slawekxc
-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O slawekxc
- Urodziny 04/27/1984
Informacje osobiste
-
Imię
Sławek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Sopot
Samochód
-
Generacja
Nie passat
-
Silnik
B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (ASZ)
-
Rok produkcji
2005
-
slawekxc obserwuje zawartość → Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
slawekxc odpowiedział Konrados → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Piny sprawdzałem 3 razy zanim odpaliłem auto, sprawdzę jutro czwarty raz, może faktycznie tu jest problem. Czujnik pokazuje do ecu temperaturę jakby zaniżoną, ładnie rozgrzewa się do 58 stopni i potem te 58 stopni trzyma. Na zegarach zero cały czas, nie mogłem się podłączyć vagiem do zegarów, coś się krzaczyło, jutro jeszcze raz spróbuje. Stary czujnik dawał sygnał na zegary, temperatura rosła normalnie, ale był błąd czujnika na ecu i odczyt vagiem wariował. Jakiś progres już jest, bo na trasie do roboty wypił o litr/100km mniej mam podłączone tak : pin 4 - brazowo/szary pin 3 - brazowo/bialy pin 2 - brazowo/zolty pin 1 - brazowo/niebieski Info z forum, znalazłem też schemat g2/g62, ale tam są zupełnie inne kolory kabli. Może po prostu nowy czujnik jest padnięty ? edit. połączyłem się z licznikiem, jest błąd:01039 - Coolant Temperature Sensor (G2) 64-10 - Not Currently Testable - Intermittent po skasowaniu pojawia się od razu. logi z powrotu do domu: http://vaglog.pl/log_246729.html Jutro walczę z kablami. -
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
slawekxc odpowiedział Konrados → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Właśnie numer części jest ten sam. Zamówiłem razem z wtyczką i pinami, stara wtyczka była pęknięta więc i tak była do wymiany. -
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
slawekxc odpowiedział Konrados → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Panowie, u mnie taki problem : Czujnik wymieniony, błąd na ECU nie wraca, spalanie spadło, ale na blacie temperatura cały czas zero, na VAG-u od zera do 58 stopni rośnie dobrze ale na tych 58 się zatrzymuje. Termostat sprawny. Czujnik dostałem z inną wtyczką (brudnozielony z ASO), przelutowałem kable, podłączyłem na nowych pinach zgodnie z instrukcją z forum (ktoś gdzieś wrzucał jakie kolory kabli do jakich nr pinów mają być). Jest szansa, że coś źle podłączyłem ? Kable sprawdzałem 3 razy, są ok. -
problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....
slawekxc odpowiedział olko25 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
U mnie było to samo, powodem był czujnik temp. płynu chłodzącego + nowy aku. Teraz pali idealnie. -
Spadek mocy n75,n18,egr,przeplywka,sztanga itd - naprawa po angielsku
slawekxc odpowiedział matviey → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Kolega w awx 131km miał wytarty wałek rozrządu i to on powodował tryb awaryjny. Wcześniej czyscilismy turbo, podmienialiśmy zaworki i nic. U mnie w avg 110km raz w roku muszę rozruszać gruszkę i przegonić po autostradzie - zawsze pomaga -
Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.
slawekxc odpowiedział Stochastic → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Moje oryginalne zawieszenie wytrzymało 350tys, poszła cała góra i banany, wymieniłem komplet i od razu inaczej auto się prowadzi. -
Mi śmiga nawet na tablecie z win 8.1.
-
Jednak problemem okazał się wałek rozrządu. Wziął i się wytarł Wałek używany oryginał, nowe szklanki i wszystko wróciło do normy.
-
Ile wytrzymało Wam oryginale sprzęgło w B5 1.9 TDI ??
slawekxc odpowiedział marcink → na temat → Silnik, skrzynia biegów
290tys i padło, dwumas zostawiłem bo wyglądał bardzo dobrze. Jak na razie po wymianie 45tys najechane i wszystko działa. 1.9 tdi avg 2000. -
Czy niebieski dym po wywaleniu kata jest normalny? Na zimnym i w sumie na ciepłym też, głównie przy ruszaniu na 1 i 2 biegu. Chmura dość sporych rozmiarów, mi się wydaje że może być coś nie tak. Wcześniej jedynie zadymił lekko przy odpalaniu, potem wcale. Na razie po robocie zrobione ze 200km więc ciężko powiedzieć czy bierze olej, na bagnecie nie widać.
-
To jest awx kolegi, mój avg chodzi książkowo Nie mieliśmy za bardzo porządnej drogi pod nosem żeby dłużej zlogować, będzie więcej czasu to zrobimy to odpowiednio.
-
Turbo wyczyszczone, faktycznie było z nim źle Przy okazji wywalony kat, który też był w ciężkim stanie. Od razu czuć jak auto lepiej jedzie, oczywiście trybu awaryjnego nie ma. Log po czyszczeniu : http://vaglog.pl/log_201439.html
-
Błąd jak najbardziej występuje. Sztanga przy 0,4bar wychyla sie maksymalnie, jednak faktycznie może nie do końca.
-
Ano przeładowuje. Sztanga chodzi całkiem lekko, N75 mam 2 szt i na obu jest to samo, nie za bardzo wiem co jeszcze sprawdzić przed wygrzebaniem turba z auta. edit. Ok, turbo idzie do czyszczenia, myślałem, że da się tego uniknąć
-
Odcina turbo między 3800 - 4200 na 3 biegu, załączam logi. http://vaglog.pl/log_200259.html http://vaglog.pl/log_200258.html http://vaglog.pl/log_200257.html
