Skocz do zawartości
MłodyWilk22

wymiana sprzęgła + weryfikacja stanu dwumasy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Ci nie pomogę. Odezwij się do tego gościa na gg: 3995871, z pewnością Ci pomoże. :cool

 

---------- Dodano o 22:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:06 ----------

 

oki spróbuje

czy od wszystkich 1.8T z tym typem skrzyni pasuje dwumasa i sprzęgło?

Edytowane przez emik
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale jako 'świeżak' widzę, że nie mogę zakładać nowych tematów... a chciałem o coś Was zapytać. Mianowicie jeżdże B5 sprzed liftu 1.9 TDi 90 AHU od listopada. Od początku było wyczuwalne minimalne drżenie pedału sprzęgła przy całkowitym wciśnięciu, choc ponoć zdarza się to w dieslach, poza tym dziwne drżenie przy gaszeniu silnika, ale nic wielkiego. Ale przejechałem z 6tys i nic sie nie działo z dwumasą itp. Wczoraj rano jakos dziwnie było nim ruszyć, zgasł 2 razy jak wyjeżdżałem z garażu. Jechał normalnie ale gdy na pierwszych światlach chciałem wrzucic jedynke, sprzęgło było twarde i nie dalo rady wcisnac go do konca. Z trudem wrzuciłem bieg zjechalem na parking, zgasilem go na chwile, no i po odpaleniu wszystko wróciło do normy, pojeździłem jeszcze po mieście i wszystko gra.

Wiecie może, co to może być? Może sie szykowac wymiana kompletu czy to cos drobniejszego? Boję się teraz jechac gdzies dalej bo nie wiem czy mi sie nie zatrzyma gdzies w obcych stronach. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam Passata 1.9 TDI 110KM AFN 1998 Combi

Postanowiłem się podłaczyć do tematu i zapytać bo mam spore wątpliwości co do uczciwości mechaników.

"Znajomy" warsztat po znajomości wstawił mi sprzęgło z jednomasą firmy KAGER, cena zestawu kosztowała 1300PLN. Szukałem takiego sprzęgła wszędzie ale nigdzie nie znalazłem takiego w ofercie i nikt o takim nie słyszał. Podejrzewam że wstawili mi koło zamachowe od silnika 1Z i używane sprzęgło z allegro.

Problem jest taki że wrzucając jedynkę sprzęgło się ślizga kiedy puszczam pedał zanim bieg zaskoczy. Objawy pojawiają się również na drugim biegu, choć znacznie mniej (podejrzewam ze w związku z mniejszymi siłami działającymi na tym biegu).

Mechanicy mówią mi że prawdopodobnie mam problem z synchronizatorami bo i biegi wchodzą ciężej niż wchodziły wcześniej.

Niemniej problemu z ciężko wchodzącymi biegami nie było przed wstawieniem samochodu do w/w warsztatu ;)

Jest jeszcze opcja że mechniory same podmieniły lub uszkodziły skrzynię żeby ją później naprawić lub wymienić... (ostatnio jestem popularny jako krowa dojna).

 

Czy ktoś słyszał o zestawie sprzęgła firmy KAGER do mojego samochodu? (z jednomasą).

 

Co do posta powyżej (rawa92). Opisz czy pojawiły się jakieś efekty specjalne, czy rzęźi, czy coś tam trze jak wciśniesz sprzęgło. Miałem zużyte sprzęgło jeszcze neidawno jak i koło dwumasowe i kojarzę te sprawy ze słyszenia dość dobrze.

Z tego co piszesz to ja bym stawiał na wysprzęglik skoro akcje pedału są zaburzone. Jeśli tarcza, sie zużywa to się ślizga, jeśli łożysko lub dwymasa to nie ma amortyzacji i tłucze przy zmianie biegu a i słychać jak tam szoruje łożysko czy jak sprężyny dwumasy nie wyrabiają.

 

pozdrawiam

 

EDIT:

 

 

POOOOOMOOOOOOCYYYYYYYY! :)

Edytowane przez urwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja się podzielę tym co u mnie było nie tak. Otóż przy przyspieszaniu wyczuwalne drgania pojazdu, przy odpalaniu i gaszeniu silnika słychać było głośne stukoty tak to nazwijmy :) , sprzęgło podczas ruszania łapało wysoko a pedał byl dośc twardy (w porównaniu z tym po wymianie nawet bardzo twardy). Silnik AVB 101kM podkręcony do ok.140kM. Po wymianie dwumasu, docisku, tarczy, łożyska oporowego i igiełkowego a także wysprzęglika ... co można powiedzieć samochód przyspiesza płynnie, brak stuków i innych dziwnych objawów jak np. szarpanie przy jeździe z prędkością 60km/h na 5-tym biegu, sprzęgło łapie dużo niżej i już mnie noga nie boli od jazdy w korkach. Sprzęgło SACHSa kosztowało mnie 1700zł w BHMD żadna rewelacja ale co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - czy ktoś mi może na 100% powiedzieć jaki rozmiar ma sprzęgło w moim pasztecie? 228 czy 240mm ? Silnik ATJ skrzynia EYZ(?) (5 biegów, wsteczny wciskany przy jedynce). Już skołowaciałem, raz piszą tak a raz inaczej... Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez presstarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ATJ ze skrzynia ELN (6 biegów, wsteczny wciskany przy jedynce) ma sprzęgło 240mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam temat nie dotyczy Passata ale Audi a4 B5 silnik 1.8 AWT mam rozebrane sprzęgło, miałem problem wrzucaniem biegu 1i R na zapalonym silniku podczas postoju, sprzęgło ciągnęło. Zastanawiam sie teraz nad dwumasą, jest luz przy obracaniu, wygląda to tak że luz ok 1cm jest bez oporów moża dalej obrócić ale z oporem, jest też luz ok 1mm naciskając na krawędzie koła, ogólnie tak żle to nie wygląda, nie uśmiecha mi sie kupywac nowego koła co o tym myślicie, filmiki i fotki sprzęgła

 

 

DSC00171.jpg

DSC00172.jpg

DSC00173.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem luz na dwumasie jest w porządku, na filmiku nie widać czy dwumas się nie kołysze na boki. Jeżeli nie to jest sprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boki jest delikatny luz ok 1mm, ale decyzje juz podjąłem i wrzucam tylko nowe sprzęgło, zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez zastanawiam sie nad wymiana kompletnego sprzegla poniewaz po dłuzszym postoju w korkach zaczyna poszarpywac autkiem. zaznaczam ze tylko na 1 biegu. gdy rusze z 2 jest ok. doradzcie czy kupic caly oryginalny komplet czy moze regenerowac. Co myslicie o regeneracji. Moze macie jakies namiary. prosze o opinie.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie za pewnie w niedługim czasie będę wymieniał sprzęgło i dwumas w moim passacie. Chciałbym się zapytać ile kosztuje taka zabawa, jaką firmę wybrać i gdzie mogę w Warszawie to zrobić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co myślicie o regeneracji dwumasy?Orientuje się ktoś ile to może kosztować?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy co myślicie o regeneracji dwumasy?Orientuje się ktoś ile to może kosztować?

Zdania są podzielone. Jak dla mnie to wywalenie pieniędzy w błoto.

Koszt regeneracji nie wiele niższy do ceny zakupu nowej, trwałość zaś mocno dyskusyjna.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam nadzieję że mi pomożecie.

Mam Passata z 2002 roku z silnikiem 1.8 T [150KM] i mam problem. Po przejechaniu kilku kilometrów po mieście samochód szarpie przy ruszaniu na tyle że nie da sie płynnie ruszyć chyba że dodam dużo gazu. Jaka może być przyczyna tego? Co możecie mi powiedzieć o kole dwu masowym w tym samochodzie? Jaki ewentualny koszt naprawy usunięcia usterki?

Wstępnie poinformowano mnie że może być luz na kole dwu masowym. Czy to faktycznie może być ta usterka czy coś innego? Pomocy bo spać nie mogę :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobnie i po wymianie poduszek silnika i skrzyni jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem wymienić kpl sprzęgło + koło dwumasowe... Różnica w jeździe po wymianie części jest niesamowita (tak samo jak koszt tychże części :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem Ci,ze jestem zdziwiony bo dzwoniłem do kilku sklepów u mnie w miescie i nigdzie nie wychodziło taniej niz 2500zł

nie wiem na czym polega haczyk bo ta roznica w cenie jest zbyt wysoka jesli chodzi tylko o marżę.zadzwonie jutro i sie dowiem w tym sklepie na allegro.dzieki za link

 

różnica wynika z tego że na allegro mają podróby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid R.

Panowie mam pytanie czy idzie sie dowiedzieć jakie sprzęgło kupić bez konieczności wymontowywania sprzęgła? mechanik twierdzi ze najpierw musi je wymontować aby sie dowiedzieć jakie kupić ? i wtedy powie mi ile kosztuje sprzęgło:(

 

PS. Ktoś poleca mechanika od sprzęgła w Poznaniu - coś sprawdzonego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Mam nadzieję że mi pomożecie.

Mam Passata z 2002 roku z silnikiem 1.8 T [150KM] i mam problem. Po przejechaniu kilku kilometrów po mieście samochód szarpie przy ruszaniu na tyle że nie da sie płynnie ruszyć chyba że dodam dużo gazu. Jaka może być przyczyna tego? Co możecie mi powiedzieć o kole dwu masowym w tym samochodzie? Jaki ewentualny koszt naprawy usunięcia usterki?

Wstępnie poinformowano mnie że może być luz na kole dwu masowym. Czy to faktycznie może być ta usterka czy coś innego? Pomocy bo spać nie mogę :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

może być zatarte łożysko w dwumasie i normalnie kopie po pedale sprzęgła przy ruszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności