Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebralem zacisk na czynniki pierwsze złożyłem i luzow nie ma tym bardziej że na wcisnietym hamulcu przy robieniu slalomu też są te dźwięki. Maglownica dokrecona na wieki wieków amen. Dwie śruby, pod Aku i pod serwo dokrecone. To mój pierwszy wv i już takie checy. Zniechecony już nim jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ten problem, na diagnostyce wszystko ok, nie ma luzów nic, te stuki u mnie występują w prawym kole, podejrzewam że to może być górna część amortyzatora, podejrzewam że to właśnie poduszka.. ale czy jest to możliwe to nie wiem ponieważ też jestem pierwszy raz właścicielem VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jar091 ja podmienilem od kolegi cała kolumnę mc persona gdzie u niego nie ma tych stukow i u mnie na jego kolumnie dalej to stukalo. Mi już brakuje pomysłów co to może być. Szukałem nawet na stronach audi bo tam też jest takie zawieszenie i też niczego konkretnego nie znalazłem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jar091 ja podmienilem od kolegi cała kolumnę mc persona gdzie u niego nie ma tych stukow i u mnie na jego kolumnie dalej to stukalo. Mi już brakuje pomysłów co to może być. Szukałem nawet na stronach audi bo tam też jest takie zawieszenie i też niczego konkretnego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jar091 ja podmienilem od kolegi cała kolumnę mc persona

 

a gdzie ty kolego w Passacie B5 masz kolumne mcpherson

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko to przychodzi do głowy, nic innego.. pamiętam jeszcze u szwagra w golfie III było to samo, ten sam dźwięk, ale On twierdził że mu się amortyzator urwał czy coś, dawno to było i nie pamiętam dokładnie, ale chyba tak mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ustrojstwo gdzie masz amortyzator ze sprężyną. Jak to się nazywa wg ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wyjście z maglownicy - jabłko i końcówkę?

Może to tuleja maglownicy? Ciężko tak na odległość, ale wiem, że jeśli jest luz pomiędzy listwą a tuleją, to potrafi tak właśnie dziwnie stukać, nie stukać i pukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie w pasku reguluje się maglownice? Czytałem że gdzieś na dole, tylko czy trzeba coś więcej rozkrecac żeby tam było dojście poza zabudową silnika pod spodem? Jakie klucze będą potrzebne? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem przyczyne tych denerwujacych stukow z prawej strony. Wlozylem miedzy szybe a kokpit kawalek pianki i w samochodzie cisza jak makiem zasial. W zyciu bym nie powiedzial ze kokpit moze wydawac takie dzwieki. Szkoda tylko pieniedzy ktore wydalem na nowe zawieszenie i reszte rzeczy ktore wymienilem ale nie zmarnuja sie napewno. Moze komus pomoze moj post. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna informacja na przyszłość;)

Dzięki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w moim passacie słychać stukanie w prawym kole,ale tylko czasami jak będzie jakaś dziura,bądź korzeń (drogi polne).Na prawej stronie miałem wymieniony dolny wahacz,a inne wahacze są prawie nowe. Stuknięcie nie występuje zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stuknięcie nie występuje zawsze.

Czyli tak jakby łącznik stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak jakby łącznik stabilizatora.

 

Dziś jadąc właśnie to słyszałem,ale w najbliższym czasie sprawdzę to na kanale :) To stukanie akurat nie jest uciążliwe,bo tylko co jakiś czas,ale dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadać ostatnio po chropowatym lodzie właśnie słyszałem takie stukanie, chrobotanie nie wiem jak to nazwać.. też to można opisać w taki sposób jakby założyć plastikową butelkę na jakiś metalowy pręt i nim potrząsnąć takie właśnie obijanie słychać.. oczywiście nie zawsze ale jest to denerwujące, nie potrafię tego zdiagnozować gdzie takie coś może występować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu byłem na przeglądzie i facet stwierdził, że lewy dolny przedni wahacz byłby do wymiany. Wtedy żadnego stukania nie słyszałem więc do dziś jeżdżę na nim. Ale ostatnio słyszę z prawej nie lewej strony na progu zwalniającym, krawężnikach i na kocich łbach na trasie głównie przy wolniejszej jeździe dźwięk jakby luźne było nadkole albo osłona silnika od dołu. Oczywiście plastiki mam poprzykręcane i sprawdzone tylko dźwięk porównywalny.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio w moim passacie słychac takie pojedyncze stuknięcia z prawej strony (obstawiam ze przód). Pojawiają się gdy np. stoję w korku i puszczam sprzęgło i gdy samochód zaczyna ciągnąc to słychac takie pojedycnze stuknięcie. Gdy odpuszcze gaz czy tez gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy tez to własnie dzieje sie to samo. Najgłosniejsze srtuknięcia są przy niskich prędkościach. Byłem dzisiaj na szrpakach i wyszło ze do wymiany jest ten wahacz dolny z prawej strony. Czy te stuki mogą miec cos wspolnego z tym? czy mozliwe ze to przegub?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ostatnio w moim passacie słychac takie pojedyncze stuknięcia z prawej strony (obstawiam ze przód). Pojawiają się gdy np. stoję w korku i puszczam sprzęgło i gdy samochód zaczyna ciągnąc to słychac takie pojedycnze stuknięcie. Gdy odpuszcze gaz czy tez gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy tez to własnie dzieje sie to samo. Najgłosniejsze srtuknięcia są przy niskich prędkościach. Byłem dzisiaj na szrpakach i wyszło ze do wymiany jest ten wahacz dolny z prawej strony. Czy te stuki mogą miec cos wspolnego z tym? czy mozliwe ze to przegub?

pozdrawiam

 

Mam identyczny problem. Na pewno nie sa to wahacze, przeguby i poduszki skrzyni. Wymienione na nowe z racji przebiegu i wieku (skonczyly sie). Pozostaly poduszki silnika, centralny odboj pod chlodnica, tuleje sanek albo przeguby wewnetrzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ostatnio w moim passacie słychac takie pojedyncze stuknięcia z prawej strony (obstawiam ze przód). Pojawiają się gdy np. stoję w korku i puszczam sprzęgło i gdy samochód zaczyna ciągnąc to słychac takie pojedycnze stuknięcie. Gdy odpuszcze gaz czy tez gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy tez to własnie dzieje sie to samo. Najgłosniejsze srtuknięcia są przy niskich prędkościach. Byłem dzisiaj na szrpakach i wyszło ze do wymiany jest ten wahacz dolny z prawej strony. Czy te stuki mogą miec cos wspolnego z tym? czy mozliwe ze to przegub?

pozdrawiam

 

Miałem identyczne stuki, winny okazał się któryś z wahaczy (wymieniłem cały zestaw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety najczęściej stuka maglownica więc sprawdź ją dokładnie po odkręceniu drążków od zwrotnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zawsze sprawdzcie luzy w wahaczach

 

ja niedawno tez mialem stuki,nasilaly sie od 30-70km/h

objawy takie jak by kolo bylo nie dokrecone

sprawdzalem wszystko lacznie z maglownica

 

dopiero po dokladnym sprawdzeniu wahacza (stukalo mi po lewej stronie z przodu) okazalo sie ze gorny przedni mial luz

po wymianie jak reka odjal wszystko ustalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności