-
Liczba zawartości
1010 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O wektor
- Urodziny 01/01/2000
Informacje osobiste
-
Imię
wektor
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Vbrzych
Samochód
-
Generacja
B7
-
Silnik
B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4
-
Rok produkcji
2013
-
Link do tematu o samochodzie
z
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
[Dyskusja] Wymiana oleju Haldex IV gen. Passat B7
wektor odpowiedział ryger → na temat → Poradniki i instrukcje
Dokładnie tak.Odkręciłem śruby i ponownie zakręciłem,tak na 3-4 zwoje gwintu,żeby mi olej terenu nie zachlapał przy wypadnięciu całości. -
Zwykle przy rozruchu, kiedy rozrusznik dodatkowo ciągnie kupę prądu.Masz wówczas choinkę na zegarach, i sporo błędów w pamięci komputera.Nic więcej nie powinno się dziać.
-
A po co? Odpala silnik? Codziennie? Co 6 dni? więc jest ok.Jeżeli auto stoi np. 2 tygodnie na parkingu przy lotnisku zimą, to nawet nowy może nie dać rady jak wrócisz z tropików. Przemyśl decyzję. Skoro z dnia na dzień kręci rozrusznikiem i widzisz,że prędzej zdycha aku, niż odpala silnik, to wymień.
-
[Dyskusja] Wymiana oleju Haldex IV gen. Passat B7
wektor odpowiedział ryger → na temat → Poradniki i instrukcje
W uzupełnieniu kilka szczegółów wymiany oleju w haldexie 4 i tylnym dyfrze: Przebieg 365 000km. Na obrazku stan filtra na pompce: Jak widać, całkiem nieźle. Filtr owszem,czarny, dopiero po rozcięciu widać było wewnątrz nieco szlamu.W komorze filtra nieco brudu. Wszystko udało się rozkręcić bez kłopotu.VCDS uruchomiłem pompkę, która ładnie wypchnęła korek od filtra. Oleju na początek weszło około 650 ml. Ale wymusiłem VCDSem uruchomienie pompki i zapewne to umożliwiło dolanie reszty ( do 850ml) olej został wtłoczony do suchego filtra. Kolor starego oleju jak b.mocna herbata. Sądzę,że taki stan wynika z braku uszkodzeń sprzęgiełek lub jakiegoś katowania auta. Do dyfra weszło tak jak niektórzy pisali- ledwo 900ml i zaczął wyciekać przez otwór wlewowy. Pocenie na półosi-klasyka. -
Wymiana oleju w skrzyni manulanej
wektor odpowiedział norbert2205 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Cześć. Jak wygląda połączenie olejowe skrzyni z dyfrem przy 4x4? Czy skrzynię zalewa się osobno i dyferencjał osobno, czy krąży tam wspólny olej? Oczywiście mówię o przodzie auta. -
wektor obserwuje zawartość → [B6-B7] Kamera Cofania i [Dyskusja] Wymiana oleju Haldex IV gen. Passat B7
-
[Dyskusja] Wymiana oleju Haldex IV gen. Passat B7
wektor odpowiedział ryger → na temat → Poradniki i instrukcje
Cześć. Wiecie co się kryje pod tym plastikowym kapturkiem z ostrzeżeniami? Jest u samej góry Haldexa, blisko podłogi. -
Da się. Nawet chińczyka. PS.W kombiaku w zasadzie nie da się przepchać kabla z wtyczką do klapy.Chyba,ze wyjmie sie gumowa harmonijkę,ale to straszna robota.Symbolicznie łatwiej jest w lewym przepuście gumowym.Ale najszybciej jest przeciąć kabel i polutować na nowo najłatwiej jest wepchnąć rurkę fi max6mm i luźno kablelek przejdzie.Ciasne miejsce to zwężka pod dachem,gdzie rurka plastikowa przechodzi w gumową harmonijkę.
-
Composition / Discover Media PQ
wektor odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Decyzja podjęta.. Muszę rozebrać DM,żeby sprawdzić numer katalogowy. Edit: Wymieniłem bez odklejania starszego, dużo łatwiejsza robota.Ale są 2 ( pułapki). 1.Kupilem z przyciemnioną szybką, DM musiałem dać na wysoką jasność, ale i tak trochę światła z ekranu wytłumił. 2.Dotyk dokłada około 1mm na grubości i nie przeszkadza to w złożeniu pakietu,wprawdzie zatrzaski nie łapią ale jest ok.Niestety, przez to 2 górne przyciski z lewej i prawej mają za dużą odległość do styków na płytce drukowanej i nie łączą.Ponowna rozbiórka, wywalenie acetonem cienkiej gąbeczki z ramki stalowej i małe dogięcie uchwytów ekranu ( aluminium) i lekka korekta otworków iglakiem załatwiła sprawę. -
Composition / Discover Media PQ
wektor odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Na pewno wyświetlacz? Właśnie z powodu ocieplenia chciałem sprzęt wydłubać i sprawdzić połączenia kabelków i/lub taśmy łączącej ekran z resztą. -
Instalacja Mapy/Softu RNS 510.
wektor odpowiedział MrZi → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Nawet po włożeniu płyty? -
Instalacja Mapy/Softu RNS 510.
wektor odpowiedział MrZi → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Wygodniej.Wsadź płytę i gdzieś pojedź, żeby nie odcinać zasilania.Ale nawet,gdyby, wznowi instalację i w końcu pójdzie. W menu navi ( już nie pamiętam ,gdzie) zaznacz sobie ptaszkiem opcje instalacji starszej wersji softu.Może się przydać.Jak te o wyższych wersjach ci nie zechce przyjąć. -
Instalacja Mapy/Softu RNS 510.
wektor odpowiedział MrZi → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Źródło softu poszło na.priv. Co do PIN, nie podpowiem, nie wiem.co siedzi ci w sprzęcie. -
Instalacja Mapy/Softu RNS 510.
wektor odpowiedział MrZi → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Sugeruję reinstalację.Na stole powinno też pójść.Proces trwa ze 40 minut. -
Composition / Discover Media PQ
wektor odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Witajcie. Mój DM zaczął żyć własnym życiem. Podejrzewam dotyk. Pierwsze objawy pojawiły się przy nawigacji- sam sobie wytyczał jakąś absurdalna trasę, aktywował przyciski u dołu ekranu, a teraz sam sobie uruchamia menu, przełącza stacje radiowe, cuda. Sprzęt działał poprawnie od co najmniej 4- 5 lat.Odłączenie.akumulatora nic nie zmieniło. Ktoś miał podobny przypadek? Gdzie szukać uszkodzenia? -
1. Zwykle dodatkowo zeruje się godzina na zegarku. 2. Lepiej jest odłączyć przynajmniej 1 klemę podczas ładowania.Dlaczego? Bo jak coś pierdyknie w chińskim prostowniku, to jak pójdzie w instalację np ponad 20V....
