Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też jest - Soft 4120A. Musisz palcem po ekranie "pojeździć":devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem że po wgraniu wczoraj softu 5230 dysk nie został sformatowany i została mapa z wcześniejszego.

Czy aby wgrać nowe mapy v12 muszę wcześniej sformatować w jakiś sposób dysk? Czy po prostu postępować

wg instrukcji z postu #517 i mapa zainstaluje się na miejsce starej?

Pozdrawiam

Edytowane przez carlos58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według instrukcji, mapa sie nadpisze przy instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy wiecie czy się da a jeśli tak to w jaki sposób przywrócić na ekran mfa kompas/nawigację oraz obsługę multimediów?

Zniknęły mi przed wgraniem softu 5230. Po nieudanych próbach wgrania 4120 musiałem gdzieś pojechać i w tym czasie te opcje zniknęły z MFA. Przywrócenie ustawień fabrycznych MFA nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Ci kodowanie zżarło;) VCDS i zakoduj jeszcze raz. zapewne zniknęła ta opcja BAP. Ale to już było tutaj milion razy wałkowane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, koledzy mam mały problem w moim Tiguanie mam RNS 510, zainstalowany soft 5274, mapy V12 East radyjko w końcówka- J

a Gateway- S. wszystko śmiga aż miło ale !! problem polega na tym , że przy dojeździe np. do skrzyżowania nie przybliża i nie oddala mi mapy, co może być powodem takiej sytuacji ? i co mógłbym zrobić by to poprawić. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy widoku mapy,prawy dolny róg ekranu,daj na "auto".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, kolego mnieteczek nigdy bym do tego nie doszedł chyba , że przypadkiem pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jaka jest aktualna najnowsza wersja RNS 510. Odebrałem w czwartek autko z RNS 510 (1T0035680T) i zastanawiam się czy to jest najnowszy model i czy ma już dysk SSD ponieważ już w wersji R była taki montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Próbowałem wgrać do mojego RNS nowe mapy v13 z płyt (kilkunastu) i nic nie ruszyło, źle wypalone, brudny laser w tym wypadku akurat nie ważne. Poczytałem jak to zrobić z karty SD. Ściągnąłem program Map Tools w najnowszej wersji przerobiłem mapy i wgrałem. Ruszyło, ale poczytałem, że w West nie ma całej A1. Więc chciałem wgrać East i tu pojawia się mój problem. Podczas próby wgrania po zresetowaniu się RNS (płyta do kopiowania z SD na HDD), pojawił się pasek z postępem i nagle RNS zgasł. Wyłączył się i nie da się już włączyć. Co gorsza w napędzie została płyta Cd z FW do kopiowania map na HDD. Odłączyłem akumulator, wyjąłem RNS - sprawdziłem bezpiecznik. Nic się nie dzieję. RNS jakby umarł. Ma ktoś może jakiś pomysł jak dalej ugryźć temat. Jest możliwe, żeby RNS padł od wgrywania map przez płytę z FW do kopiowania map z SD na HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś stało tak samo. Niestety radio musiało być naprawiane na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na opinie innych forumowiczów może ktoś coś pomoże. Zapytam z ciekawości gdzie robiłeś, ile zapłaciłeś za naprawę i co się popsuło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w Krakowie. Koszt o ile pamiętam 400 zł razem z mapami, wtedy V10. Wiem tylko, ze nie było szans zrobić tego bez demontażu. Zdaje się, że wysypała się jakaś pamięć i trzeba było ją wylutować, zaprogramować i ponownie przylutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał podobny przypadek do mojego, że RNS w ogóle się nie włącza po próbie wgrania map z karty SD. Znacie może jakiegoś fachowca z Warszawy lubi okolic co zajmuje się RNS510 i nie zdziera jak za zborze. Kogo polecacie do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem, naprawa 700, wymiana płyty głównej (uwalona przez soft) oraz napęd CD, nikogo w Wawie nie znam wiec nic nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w ogóle poproszę o jakieś sprawdzone namiary. Jak ktoś dokonywał już jakiejś poważnej naprawy RNS510 i był zadowolony z danej firmy, czy też osoby, która naprawy dokonała proszę o podanie namiarów na takie firmy. Już szukałem trochę, ale wolę wysłać do kogoś sprawdzonego niż do pierwszej lepszej firmy ogłaszającej się na aledrogo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry.

Próbowałem wgrać do mojego RNS nowe mapy v13 z płyt (kilkunastu) i nic nie ruszyło, źle wypalone, brudny laser w tym wypadku akurat nie ważne.

 

A to już V13 jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może w ogóle poproszę o jakieś sprawdzone namiary. Jak ktoś dokonywał już jakiejś poważnej naprawy RNS510 i był zadowolony z danej firmy, czy też osoby, która naprawy dokonała proszę o podanie namiarów na takie firmy. Już szukałem trochę, ale wolę wysłać do kogoś sprawdzonego niż do pierwszej lepszej firmy ogłaszającej się na aledrogo itp.

Kolego wpisz na olx rns 510 tam bodajże ktoś jest z wawy. Możesz spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znalazłem na Ochocie. Kompleksowy serwis RNS 510. Tylko, że jak ktoś napisze, że coś robi to u nas w Polsce rzadko oznacza, że tak jest naprawdę dlatego proszę o namiary na sprawdzone osoby, które coś komuś już robiły, zrobiły dobrze i wywiązały się. Nie problem wysłać komuś RNS i już go nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak znalazłem na Ochocie. Kompleksowy serwis RNS 510. Tylko, że jak ktoś napisze, że coś robi to u nas w Polsce rzadko oznacza, że tak jest naprawdę dlatego proszę o namiary na sprawdzone osoby, które coś komuś już robiły, zrobiły dobrze i wywiązały się. Nie problem wysłać komuś RNS i już go nie mieć.

 

Wysłałem Ci link na PW. Ja tam robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności