Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Masz najstarszego rns-a. Szukaj softu 4120A i dopiero najnowsza mapa v12.

 

Wgrałem soft 4120A polecony przez kolegę ElNinijo i jest problem, z którym nie mogę sobie poradzić. 8 minut do końca i wywaliło błąd przy wgrywaniu getewaya (którego podobno w tym sofcie nie ma, znaczy nie aktualizuje, ale pasek musi poleciec), którego nyło juz 12%.

 

Błąd:

 

SWL ERROR

ERROR- VuC - Library load failure

 

I teraz:

 

- radio nie załącza się

- płyta zablokowana w nim

- nie pomaga reset 3 klawiszy

 

Ma ktoś pomysł jak to uratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uratuje tylko stół! Czyli programowanie na stole. Zabiłeś ją niestety. Ja z resztą kiedyś też swoją w ten sposób zabiłem. Operacja warta kilkaset zeta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Niestety ale RNS na stół :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uratuje tylko stół! Czyli programowanie na stole. Zabiłeś ją niestety. Ja z resztą kiedyś też swoją w ten sposób zabiłem. Operacja warta kilkaset zeta :(

 

Coś więcej możesz napisać?

 

Kto to naprawia?

 

Ile to trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś więcej możesz napisać?

 

Kto to naprawia?

 

Ile to trwa?

 

Chwila w starych rns-ach da się wyciągnąć płytę manualnie, o ile pamiętam kręcąc kółeczkiem od napędu. Spróbuj wyjąć navi, zdjąć obudowę i wyciągnąć płytę. Jeżeli navi odpali jest płyta do awaryjnego odpalania navi po błędzie aktualizacji gatewaya, warto spróbować.

http://www.my-gti.com/1986/volkswagen-rns-510-swl-recovery-cd-for-gateway-error-202-or-boot-problems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrsik czy jestes pewien ze soft ktory CI polecilem nagral sie poprawnie?

jestes pierwsza osoba ktorej rns510 sie wykrzaczyl po jego instalacji, a juz troche osob z forum go ma zainstalowanego

 

miedzy innymi u mnie tez chula i nie mam z nim zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałem soft 4120A polecony przez kolegę ElNinijo i jest problem, z którym nie mogę sobie poradzić. 8 minut do końca i wywaliło błąd przy wgrywaniu getewaya (którego podobno w tym sofcie nie ma, znaczy nie aktualizuje, ale pasek musi poleciec), którego nyło juz 12%.

 

Błąd:

 

SWL ERROR

ERROR- VuC - Library load failure

 

I teraz:

 

- radio nie załącza się

- płyta zablokowana w nim

- nie pomaga reset 3 klawiszy

 

Ma ktoś pomysł jak to uratować?

A sprawdziłeś poprawność nagrywanego obrazu. Jeżeli nie to masz przyczynę. Ja za pierwszym razem jak nagrywałem soft 4120 na płycie Polaroid (bo taką akurat miałem pod ręką) to wywaliło mi błąd że obraz został nagrany nie poprawnie. Dopiero jak kupiłem płyty Verbatim nagrał się za pierwszym razem i aktualizacja przebiegła pomyślnie nawet się za bardzo nie starałem tak jak już pisałem przypadkowo go wgrałem nawet kluczyk miałem w stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni...

 

Płyta sony, nagrane IMG BURN z najmniejsza predkoscia. Wykrzaczylo sie dopiero na końcu.

 

Wywaliło. OK. Ale dlaczego nic nie działa?

 

Nie załącza się, nie reaguje na żaden klawisz. Nic. Płyta w środku.

 

Wyjęcie mechaniczne płyty coś wniesie do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagdob może pomożesz.

Próbowałem Twoim sposobem wgrać mapę CD_8196, V12, Europa Wschodnia ale przy każdej próbie nawigacja rozpoczyna instalację ale nie kończy jej nawet po 1,5 godz.

Nie wiem co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nagrana płyta albo brudny laser. Pisaliśmy już tu o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser był czyszczony czyta wszystkie inne płyty (oryginalne, nagrywane).

Na płycie mam tylko program inicjujący instalację z Karty SD. Reszta powinna iść z Karty a nie idzie.

Jest ktoś może w okolicy Starachowic lub Kielc, kto mógłby mi pomóc z wgraniem mapy.

Próbowałem już chyba na wszystkie sposoby.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Po wielu próbach udało się zainstalować sposobem z DVD DL ale płyta musi być włożona do napędu RNS-a.

Wcześniej miałem V12 West chodziła z HDD bez płyty.

Czy mapa East V12 też może działać bez płyty, wprost z dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysku HDD może działać i działa każda wgrana mapa. Pod warunkiem, że jest na niego wgrana oczywiście. Jeżeli mapa działa z dysku to również będzie działać po wgraniu na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagdob możesz mi z tym pomóc na pw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach udało się zainstalować sposobem z DVD DL ale płyta musi być włożona do napędu RNS-a.

Wcześniej miałem V12 West chodziła z HDD bez płyty.

Czy mapa East V12 też może działać bez płyty, wprost z dysku?

 

może ale jest jeden warunek, na HDD może być tylko jedna mapa, druga wtedy tylko z napędu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że poprzednią WEST powinienem wykasować z HDD dopiero instalować EAST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie kasuje dodatkowo. Jak radio zapyta, czy kopiować, to jak dasz TAK, to poprzednia mapa zostanie zastąpiona nową. Jaki masz wgrany soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie krótko, żeby w kółko nie wałkować tematu. RNS 510, Soft 4120A , Mapa V10 + POI zaimportowane, wszystko śmiga. Aktualizuję mapę do V12....używam maptool który kompresuje i wywala oryginalne POI...nagrywam płytkę....mapa sięwgrywa....wszystko działa ....importuję POI..... no i nie widzi ich. Mapa działa, prowadzi do celu ale żadne POI nie wyświetlają się. Robiłem powrót do V10, i wszystko działało....Dodam iż nie udało mi się wgrać mapy z SD dlatego poszło przez maptolla i z płyty. O co tu może chodzić??? Czemu ta V12 taka uparta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasior1.

Co do tego softu to się nie wypowiadam bo nie mam i nie mogę mieć (wersja mojego RNSa to sprzętowo A). Ja mam soft 4120 (bez A) i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tasior1.

Co do tego softu to się nie wypowiadam bo nie mam i nie mogę mieć (wersja mojego RNSa to sprzętowo A). Ja mam soft 4120 (bez A) i działa.

 

http://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions

 

1. Everyone can use firmware 5238 and newest maps

-> You can always use firmware 5238 on any device from 2005 to October 2013 (with HDD). *Hardware C3-C12*.

-> You can update directly to 5238 with no need for an update in between.

-> There are no exceptions to this, no matter what anybody else says.

 

tlumaczenie

1. Kazdy moze instalowac firmware 5238 i najnowsze mapy

-> Możecie uzywac firmware 5238 na kazdym urzadzeniu od 2005 do pazdziernika 2013 z dyskiem twardym *Sprzet C3-C12

-> Możecie aktualizowac bezposrednio do 5238 bez potrzeby aktualizacji posrednich

-> Nie ma od tego żadnych wyjatkow i nie ważne co na ten temat mówią inni

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności