Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na dziurach może mi coś stukać w maglownicy? Wymieniłem wahacze, końcówki drążków, amortyzatory i w lewym przodzie na dziurze, albo na wyboju, lubi coś sobie stuknąć. Nie zawsze, kiedy jadę 20-30km/h to raczej nic takiego nie ma miejsca.

Wszystko jest dokręcone (nie sprawdziłem tylko górnych wahaczy, ale raczej są ok). Ponadto na postoju przy szybkim kręceniu kierownicą lewo-prawo słyszę stuki jakby z krzyżaka.

 

ps. z prawej strony kompletnie nic nie słychać, a wymieniałem obie strony w tym samym czasie.

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, u mnie było to samo. Po wymianie maglownicy wszystkie stuki ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem jestem wlasnie po wymianie kompletnego zawieszenia z przodu (wielowachac), komplet marki febi. Mechanik wymienił zawieszenie i kazał mi jechać na geometrie. Droga do warsztatu gdzie ustawiają zbierzność - horror. Auto znosiło na prawo, kierownica skręcona podczas jazdy prosto, nie odbijała wcale i auto prowadziło się jakby kierownica połączona była z kijem, który jest zanurzony w kisielu, do tego świeciło się esp no i słychać drobne stuki z zawieszenia.

 

Po ustawieniu geometrii samochód zachowuje się juz dobrze, prowadzi się pewnie, esp nie świeci, kierownica nie odbija dalej ale to ponoć przez nowe wachacze (wszysto sztywne) z czasem ma się wyrobić. (prawda to? )

 

Pozostał natomiast problem z hałasem stuki się nasilają i jest ich coraz więcej, samochód prowadzi się o niebo lepiej i pewniej ale zawieszenie stuka i puka jakby przejechane było na nim bóg wie ile km. I tu moje pytanie wie ktoś co moze być powodem?

 

słysałem tez opinię, ze nowe wachacze musza sie ułozyć prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z czasem ma się wyrobić
Zmień tego kowala na prawdziwego mechanika który ma podnośnik , sprzęt do ust. zbieżności i łyżkę do szukania luzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mechanik zawalił ?

MoZe napisZe ktos cos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że kierownica trudniej odbija to może być prawda, bo też zauważyłem to u siebie, ale nie wiem w jakim stopniu to występuje u Ciebie.

Ale na pewno nic nie powinno stukać. Podejrzewam, że może czegoś nie dokręcił i dlatego tak wali, jedź na jakaś stację diagnostyczną i niech Ci to sprawdzą.

 

Możecie mi powiedzieć, gdzie znajdę śrubę do regulacji luzów w maglownicy? Szukałem na forum, ale żadnego info nie ma gdzie tego szukać. Chciałbym spróbować coś zrobić z tym moim problemem, bo wszystkie wahacze sztywne i to na pewno nie one biją.

Czy na dziurach może mi coś stukać w maglownicy? Wymieniłem wahacze, końcówki drążków, amortyzatory i w lewym przodzie na dziurze, albo na wyboju, lubi coś sobie stuknąć. Nie zawsze, kiedy jadę 20-30km/h to raczej nic takiego nie ma miejsca.

Wszystko jest dokręcone (nie sprawdziłem tylko górnych wahaczy, ale raczej są ok). Ponadto na postoju przy szybkim kręceniu kierownicą lewo-prawo słyszę stuki jakby z krzyżaka.

 

ps. z prawej strony kompletnie nic nie słychać, a wymieniałem obie strony w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi powiedzieć, gdzie znajdę śrubę do regulacji luzów w maglownicy?

 

Podnosisz auto do góry lub wjeżdżasz na kanał. Jesteś pod autem i stojąc plecami do przodu auta patrzysz do góry i po prawej stronie skrzyni biegów zobaczysz maglownice i przewody olejowe dochodzące do niej. Tuż obok nich zobaczy śrubę do regulacji luzu - klucz chyba 24. Na fotce tutaj ją widać: http://images49.fotosik.pl/313/101c4136230733c8med.jpg

Edytowane przez Magoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Ma ktoś może nr maglownicy jakie pasuję do 3B z silnikiem AHU. Moja padła całkowicie i jest do wymiany a mam niedaleko magiel o nr 8D1 422 066F i nie wiem czy będzie pasował dlatego, że mój jest jeszcze na aucie. Kolejna sprawa to na co zwrócić uwagę przy kupnie używki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy mam pytanie odnosnie zawieszenie w moim passacie przy gwałtownych skretach przy obciażeniu np jak wjezdzam na parking pod góre w centrum handlowym skrecam w lewo i mu depne to słysze taki jak by zgrzyt z prawej strony przeskakiwanie czy coś takiego dodam ze przegób został wymieniony a problem nadal występuje choc troszke w mniejszym stopniu . prosze o pomoc gdyż nie wiem co to takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może łożysko piasty szykuje się do wymiany? Przegub jakiej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.v joint chyba jezeli sie nie myle dałem za niego stówke w sklepie z czesciami . mysle ze to nie przegub gdyż wczesniej przed wymiana przy np cofaniu na skreconych kołach zgrzytało a teraz tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowy mam pytanie odnosnie zawieszenie w moim passacie przy gwałtownych skretach przy obciażeniu np jak wjezdzam na parking pod góre w centrum handlowym skrecam w lewo i mu depne to słysze taki jak by zgrzyt z prawej strony przeskakiwanie czy coś takiego dodam ze przegób został wymieniony a problem nadal występuje choc troszke w mniejszym stopniu . prosze o pomoc gdyż nie wiem co to takiego

 

Ja miałem podobnie kiedyś, przy ostrym skręcie coś piszczało/drapało okazało się że super mechanik źle zamocował przewód prowadzący płyn hamulcowy i był źle wykręcony i szorował o oponę. Auto na podnośnik i niech jeden patrzy drugi kreci kierownicą czy coś nie trze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy większej prędkości i skręcie coś grzechocze lub szumi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej grzechocze szumów zadnych nie słychac na prostej moge mu wtawiac do bulu i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobny przypadek. Od jakiegoś czasu coś mi stuka z przodu. Stukanie dobiega z okolic jakby poduszek amortyzatorów (jakby było coś luźnego) ale zauważyłem że stukanie wycisza się gdy na dworze jest wilgotno albo gdy zaliczę parę kałuż. Miał ktoś podobne objawy? Dodam tylko że amortyzatory nowe (TRW), poduszki na amortyzatorach nowe, talerzyki na których jest osadzona sprężyna nowe. Jedyne co pozostało stare to odboje wraz z osłonami ale wyglądają na zdrowe. W zawieszeniu luzów brak, zbieżność ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

potrzebuje namiaru na jakiś sklep internetowy, pewnego sprzedawce i przystępne ceny :D

chodzi o przednie zawieszenie do passata b5fl 2001

pzdro

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj, bo z rozpędu zechce żeby mu kupić i jeszcze zamontować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że jeszcze daleko temu forum do a4 w kulturze ale co poradzić...

dzięki Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mar_kuch, nie ma co się obrażać, tylko pytać w odpowiednim dziale. To jest dział techniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności