Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możliwe że po zmianie softu padła mi antena GPS bo kiedyś straciła nawigacja lokalizacje i jeździłem z boku drogi ,potem już całkiem gdzie indziej mi pokazywało ,było że działała a za chwilę już nie ,jak to sprawdzić czy to antena czy uwaliłem RNS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam ze miales antene juz dogorywajacą.... I w koncu padla. Czeste to w b7 kombi sie zdarza. Soft na bank nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że radio zaczęło czytać duże karty. Wcześniej max 2GB, teraz włożyłem 8 i jest ok. Później sprawdzę 16 i 64.

Sprawdziłem model radia i mam 035 680 C, wiec jest to

C8/C9. Teoretycznie można załadować do niego modyfikowany 5269. Ale zostanę z 5238 by Josi.

 

Pzdr

Adam

 

Dzięki serdeczne za pomoc - ten soft w końcu zadziałał!

Płyta SONY DVD+R i poszło od razu za pierwszym razem. A co

najważniejsze została mapa (v.12) i wszystko na dysku. Ale miałem wcześniej 38xx i dysk już był podzielony na 3 partycje.

 

Mam nadzieję, że zniknie ten bełkot przy rondach i niektórych zjazdach,

jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

pzdr

adam

Edytowane przez dex-adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałem cały wątek i nie znalazłem nigdzie informacji czy do nawigacji można wgrać naraz dwie mapy, East i West Europe?

Jest to możliwe?

Pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna wgrac dwóch map

mozesz mieć wygraną jedną a drugiej używać z napędu dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mozna wgrac dwóch map

mozesz mieć wygraną jedną a drugiej używać z napędu dvd

 

Ale wystarczy ta sama płyta do instalacji na HDD? Czy to jakaś inna wersja jest potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ta sama płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy z nowym wozem i z nową navi rns 510 soft 4020 hw ver.

h61.

jakie mapki mogę zainstalować i skąd je wziąść.

Bardzo dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytamy wątek ! ;) całyyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre rady tak jak wspominaliście stare radia mają problemy z czytaniem płyt DL więc z karty poszło bardzo fajnie i szybko .Aha mam pytanko wgrałem V12 ale niemam duzo ulic w swoim miescie wczesniej na starej było o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, walczyłem kilka godzin, szukałem na forach, wgrywałem, zgrywałem różne wersje VIM (video in motion) do 4120A i działa. Znalazłem chyba z 5 wersji, każde się różniło jak sprawdzałem w Ultra iso. Wypalałem właśnie przez ultra iso minimalną prędkość miałem x2 a płytę TDK DVD RW. Po wgraniu ruszyło dopiero po resecie przez menu, "przywróć ustawienia fabryczne" zaznaczyłem całą listę z góry na dół. Po resecie znikły z pamięci stacje, język na angielski itd. Wszystko ustawiałem od nowa, mapy v12 zostały, dysk nie ruszony. Po resecie przyciskami na navi tak się nie działo ale i nie działało oglądanie w czasie jazdy. Reset w menu i po ustawieniu wszystkiego zadziałało. U znajomego zadziałało już po wgraniu płyt. Po prostu trzeba pokombinować przy różnych navi. Zadziałał VIM ze strony skody jakieś amerykańskie fora.. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów! To mój pierwszy post na forum więc z góry proszę o wybaczenie ;)

 

Otóż piszę w sprawie aktualizacji nawigacji (chodzi mi o pełną aktualizację - oprogramowania oraz wgrania najnowszej mapy itd.)

 

Dane mojego radyjka:

 

RNS510

 

1T0035680D

HW H06

SW 4120

Map version HDD 8117

West Europe

Navteq

 

Z uwagi, że jestem bardzo mało doświadczony w tych sprawach (autko kupiłem dopiero co i dużo przede mną) to prosiłbym pięknie 0 pomoc. A mianowicie:

 

1. Jaką najaktualniejszą wersję oprogramowania zainstalować i skąd ją wziąć?

2. Jaka jest najaktualniejsza wersja map i także skąd ją wziąć?

 

Gdyby ktoś jeszcze napisał tutorial co i jak instalować to w ogóle byłbym najszczęśliwszy na świecie :)

 

Póki co mapka, którą posiadam jest w języku PL ale nie ma wszystkich ulic (o dziwo często tych najstarszych).

 

Jeżeli znajdzie się ktoś dobry to prosiłbym o pomoc :) od paru dni przeszukuję forum i niestety nie potrafię zrozumieć niektórych wpisów na tym forum (gdzie użytkownicy z doświadczenia piszą już mało zrozumiałymi skrótami). Marzę o poradniku co i jak dla zielonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutorial jest właśnie w całym tym temacie. Poczytaj dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutorial jest właśnie w całym tym temacie. Poczytaj dokładnie.

 

Może i tak ale nie ma najnowszych aktualizacji a na tym mi głównie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jaką najaktualniejszą wersję oprogramowania zainstalować i skąd ją wziąć?

2. Jaka jest najaktualniejsza wersja map i także skąd ją wziąć?

ad 1 soft masz dobry więc niema co szukać nowszego bo i tak niczego nowego nie wniesie do radyjka

ad 2 z tego co napisałes masz wgraną mapę V11 Westeurope jest już nowsza wersja V12

poczytaj np tu http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=2256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad 1 soft masz dobry więc niema co szukać nowszego bo i tak niczego nowego nie wniesie do radyjka

ad 2 z tego co napisałes masz wgraną mapę V11 Westeurope jest już nowsza wersja V12

poczytaj np tu http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=2256

 

Dziękuję!

 

A możesz mi jeszcze napisać czemu często gęsto nie pokazuje mi dosyć starych ulic z różnych miast w nawigacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję!

 

A możesz mi jeszcze napisać czemu często gęsto nie pokazuje mi dosyć starych ulic z różnych miast w nawigacji?

 

z takim pytaniem to chyba musisz zwrócić się do producenta map..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję!

 

A możesz mi jeszcze napisać czemu często gęsto nie pokazuje mi dosyć starych ulic z różnych miast w nawigacji?

 

Das ist ein skandal ;), prawda jest taka że dokładniejsze mapki mają chińskie nawigacje z marketów, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w Polsce mało używam navi, jezeli już to główne drogi. Ale za granicą nie zdarzyło mi się, żeby gdzieś był jakiś problem. Piszę oczywiście o RNS 510, a mapki mam V10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś udostępnić wersje firmware'u 4120A lub nowsza dla radia w versji A. Aktualnie jest już ver D bo wgrałem 3810a. Chciałbym nowsze mapy wgrać V12 a te nie wchodzą na 3810a.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności