Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Hamsters mówi hamster :devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, pozwolę sobie na małe kompendium wgrywania map z karty SD.

 

Wg znalezionego i wypróbowanego przeze mnie opisu z karty SD można wgrać następujące mapy:

1 CD_8195, V12, Europa Zachodnia

2 CD_8196, V12, Europa Wschodnia

3 CD_8117, V11, Europa Zachodnia

4 CD_8129, V11, Europa Wschodnia

5 CD_8048, V10, Europa Zachodnia

6 CD_8049, V10, Europa Wschodnia

 

Potrzebny jest program:

Maps Tool v0.9b€“ wpisać w Google i od razu znajdziecie.

 

Wymagania:

Windows XP / Vista / 7 lub nowszy (32-bit / 64-bit), Mac OS X 10.6 lub wyższy, Unix / Linux (32-bit / 64-bit)

Zainstalowane oprogramowanie Java w wersji 1.6 lub wyższej

 

Kolejność postępowania (przykład):

Załóżmy, że mamy nagrać do RNS 510 mapę V10_CD_8048, Europa Zachodnia.

1. W kompie musimy mieć obraz mapy (.iso), np. V10_CD_8048.iso (nazwa nie jest ważna). Jeżeli mamy mapę na płycie DVD, to obraz .iso można zrobić z tej płyty programem Img Burn dostępny w necie za darmo.

2. Uruchamiamy program „Maps Tool v0.9b”, wchodzimy w zakładki Mapy, Narzędzia i wskazujemy w kompie obraz .iso, który mamy „rozpakować”. Można go rozpakować od razu na kartę SD lub w dowolne miejsce na dysku.

3. Po rozpakowaniu€ otrzymamy 5 plików i folderów:

1. MAPY (folder)

2. MAPSDVD (folder)

3. test.mp3 (plik)

4. sd_to_hdd_fw.iso (plik)

5. help.html (plik)

6. Kopiujemy [1], [2] i [3] plików / folderów na kartę SD (tylko jeśli w poprzednim kroku 2 nie wybrano karty SD jako miejsce docelowe).

7. Wkładamy czysta płytę DVD (można też CD) do nagrywarki i wypalamy na niej otrzymany w wyniku rozpakowania€ obraz sd_to_hdd_fw.iso€. Można to zrobić programem Img Burn z najmniejszą prędkością, najlepiej 1x.

8. Wkładamy kartę SD do RNSa i włączamy radio (zapłon WYŁĄCZONY!). Przechodzimy do przycisku MEDIA i sprawdzamy, czy odtwarzany jest wcześniej nagrany plik test.mp3. Jeżeli jest dobrze, to plik ten odtwarza się cyklicznie. Jest to reklama "Volkswagen das auto"

9. Wkładamy nagraną w punkcie 7 płytę DVD do napędu radia i restartujemy RNSa poprzez naciśnięcie SETUP + EJECT + MIC (info).

10. Urządzenie może się jeszcze raz ponownie uruchomić. Nie martwić się, bo to jest tylko kopiowanie, a nie aktualizacja softu!

11. Urządzenie rozpocznie kopiowanie map z karty SD na dysk twardy. Zazwyczaj trwa to ~ 30 min. Proces aktualizacji wyświetla 31% kompletny cały czas, więc nie panikować, bo tak ma być, tylko czekać ~ 30 min.

12. Po zakończeniu płyta sama wysunie się z napędu. Trzeba ją wyciągnąć, urządzenie powinno samo się uruchomić. Jeżeli się nie uruchomi to po prostu trzeba go włączyć.

 

Powyższy sposób został przeze mnie sprawdzony i działa na 100 %. Dodam, że używałem karty SDHC 16 GB Kingston oraz płyty DVD+R Sony.

 

Byłbym wdzięczny, jak gdyby Ktoś skorzystał z mojego opisu wspomniał o tym tutaj.

 

Pozdrawiam.

 

Witam, wgrałem wszystko zgodnie z powyższą instrukcją tą mapę "CD_8195, V12, Europa Zachodnia". Wszystko ładnie pięknie się wgrało, po czym przy włączeniu nawigacji (NAV) wyświetla cały czas "włóż płytę nawigacyjna DVD", to samo po wciśnięciu MAP. Proszę o pomoc / podpowiedź...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się chyba nie wgrało. Ja wgrywałem V10 i jest bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będzie V13, ciekawe czy jest w niej dużo zmian. Mapy będą od Tomtoma.

 

A teraz przejdę do konkretów. Zaraz pewno się posypie fala krytyki itd. Przeczytałem cały temat, ten oraz inne na forum.

Ale potrzebuje konkretów, a takich właśnie nie znalazłem.

Chodzi o to że mam RNS510 do aktualizacji, jest w nim język angielski. Nr HW itd nie znam, w tej chwili zablokowane menu.

Ale można przyjąć że nie znamy wersji czy to jest A,B,C itd oraz pozostałych danych. Chcą uaktualnić urządzenie ale go nie uwalić z jakiego powinniśmy skorzystać softu? Czy 4120A? Czy 4020A?

Po tej aktualizacji menu będzie w języku polskim ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120A wal i o nic już nie pytaj. Bo kłamiesz pisząc że nie znalazłeś tu w tej kwestii konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4120A wal i o nic już nie pytaj. Bo kłamiesz pisząc że nie znalazłeś tu w tej kwestii konkretów.

 

Nie nazywaj mnie kłamcą, bo mnie nie znasz. Poczytaj jeszcze raz temat, większość odpowiedzi brzmi tak: poszukaj w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na powaznie ? Raz jeszcze. Poczytaj watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nazywaj mnie kłamcą, bo mnie nie znasz. Poczytaj jeszcze raz temat, większość odpowiedzi brzmi tak: poszukaj w google.

 

:hmm, chyba mylisz pojęcia, to Ty poczytaj jeszcze raz.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej swoje hehe.

Tak jak pisałem w pierwszym temacie, co udało mi sie ustalić opisałem, a informacje które nie były opisane jak należy, zapytałem.

 

Koniec spamowania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wy dalej swoje hehe.

Tak jak pisałem w pierwszym temacie, co udało mi sie ustalić opisałem, a informacje które nie były opisane jak należy, zapytałem.

 

Koniec spamowania!!!

 

chociażby to

http://forum.vw-passat.pl/threads/111082-Instalacja-Mapy-Softu-RNS-510?p=2166271&viewfull=1#post2166271

i okolice w górę i dół..... i takich elementów jest kilka w tym wątku wyjaśniających wszystko więc nie pisz, że przeczytałeś...

a takich jak ty nie czytających od groma i tylko zaśmiecają całość, jak zwykle, łatwiej udać głupa i chciepodania rozwiązania na tacy zamiast poczytać, tylko ile razy można odpowiadać na to samo pytanie............... :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociażby to

http://forum.vw-passat.pl/threads/111082-Instalacja-Mapy-Softu-RNS-510?p=2166271&viewfull=1#post2166271

i okolice w górę i dół..... i takich elementów jest kilka w tym wątku wyjaśniających wszystko więc nie pisz, że przeczytałeś...

a takich jak ty nie czytających od groma i tylko zaśmiecają całość, jak zwykle, łatwiej udać głupa i chciepodania rozwiązania na tacy zamiast poczytać, tylko ile razy można odpowiadać na to samo pytanie............... :sciana

 

Niech wam będzie, że nie czytałem.

Proponuje moderatorom zrobić porządek w tym temacie i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech wam będzie, że nie czytałem.

Proponuje moderatorom zrobić porządek w tym temacie i innych.

 

jaaaasneeeeee, ktoś spedzi np. weekend żeby podczyścić temat, a w kolejnym tygodniu paru kolejnych z rozwiązanym tematem ale nie czytających znów nawali kolejnych bezproduktywnych postów z pytaniami... i to dotyczy nie tylko tego tematu ale i pozostałych.... nikt nie nadąży z czyszczeniem, może rozwiązaniem jest pozamykanie takich tematów, wtedy pozostanie tylko czytanie, chociaż znając życie zaraz ktoś założy kolejny podobny, itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaaaasneeeeee, ktoś spedzi np. weekend żeby podczyścić temat, a w kolejnym tygodniu paru kolejnych z rozwiązanym tematem ale nie czytających znów nawali kolejnych bezproduktywnych postów z pytaniami... i to dotyczy nie tylko tego tematu ale i pozostałych.... nikt nie nadąży z czyszczeniem, może rozwiązaniem jest pozamykanie takich tematów, wtedy pozostanie tylko czytanie, chociaż znając życie zaraz ktoś założy kolejny podobny, itd.....

 

skończy się tym że zamkną wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Touran z navi rns 510 i mapą v1.

 

Chciałbym wgrać aktualną mapę i zaktualizować soft żeby było PL, tyle że przed aktualizacją softu muszę wiedzieć jaki mam obecnie, aby odpowiedni dograć.

 

- nie mogę wejść do ukrytego menu (długo przycisk SETUP - tylko ustawienia radia się pojawiają)

 

- nie mam tez możliwości odblokowania tego VAGiem

 

Wysunąłem radio.

 

Dane z naklejki:

1t0 035 680

hw:h73

sw: 0421

radio navigation 26/04/2007

siemens vdo

 

te dane wystarcza do określenia jaki soft będzie ok?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Touran z navi rns 510 i mapą v1.

 

Chciałbym wgrać aktualną mapę i zaktualizować soft żeby było PL, tyle że przed aktualizacją softu muszę wiedzieć jaki mam obecnie, aby odpowiedni dograć.

 

- nie mogę wejść do ukrytego menu (długo przycisk SETUP - tylko ustawienia radia się pojawiają)

 

- nie mam tez możliwości odblokowania tego VAGiem

 

Wysunąłem radio.

 

Dane z naklejki:

1t0 035 680

hw:h73

sw: 0421

radio navigation 26/04/2007

siemens vdo

 

te dane wystarcza do określenia jaki soft będzie ok?

 

pzdr

 

Masz najstarszego rns-a. Szukaj softu 4120A i dopiero najnowsza mapa v12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że po aktualizacji z 1100 na 4120 jest gorzej a mianowicie radio gra ciszej nie ma takiego podbicia basow jakie bylo wczesniej i kilka razy mi sie zawiesila. Jedyny plus to taki że jest jezyk polski. Także jak nie musisz to nie aktualizuj. Mapa v12 jak najbardziej działała na sofcie 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dodam że po aktualizacji z 1100 na 4120 jest gorzej a mianowicie radio gra ciszej nie ma takiego podbicia basow jakie bylo wczesniej i kilka razy mi sie zawiesila. Jedyny plus to taki że jest jezyk polski. Także jak nie musisz to nie aktualizuj. Mapa v12 jak najbardziej działała na sofcie 1100.

Jesteś jednym z nielicznych, którzy mają problem z 4120A, większość jest jednak zadowolona z tego softu.

Sam miałem u siebie 4120A i nie mogę złego słowa o nim napisać :)

Także polecam zmianę na 4120A pasującą do każdego modelu RNS510 (nawet tylko dla tego poprawionego lektora i polskiego menu) i wczytanie najnowszych map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dodam że po aktualizacji z 1100 na 4120

 

No to nie wiem co masz z RNS. Twój soft 1100 to archaiczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny plus softow 3xxx i wyzej czyli polecanego przez wszystkich 4120A:

 

1xxx/2xxx firmware has a 20GB music and 10GB navigation partition.

3xxx firmware has a 15GB music, 7.5GB navigation and 7.5GB POI database partition.

 

tak cenne alternatywne punkty POI

w softach z serii 1xxx/2xxx o takim dobrodziejstwie jak alternatywne punkty POI możesz zapomnieć

 

z tym Twoim radiem to nie wiem co jest nie tak, moze zobacz w opcjach radia przy sofcie 4120A moze da sie to jakos poprawic ze bedziesz zadowolony, probowales instalowac wyzsza wersje softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i archaiczny nie wiem nie znam się,ale grał lepiej . A aktualizacje przeprowadziłem przypadkowo po prostu pomyliłem płyty. Wersja B była, teraz po aktualizacji jest wersja D. Wcześniej zanim zaktualizowałem system w ukrytym menu była opcja LOUD teraz już jej nie ma. Przed aktualizacja wolnego miejsca na dysku mailem ponad 18 GB teraz mam tylko 14. A co do aktualizacji wyższej wersji soft 5238 ściągnięty i wypalony na płytce ale niestety pogoda nie pozwala abym mógł go sobie zainstalować.

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności