Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

autko z końca 2008r.

Menu zablokowane ale wersja A lub B (poznałem po "i")

w sumie jak ma orginalnie grafikę z czujnikami to tylko B?

 

Wszystko jest

 

ale jest to znaczy ze czujniki działaja tylko grafika sie nie pokazuje czy działa wszystko jak było?

nie wiem czy posty z poczatku tego wątku sa tak nieaktualne ze tylko "straszą"?

Edytowane przez yesteam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry moduł PLA to kodujesz co ma się aktywować pierwsze, Kamera , PDC (wtedy obraz z kamery musisz sobie ręcznie wyzwolic) lub Oba ...cos e ten deseń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam PLA, kabla, vcdsa.

chodzi mi o to czy mogę coś wgrać by od razu działało to co działało na oryginale bez kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznie bywa, na sofcie 4120A wogóle nie chce chodzić kamera cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roznie bywa, na sofcie 4120A wogóle nie chce chodzić kamera cofania.

U mnie działała kamera na wszystkich softach-także nie ma co generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na sofcie 4120A wogóle nie chce chodzić kamera cofania.

U mnie też działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też działa ;)

 

zależy jak był robiony soft. jak nie zaktualizuje gatewaya to będzie ok. a jak aktualizuje do starego gatewaya np na 1100 to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, po dokładnej analizie wątku i forum nie znalazłem odpowiedzi na moj problem.Zamierzam kupic radio RNS 510, która wersje max moge wybrac A,B,C, H,P ITD, Passat B6 10.2007, getaway 3C0907530E, obecnie radio RNS 300 + oryginalny bluetooth,kierownica

multifunkcyjna. Od sprzedajacych otrzymalem rozne odpowiedzie,jedni twierdza ze z tym getaway-em nawet P pojdzie bez problemu.Prosze o pomoc w wyborze navi nie rozladowujacej aku i bezproblemowym dzialaniem kierownicy. Serdecznie dziekuje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac z tego co piszesz ze slabo czytales. Wersja navi nie ma nic do rozladowywania aku. Tylko oprogramowanie jakie w niej siedzi. Ale P spokojnie pojdzie na E. Wychodze naprzeciw nastepnemu pytaniu ktore zadasz - jaka wersje softu powinna miec navi. Soft z literka A oznaczono jako modyfikowany.

Czytaj forum tu jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni forumowicze, po dokładnej analizie wątku i forum nie znalazłem odpowiedzi na moj problem.Zamierzam kupic radio RNS 510, która wersje max moge wybrac A,B,C, H,P ITD, Passat B6 10.2007, getaway 3C0907530E, obecnie radio RNS 300 + oryginalny bluetooth,kierownica

multifunkcyjna. Od sprzedajacych otrzymalem rozne odpowiedzie,jedni twierdza ze z tym getaway-em nawet P pojdzie bez problemu.Prosze o pomoc w wyborze navi nie rozladowujacej aku i bezproblemowym dzialaniem kierownicy. Serdecznie dziekuje.Pozdrawiam

 

pójdzie, nic nie rozładuje. Unikaj starych navi, szczególnie wersji A. Na alledrogo przeklejają nalepki i wgrywają nowsze softy które pokazują nowszą wersję navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pójdzie, nic nie rozładuje. Unikaj starych navi, szczególnie wersji A. Na alledrogo przeklejają nalepki i wgrywają nowsze softy które pokazują nowszą wersję navi.

 

Tylko opis z alledrogo mnie zasmucił "Wersja P LED pasuje do aut z grupy VW od pełnego rocznika 2008 wzwyż.Chodzi o tak zwane usypianie nawigacji.W autach z początku produkcji 2008 i poniżej nawigacje może nie być prawidłowo usypiana,co będzie powodować sukcesywny pobór prądu a co za tym idzie stopniowe rozładowywanie akumulatora.Można montować nawigacje Ledowe w najnowszą P do starszych roczników,ale wtedy potrzeba jest wymiana w aucie Gateway na nowszy (minimum 2009) a potem go zakodować" i już zgłupiałem". Mogę brać wersje LED nawet wersje P ? Proszę fachowców o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisałem

Czytaj forum tu jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.zerknij w pm

2.nie wchodza bo?

 

Dzieki za link, ściągnąłem i będę instalować.

 

Nie wchodzą bo po włożeniu płyty kopiuje na dysk bez końca, pasek stanu dochodzi nielaże do końca po czym przerywa i zaczyna od początku, dzije sie tak bez końca.

Podobno jest problem z nadpisaniem starej wersji mapy na dysku. Poprzednio miałem v11 east teraz chciałem nowsza ale gdyby udało się wrócić z v11 to byłoby super.

 

Mam nadzieje ze 4120A pomoże i ruszy dysk i będzie można wgrać mape

Edytowane przez swoch123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roznie bywa, na sofcie 4120A wogóle nie chce chodzić kamera cofania.

Piotrek, ale chyba nie masz na myśli fabrycznej kamery. Ja mam navi w wersji H z tym softem i kamerka śmiga pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby ktoś podesłać linka do map v12 na rns 510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem tylko podzielić się moimi próbami z aktualizacją softu i map. Po ok. 2 tygodniach się udało, a świadomość, że zrobiłem to sam jest świetna. Ale po kolei:

Auto: Golf VI R 2010. Soft 3980. Strasznie zamulał, wręcz wk...rwiał. Zresztą po renowacji felg, lakieru i dużym przeglądzie postanowiłem zaktualizować coś w multimediach.

Najpierw soft zacząłem od "góry" na pałę, przyjmie to przyjmie, nie to nie.

Skończyło się na 4120. Różnica dla mnie ogromna w porównaniu ze starym.

Problemy po sofcie: nie działały głośniki i kamera cofania. Po zakodowaniu wszystko gra.

Potem mapy: i tutaj nie poszło gładko. Ściągniete z chomika chyba z 5 różnych West i 2 East V12. Wypalone z 25-30 płyt DVD i CD. Żona już pukała się w głowę :-)

Albo zawieszał się na loading, albo błąd płyty. A i była jeszcze próba, że wszystko successful tylko wołał płytę z nawigacją. Gdzieś wyczytałem, żeby dograć z ori płyty brakujacę cześci, ale niestety nie pomagało i musiałem wgrywać z płyty orginalną V6 od nowa :-)

Podłamany już miałem pytać o pomoc, ale postanowiłem pójść naokoło i spróbować wgrać nowszego softa. Padło na 5238. POSZŁO za pierwszym razem. Potem mapy V12 i po successful myślałem, że znowu będzie wołał płytę, a on grzecznie ruszył na nowej NAVI.

Dodam jeszcze, że zauważyłem 2 wersje v12 west. Jedne po rozpakowaniu mają foldery MAPS a drugie WEST. Mi poszła Navi z folderami WEST.

Zostały POI do wgrania. Czy ktoś może podesłać coś w miarę świeżego?

 

Pozdrawiam i dziękuję użytkownikom pośrednio za wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales watek ? Jest juz odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytales watek ? Jest juz odpowiedz.

 

Oczywiście kolego że czytałem, lecz przy tej ilości postów nie jest łatwo wrócić do tego który mnie interesuje.

W związku z dużą ilości pracy nie mam czasu siedzieć godzinami i czytać każdy temat kilka razy, od tego jest

forum żeby pomagać sobie nawzajem, a nie krytykować za posty z prośbą o pomoc osób które się znają na tym

lepiej, zamiast pisać czy czytałem wątek mógłbyś napisać odpowiedź na moje pytanie jak ją znasz i byłoby szybciej.

Nie zawsze zadawane po kilka razy pytania kierowane są lenistwem.

 

Wracając do tematu próbowałem przejść z softu 3970 na 4120A, nagrałem kilkanaście płyt różnych firm i rodzajów,

wszystkie z prędkością x3 gdyż mniejszych mój sprzęt nie obsługuje, kierując się instrukcją instalacji za każdą próbą instalowania pojawiały się błędy SWL Error, ściągnąłem soft z kilku miejsc lecz za każdym razem zatrzymywało instalację na APPL update. Na koniec od niechcenia spróbowałem zainstalować soft 5230 i o dziwo po długim oczekiwaniu tj. ok 1,5 godziny soft zaskoczył (płyta DVD+R Sony) za pierwszym razem. Zostało jeszcze dograć mapy i mam nadzieję że wszystko będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 4120A.

Zauważyłem,że nie ma możliwość regulacji głośności przód -tył( fader). Pamiętacie- rzut z góry foteli kierowcy i możliwość przesuwania środka głośności?

Jak z ty u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na 4120A ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności