Skocz do zawartości
MłodyWilk22

wymiana sprzęgła + weryfikacja stanu dwumasy

Rekomendowane odpowiedzi

A wszystko ci dobrze skręcił, jak by coś miało polecieć to było by słychać już na starym sprzęgle. Niech jeszcze raz rozbiera i składa od nowa od czego jest gwarancja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałeś kupę kasy, niech mechanik zrobi to jak się należy, nie odpuszczaj tematu. U mnie po wymianie sprzęgła nie dokręcili prawej poduchy skrzyni, wszystkie 3 śruby odpadły, na szczęście się zorientowałem bo coś dzwoniło i trzepało budą przy gaszeniu silnika. Dokręciłem wszystko sam, osłona silnika też ledwo przyłapana na 2 śrubach i jednym zipie. Ręce mi opadły, jednak trzeba robić wszystko samemu, tylko skąd wziąć tyle czasu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wydaje się być rozwiązany. Dźwięk pochodził z jakiejś niedokręconej śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wymianie sprzęgła kompletnego z kołem dwumasowym. Ogólnie jest ok, zupełnie inna jazda, ale na drugi dzień po wymianie usłyszałem takie metaliczne dzwonienie, niezbyt głośne, jakby ktoś dzwonił dzwoneczkiem. Dźwięk jest w okolicy koła od strony kierowcy. mechanik nie wie co to i mówi, że drgania od padającej dwumasy mogły przy okazji coś rozwalić. Ale co ? Dźwięk nie jest jednostajny, raz jest raz zanika. Jest po odpaleniu, ale jak się przejadę, to potem ustępuje. Co to może być ? Trochę się obawiam, bo dopiero co wydałem 2500 zł, ale jakby coś jeszcze padło ... ...

 

obudowa termiczna wydechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyB5 dobry jesteś :) Właśnie przy wydechu coś nie było dokręcone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, szukałem po postach ale nie umiałem doszukać się odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie szykuje się do wymiany sprzęgła w swoim passacie 1.6, pojechałem do mechanika aby dowiedzieć się jakie są koszta związane z wymianą sprzęgła i ku mojemu zdziwieniu powiedział mi że w moim samochodzie jest koło dwumasowe. Chciałbym się dowiedzieć czy w benzyniaku znajduje się owe koło i jakiej firmy można zakupić dobre sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie, szukałem po postach ale nie umiałem doszukać się odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie szykuje się do wymiany sprzęgła w swoim passacie 1.6, pojechałem do mechanika aby dowiedzieć się jakie są koszta związane z wymianą sprzęgła i ku mojemu zdziwieniu powiedział mi że w moim samochodzie jest koło dwumasowe. Chciałbym się dowiedzieć czy w benzyniaku znajduje się owe koło i jakiej firmy można zakupić dobre sprzęgło.

 

Jeżeli wymieniasz to polecam SACHS.

Masz kolego u siebie dwumas:

 

http://webcat-services.zf.com/index.asp?PKW=1&KHERNR=121&KTYPNR=5724&KMODNR=1568&KAT_KZ=P,N&ARTNR=2294+002+144&EINSPNR_ART=32&LASTPAGE=nc2_teile_info.asp

 

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie mianowicie słyszałem że idzie zamienić dwumas na zwykłe koło zamachowe czy jest to prawda i czy się to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz jakie masz objawy sprzęgła że chcesz dwumas wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest bardzo słaby nie ma mocy przy przyspieszeniu rosną obroty a prędkość rośnie bardzo wolno, traci moc na górce czuć swąd jakby gumy i szarpie. Mechanik powiedział że wymienia się od razu cały komplet dwumas + sprzęgło bo mogą wystąpić jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się robi jak siądzie dwumas. Jak siada sprzeglo to dwumas może zostać stary jak jest ok. Nie wiem co moglo się z nim stac przy benzynie 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ten dwumas i kup. tylko sprzęgło.

poszukaj dobrze jak sprawdzić to tylko przykłady, sprawdzisz jak zdemontujesz, a mechanior jak nie umie sprawdzić to go zmień dwumas nie powinien mieć też dużego kolebotania się na boki ale na tych filmach tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj.

wie ktoś czy zamiast dwumasy to koło podpasuje do mnie?

http://allegro.pl/audi-a3-kolo-zamachowe-1-8-i3300512152.html

lub to

http://allegro.pl/audi-a3-golf-iv-1-8t-96-03-kolo-zamachowe-i3324152828.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jesno pytanie,

wpadło mi ostatnio okazyjnie sprzęgło od AFN-a ma ktoś pojęcie czy do tej tarczy i docisku dobiorę jednomas?

i jak to jest? AFN chyba oryginalnie ma dwumas, a tarcza jest ze sprężynami

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFN chyba oryginalnie ma dwumas, a tarcza jest ze sprężynami

AVF tez ma dwumas i tarcze ze sprężynami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co do dwumasowego koła tarcza ze sprężynami???

ma dodatkowo tłumić drgania??

to po co dwumasa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dodatkowo odciążyć koło dwumasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kozik111opel

witam jaki jest koszt 2mas+reszta sprzegla do passat 1.9 tdi 131 ps rok 2002 ,silnik AVF 246 627 i skrzynia 6 biegow ( FRK- alenie jestem pewien) oznaczenia skrzyni, numer nadwozia WVWZZZ3BZ3E073216 ,i w jakich kosztach sa poduszki silnika i skrzyni . Bo musze wymienić na pewno tarcz sprzegla bo rzezi jak puszczam pedal gazu i slychac wtedy ze trze , no i jak dodaje gazu i odejmuje to lewarek biegow przesuwa się w przod i tyl. Jakies sugestie macie w tej sprawie ? z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jak dodaje gazu i odejmuje to lewarek biegow przesuwa się w przod i tyl. Jakies sugestie macie w tej sprawie ? z góry dziekuje

 

ja u siebie wymieniłem poduszki silnika i skrzyni w zasadzie kpl. oprócz tego odbijaka pod chłodnicą i nic się nie zmieniło, więc podejrzewam że u mnie powodem jest dwumasa

 

U siebie planuję wymienić na jednomasowe koło tylko czasu ostatnio brakuje

 

może ktoś napisać co to jeszcze może być jeśli nie poduchy, lub dwumasa???

przeguby niby sprawdzałem i luzu w zasadzie nie ma

pytanie czy może to być jeszcze ewentualnie jakiś luz na skrzyni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , ostatnio zaczyna mi walic dwumas i zamierzam wstawic zwykle klasyczne kolo zamachowe ,zamierzam tez podniesc moc (silnik AVB) , mojee pytanie brzmi z jakich silnikow (badz skrzyn) podejdzie zamiennik moja skrzynka to GFL nie wiem czy bylo ich wiele ale nie wydaje mi sie sprzeglo jak sie nie myle ma 228 mm i 23 zeby na walku (nie wiem jaka jest ilosc zebow na kole zamachowym) pomozcie bo potrzebuje auta na codzien a nie lubie niespodzianek wolalbym juz miec to za soba dziekuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności