Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Kompresja:

Trzeba wyedytować pliki, wywalić wbudowane POI, wywalić wersje językowe, pliki odpowiedzialne za TMC. To oczywiście wyklucza późniejsze ich użycie. Nie jestem pewien, czy n ie trzeba zmodyfikować odpowiednio plików xml.

Próbujcie używać do tego Maps Tool.On to robi automatycznie.

 

Mi po wielu bojach udało sie wrzucić mapkę V12. Wyczyściłem laser, wgrałem obraz na płytę i poszło z 2warstwowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kossi, ale to była moja głupota bo nagrywałem nero i programem z windowsa, a to nie było nagrywani obrazu i dopiero ImgBurn nagrał prawidłowo płytę i poszło super bez żadnych problemów, wgrałem soft 5269mod od leo1971. Jest polski język, kamera działa, działa ukryte menu. Opisze wrażenia czy działa wolno czy szybko jak przetestuję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie admin nie odstrzeli, ale chciałem wszystkim którzy sprzedali tutaj swoją wiedzę naprawdę podziękować i podsumować swoje doświadczenia łopatologicznie, bo zanim wszystko sobie poukładałem i przetrawiłem to przeczytałem ten wątek dwa razy, a fragmenty po parę razy.

Do nagrywania użyłem płyt DVD Sony i Verbatim, narywałem programem ImgBurn jako "Nagrywanie obrazu pliku na dysk" z prędkością 1x i weryfikacją. Dokładnie do softu użyłem DVD-R Sony, a do nawigacji DVD-DL Verbatim. Zadziałały obie od razu.

Wersja RNS którą posiadałem to RNS 510 MID H03 1100, 1TO 035 680B (Passat B6 z 2008, jeszcze czerwony FIS, multi kierownica)

nie działo przytrzymanie klawisza SETUP więc wersję sprawdziłem przez podpięcie kompa w warsztacie

soft ściągnąłem z (tu cenzura), zastosowałem wersję 5269mod, bo wyczytałem że działa płynniej niż chwalony i pewny 4120A. Ja mam odczucie że trochę szarpie no ale mój RNS młody nie jest, za to po wgraniu działa wszystko: kamera cofania, poprawiona wizualizacja czujników i zmienił softowo wersję RNS na L z B, oczywiście pojawił się język polski, odblokowane jest DVD w czasie jazdy i po przytrzymaniu klawisza SETUP pojawia się ukryte menu, zostało wszystko muzyka, filmy, mp3, wszystkie dane nic niezmienione, więc nie formatuje dysku na nowo ta wersja.

Soft do nawigacji też wziąłem od (tu cenzura), wersja V12 8196 east, w warszawie jest dużo nowych tras, działa stabilnie, zoom działa na skrzyżowaniach.

pozdrawiam,

teraz zabieram się za aktualizację modułu do bluetooth, bo ten który mam nie widzi nowych telefonów.

Edytowane przez Bimbasz
Edycja aby post był zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn czy podczas nawigowania elegancko dziala automat... Czy dobrze przybliza i oddala ?

 

Teraz załapałem o co Ci chodzi. Więc, jak nawiguje, to jak zbliżam się do miejsca, gdzie ma odbyć się jakikolwiek manewr, to ekran samoczynnie "zbliża" się i automatycznie widzimy to miejsce "większe" - zbliżone. To działa na 100 % w sofcie 4120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chyba wroce. Bo 5238 mi muli cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. Chyba wroce. Bo 5238 mi muli cos....

 

:hmm do 4120?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze koledze ktoremu instalowalem 4120, jakos szybciej sie wlacza navi, szybciej laduje media.

Oboje mamy navi B. I chyba zrobie downgrade i potestuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy. Jeszcze przed rejestracją wiele mi forum pomogło, wystarczyło dokładnie czytać. W aucie przy składaniu wykonałem trochę modów. Czas przyszedł teraz żeby się zabrać za Rns 510 . Tzn fabrycznie mam zamontowaną i jedyne co to zakodowałem po założeniu Dynaudio. Nigdy nic nie było robione z aktualizacją i mapami. Mam wersję C i mapę V5 bo walało się kiedyś takie pudełko z płytą w bagażniku. Mam fotki ukrytego menu które włączyłem vcdsem. Wiem że można softy ściągnąć ze strony skody , wypalać i próbować wgrać, gdzieś było dokładnie krok po kroku jak to robić. Wolał bym jednak podejrzeć jak to robi profesjonalista. Kolega lakiernik wgrał sobie tą 4120a do paska 07r i działa mu ok. Wyczyściło mu mapę i wgrał jakąś na wschód bo zachodu na tą chwilę nie miał. Oczywiście wiem że ktoś poświęcił kiedyś czas żeby się nauczyć lub szukać map itp. dlatego nic za darmo. Może jest ktoś z moich okolic lub czasami bywam w Poznaniu, tak co 3 tygodnie lub częściej kto ma płytkę i by mi pomógł. Myślę że starczyło by w zupełności 4120 lub 4120a, nie wiem czym to się różni dokładniej. I mapa V12 zachodnia Europa. Pomógł by ktoś? Pozdrawiam.

 

DSC00094.jpg

DSC00088.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomógł by ktoś?

Chcesz, to ja mogę Tobie pomóc-kwestia dogadania terminu :)

Mam wszystko na płytkach (najnowsze), bo u siebie zmieniałem soft i mapy :)

Aha-4120a nie aktualizuje gateway'a. Miałem u siebie i byłem z tego softu zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przeszukałem forum i nie mogę znaleźć informacji, gdzie poza salonami w Warszawie lub okolicach mógłbym poprawnie zaktualizować swoją nawigację, by nie mieć potem różnych perypetii z tym związanych...

 

Mój Passat to CC z 2008 roku, nawigacja RNS 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie poza salonami w Warszawie lub okolicach mógłbym poprawnie zaktualizować swoją nawigację, by nie mieć potem różnych perypetii z tym związanych...

Przeczytaj wątek od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, przeszukałem forum i nie mogę znaleźć informacji, gdzie poza salonami w Warszawie lub okolicach mógłbym poprawnie zaktualizować swoją nawigację, by nie mieć potem różnych perypetii z tym związanych...

 

Mój Passat to CC z 2008 roku, nawigacja RNS 510.

 

Nic nie przeczytałeś!!!

Chociażby str. 26 post #517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz załapałem o co Ci chodzi. Więc, jak nawiguje, to jak zbliżam się do miejsca, gdzie ma odbyć się jakikolwiek manewr, to ekran samoczynnie "zbliża" się i automatycznie widzimy to miejsce "większe" - zbliżone. To działa na 100 % w sofcie 4120.

 

Jesteś pewien?

wyżej mówią,że nie działa.

Mam też 4120 i u mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5238 i jest gitara.. Myslalem ze sie wlecze.... Mialem zly dzien :) chodzi elegancko. Testowalem z fabrycznym 4120 w aucie w ktorym wlasciciel nic nie ruszal. I moi szybciej smiga. Polecam wciaz 5238 mod by josi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien?

wyżej mówią,że nie działa.

Mam też 4120 i u mnie nie działa.

 

Działa na 100%. Robiłem długą trasę do Francji i z powrotem i wszystko było ok. Zbliżało, a później oddalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko mam kolegi passata 2008 roku kierownica multi parktronic .vcds. odczytakem ze ma takie radio i soft 1T0 035 680A RNS-MID H04 1000 , Co poradzicie od czego zaczac jaki soft sby wszystko dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do predki

Zacząć od przeczytania całego wątku.I wtedy sam wszystko sobie zrobisz.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Działa na 100%. Robiłem długą trasę do Francji i z powrotem i wszystko było ok. Zbliżało, a później oddalało.

 

Ok, to zrób inwentaryzację i powiedz jaką masz konfigurację :

soft (4120)? 4120A?

mapy

i serię navi

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft 4120 (bez A), seria navi A (najstarsza), mapa V10 West

 

I, jeżeli to ważne (bo chyba nie), radio jeździ w Touaregu.

Edytowane przez nagdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem tu nowy i co prawda nie mam paska, tylko Touarega, mam taką samą nami jaką Wy maci.

I w związku z nią potrzebuje pomocy.

 

Jestem z tym całkowicie zielony, przejrzałem cały wątek i jestem jeszcze bardziej zakręcony. Walicie tu jakimiś skrótami które mi nic nie mówią...

 

Mam navi RNS 510 i chciałbym mieć w niej najnowsze mapy. Czy jest tu ktoś z Warszawy i zechciał by mi pomóc? Oczywiście nie za darmo.

Proszę o kontakt osoby które mogły by mi pomó, z góry dzięki

 

Pzdr

Adam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jeszcze jedno, nie wiem jaki mam soft. Nawet nie wiem jak to sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam. Pisałem Ci na forum Touarega, żebyś sobie wygooglał. Firm jest dosyć sporo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności