż odwiedzam ich regularnie to raczej nie tracę czasu czekając na miejscu na naprawę i mogę normalnie pracować/żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu po tygodniu odebrałem auto z ASO, i w dalszym ciągu nie wymienili mi Lambdy bo właśnie czekają na części! To jest paranoja, tak jak Bartosz pisze mają jakieś problemy z magazynem pod Poznaniem.

Jedyne co przez ten tydzień udało się zrobić to właśnie aktualizacja softu (podobno moje auto było u nich pierwszym, w którym to zrobili, więc pewnie jest to ten soft, o którym pisze Wojtek. Tu akurat wszystko działa.

Drugą rzeczą jaką zrobili to naprawa spryskiwacza - jest OK.

Z podsufitką coś działali, ale bez zmian... do znudzenia będę jeździł z tym do nich bo mnie coś strzela jak to trzeszczy.

Wymienili porysowany boczek, w końcu, po ponad miesiącu oczekiwania.

Teraz chciałem się wybrać na wygłuszenie tylnych drzwi, ale ja mam aktualnie niedobór czasu więc pewnie dopiero na początku listopada się tym zajmę.

 

Szylton, a jaki miałeś problem ze spryskiwaczem ? "opadał" ;) ? czy źle spryskiwał, czy gubił płyn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szylton, a jaki miałeś problem ze spryskiwaczem ? "opadał" ;) ? czy źle spryskiwał, czy gubił płyn ?

 

miałem standardowy problem, jak sporo ludzi na forum, tzn. lekko zapadnięty prawy sprysk. Coś tam podkleili i jest dobrze.

Spryskiwały zawsze dobrze, płynu starcza mi na długo :) miał ktoś z tym problem w ogóle?

Filmik w załączeniu jeszcze sprzed naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze spryskiwaczami. Po prostu 3 razy użyję i zapala się lampla. Okazało się, że gubię płyn. Nie chcę teraz wstawiać do naprawy bo obawiam się problemów z częściami i oczekiwania. Być może to prosty temat i zaryzykuję. Przy okazji może poprawią to co u Ciebie, czyli opadający prawy spryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chociaż się umów w ASO, niech zbadają i zamówią nowy zbiornik czy jakieś rurki i podjedziesz za miesiąc/dwa jak już będzie :D

Ja tak czekam na moją Lambdę, jeżdżę mimo zapalonej lampki CheckEngine, nie zauważyłem ani wzrostu spalania ani gorszych osiągów, ale jak trzeba to trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności